Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg kevés a súlya? Kinek...

Tényleg kevés a súlya? Kinek higgyek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 hós múlt augusztus 8-án. Csak anyatejet eszik még. 3 kg 85 dkg-mal született és most 6 kg 51 dkg. Tudom nem kövér baba, de sokat alszik, este 9-kor alszik, kel 4 körül és aztán visszaalszik fél 7-ig, nagyon jó kedvű, erős baba. Védőnő szerint épp megüti a mércét és szerinte adjak neki pluszba tápszert vagy sinlac pépet. Anyum szerint kevés a súlya. Háziorvos szerint nincs semmi gond, szerinte megfelelő a súly és hatalmas hülyeség, hogy gond ha hat hósan nem duplázza meg a súlyát. Én személy szerint nem látom, hogy sovány vagy éhes lenne, keveselné a tejet. Senki se értsen félre, ha egy picikét is úgy látnám, hogy éhes a babám rögtön tápszert adnék. Van is itthon elkészítve. Semmi kivetnivalót nem látok a tápszerben, csupán úgy gondolom, hogy neki egyenlőre még nem kell. Vagy igen?
2014. aug. 21. 21:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs gond a babáddal. Egyáltalán nem kell elkezdeni tápszerezni, különösen ha láthatóan nem éhezik. Teljesen felesleges!


Az én kislányom 3260al született, most 6 hónapos 6040 gramm. Nem duplázta meg a súlyát. Senkit nem zavar, se védőnőt, se gyerekorvost. A védőnő azt mondta önmagához képest kell híznia ha csak havi 300 grammot már az is jó. Illetve ha láthatóan nem éhezik, van 4-5 pisis pelus egy nap akkor semmi se semmi gond nincs. Én mindig arra gondolok, hogy az orvosom azt mondta: Az a gyerek aki éhezik, nem alszik éjjel!


Nem tudom mikor értik meg az emberek végre, hogy a babák sem egyformák ugyanugy mint a felnőttek. Az egyik jobban hízik, a másik nem. A felnőttek testalkata is eltérő. Én annyit mondanék neki, aki azt mondja meg kellett volna duplázni a súlyát, hogy hát sajnos az én lányom azt a részt nem olvasta a könyvben. :-)

2014. aug. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig anyatejeztünk, nekünk rendre 5-6. napon volt csak kaki és nem fájt még a hasa sem. Kicsit nyűgösebb volt 4. nap után, de még az éjszakát is végigaludja az 1. hónap óta. Ha rossz lenne annyira nekik, hogy nincs kaki, tuti meghallanás, látnád.

Már nem újszülött, már ismered őt, nem kell mással foglalkozni. Amelyik baba beteg, az szenved és észreveszed.

2014. aug. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Vilcsianyuja ***** válasza:

Bahh. Milyen védőnő az ilyen? Hogy tápszert ajánl? Ha a kisfiad igényli, majd többet-gyakrabban akar szopizni, a súlya rendben van. Ha a születési súlyát veszem alapul (holott a hazahozatalit kellene, a legkisebbet, mielőtt nekiállt hízni), akkor is hízott átlagban havi 665g-ot. Az miféle védőnőnek és orvosnak nem felel meg? Ha percentiliseket is nézek, ami a védőnő dolga lenne ugye, akkor 4 hónapos fiúk közt 25-50 tartományba esik, vagyis benne van az ilyenkor szokásos testtömeg nagy átlagában.

A háziorvosod, ahhoz képest, hogy nem is gyerekdoki, teljesen jól látja a szitut, ettől függetlenül még simán megduplázhatja a súlyát a babád fél éves korára, de ha csak neadjisten 7 kg lesz 7,7 kg helyett, akkor se fog összedőlni a világ.

Amúgy kis súllyal születetteknél meg azért hülyeség a duplázás, mert nekik meg illik többet hízni, felhozni magukat. Nem igazán volna elég egy 2,5 kg-mal születtett babának, ha fél éves korában csak 5kg lenne. Most persze nem koraszülött babákról beszélek, az más tészta.

2014. aug. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Dehogy kevés. Fiam 5600 volt ennyi idősen, pedig jó hosszú gyerek.
2014. aug. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nagy súllyal született a fiad,ezt ne feledd.Bár lányom 3400-al született,ő 4hósan 7210,5hósan 7720 volt és rettentő hosszú.

DE !!! Tudom,hogy az én lányom nagyon husi volt sokáig.1 évesen éppen hogy meglett neki a 3x súly,mert 10200-nak kellett lennie,ő 10240 volt,de emellé 82 centi volt!

Barátnőm kislánya 1 évesen volt kb 8300 gramm és 2900-al született.Nekik most is kis vékonyka meg alacsony a leányzó.

Már lassan 2 éves lesz a lányom,szerintem max 12 kiló,tehát egy év alatt nagyon max 2 kilót hízott,de még most is 90-92centi,tehát magas.

2014. aug. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 3120 g-mal született, 3 hónaposan 4710, 4 hónaposan 5430 volt. Mivel keveset hízott 3 hónaposan tápszeres pótlást adattak neki. Addig nyugott kiegyensúlyozott baba volt. Elkezdtem adni neki a tápit onnantól nyügös sírós lett. Én mindig mondtam a védőnőnek, háziorvosnak, hogy valami nem stimmel, nem úgy szopik, ahogy kellene, 3, gyerek van tapasztalatom. Szerintük minden rendbe volt. Mikor már a tápitól káosz volt minden etetés majdnem abbahagyta a szopizást, elvittem gégészetre, ahol egyből felvágták a nyelvét, mert le volt nőve, 3 nappal később elhagytuk a tápit, most már cicifüggő a drágám. Most 5,5 hónapos és 6380 g. A te kisfiadnak szerintem nem kicsi a súlya, mielőtt tápit adsz érdemes körbejárni, hogy esetleg miért eszik kevesebbet. Hallgass az anyai ösztöneidre.
2014. aug. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!