Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nemsokára megszületik a...

Nemsokára megszületik a babánk és ugy vana kiságy, hogy az lcd tv állvány mellett! Àrthat a babának a tv a sugarai vagy ezek a tv-k már nem?

Figyelt kérdés

2013. okt. 2. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de én biztos nem tennék újszülött gyereket a tv mellé. Ha ezekből a tévékből már nem is jön ki annyi káros sugárzás, de a zaj és a fény biztos zavarni fogja a babát.
2013. okt. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Nem használ. De ha nézitek is a TV-t, akkor az árt neki.
2013. okt. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én biztosan nem tenném oda. Persze nem.lehet búra alatt a baba de felesleges ilyesminek kitenni. És a hang valamint a villodzás is zavarni fogja.
2013. okt. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Amikor nézitek a TV-t akkor hogyan fog aludni a pici? Komolyan nincs jobb hely a lakásban mint a Tv- mellet? Ha a káros sugarakról nem is beszélünk, az nem zavar, hogy a fény és a hang zavarni fogja a babádat? Nem baj, hogy ha ilyen közelről nézi a Tv-t tönkre megy a szeme? És még sorolhatnám.
2013. okt. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
59%
Gondolom, nincs sok lehetőséged a szoba átrendezésére, különben nem kérdeznél, hanem átrendeznéd, de én biztos nem tenném a babámat tv mellé, mindegy, milyen típusú. Nagy fogyasztású elektromos készülékekről van szó, elektromágneses sugárzása mindegyiknek van. Azon nem aggódnék, hogy a babát zavarja-e a fény és a zaj, mert a picúrok nagyon alkalmazkodóak és megszokják. És ha a tv mellett van, akkor nem is nagyon tudja nézni (olvastam már olyat, hogy epilepszia kialakulásához vezethet). De én azért valahogy úgy oldanám meg a szükséghelyzetet, hogy messze legyen a babaágy a tv-től, ugyanazon a fal két sarkánál mondjuk, hogy ne tudja nézni, mert ha nagyobb lesz, akkor csak azt veszitek észre, hogy ő is nézni fogja az éjszakai műsort... Egy szobátok van összvissz, vagy saját lakásotok több szobával? Mert ha saját lakás, akkor megteheted, hogy a gyerekes szobában (akár a ti hálótok) ne legyen tévé, ha van nappali, akkor ott bőségesen elég egy.
2013. okt. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Még az elektromos vezetékek is zavarhatják, nemhogy a tv! Keressetek neki egy nyugodt zugot, vagy új helyet a tv-nek. Ha alszik is a tv mellett és nem ébred fel, akkor sem tud rendesen pihenni. mindig nyűgös lesz, ami kihat a fejlődésére is.
2013. okt. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha csak nem egy négyzetméteres a szoba, akkor olyan nincs, hogy nem lehet átrendezni.


De komolyan, hogy tervezed a tv nézést? Az a baba eleinte élete jó részét a kiságyban fogja tölteni. Majd villog meg zörög felette a tv?

2013. okt. 3. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

nekünk 6nm volt a háló.

de mellénk raktam a kiságyat,tv meg szembe volt.Baldachint kapott az ágyra meg extra magas rácsvédőt.


Nem vagyok tv ellenes de közvetlen mellé ne tedd....

2013. okt. 3. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nekünk is közvetlenül a tv mellett van a kiságy eddig semmi baja nem volt. sőt nekünk a védőnő javasolta mert ott volt egyedül hely. nem igazán nézzük a tv vagy ha igen akkor ki megyünk a konyhába mert ott is van egy :)
2013. okt. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem sem jó ötlet oda tenni.

Akkor inkább a tévét költöztesd el, ezeket a készülékeket már lehet plafonra is vagy falra szerelni, ahová nektek kényelmes.

Igaza van az előttem szólóknak a fénye nagyon erős és nagyon közel lenne neki (gondolj bele: te sem 1 méterről nézed!).


Ami nekem még eszembe jutott: a közelében elég meleg van, ezek a tévék adnak azért le hőt is rendesen- ha tényleg mellé teszed a kicsit, akkor még ezt is érezni fogja.


Kérlek gondold ezt át még egyszer- gondolom nem 1 szobás lakásba fog érkezni a kicsi- inkább neki legyen saját kis szobája, hogy tudjon nyugodtan pihenni, aludni.

A babáknál az alvás is fontos a fejlődés szempontjából.

2013. okt. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!