Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon nagy a súlya a babámnak?

Nagyon nagy a súlya a babámnak?

Figyelt kérdés

9 hónapos és 12kg már. 70cm. A dokint kicsit megijesztett, mert megjegyezte, hogy elhízott.


Anyatejes baba, plusz napi 2x kap 100gramm gyümölcsöt. M


2014. aug. 15. 23:40
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
77%

9 honapos es csak gyumit eszik ?? Hús ? Főzelék ?

Na hat igen. Nekem most 9 es fel honapos kislány 8500 gr 73 cm jo húsba van ( 3720gr 50 cm a születési súlya )

7 hónapig szopizott .

7 hós korától csak reggel este kap tápit .

2014. aug. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Nem, még nem. Mert rengeteg tej van. A háziorvosunk azt tanácsolta, hogy majd 10 hós kora után vezessem be a többit

:(

3200grammal 51cm-vel született.

2014. aug. 15. 23:47
 3/39 anonim ***** válasza:
43%

De komoly nem hallotam meg ilyet :)

Egyébként szerintem ne stresszelj magad. Baba, kicsit duci na es :D

Majd ha elindul "lefogy" :)

Nekem mar 8 hónaposan elindult, azóta csak megy es megy körbe a lakásban meg sem áll , ezért nem is hízik annyira :)

2014. aug. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
66%

mondjuk az tény, hogy nem helyesen van táplálva. a gyümölcs víz+cukor, tehát hizlal is. sok benne a vitamin, ezért kell adni, de nem zöldség helyett.

adj neki rendes főzeléket ebédre és vacsorára, 10óraira meg gyümölcsöt.

és mondjuk ne cicivel itasd a babád, az legyen már csak ennivaló. én legalábbis itt követtem el a hibát, hogy nem kért vizet ezért 1-2 óránként adtam neki a cicit, jól meg is ugrott a súlya, mondjuk így is 2 évesen volt 12 kiló

2014. aug. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem igen. Az én fiam sem volt soha kicsi( 14 hónapos 13 kg és 86cm)de azért nálatok utána kellene járni mi okozhatja ezt a magas értéket.

9 hónaposan azért már nem csak gyümölcsöt kellene ennie! Zöldségeket és sovány húsokat igazán lehet kóstoltattni!

2014. aug. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
8%

Anyatejes babát nem lehet túletetni.

Minden oké így.

Majd változik ez.

Apa és anya lakatét is érdemes megnézni ilyenkor.

Barátaink két éves gyereke 22 kg és nem kövér, irtó magas és masszív gyerek, mint ahogy a szülei. Persze az átlagból kilóg, de nem ezt kell figyelni.

2014. aug. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
54%
bocs, alkatát*
2014. aug. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
75%

megakadt a szemem ezen a "rengeteg tej van" dolgon. azért mert sok van, nem kell mindet a babádba önteni ;)

jó, tudom ez nem vicces, de tényleg orvos azt mondja, hogy 10 hónapos korig nem kell hozzátáplálni ha sok a tej? még ha 12 kiló, se?

6 hónapos korra ürül ki a szervezetéből sok vitamin és ásványi anyag amit az anyatejjel nem kap meg. gyümölccsel sem. hús és zöldség kell.

válts orvost, ez a legrosszabb tanács. nem a súlya miatt, hanem az egészsége miatt. attól, hogy kicsi, még egészségesen kell táplálni, korának megfelelően. ekkora súllyal meg főleg!

és nem azt mondom, hogy borzasztó ez a súly, na de azért oda kéne figyelni.

2014. aug. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
20%

Több olyan gyereket is ismerek, akik egy éves korukig szinte csak anyatejet fogadtak el, és remekül fejlődtek.

Egyébként javaslom, hogy hívj fel egy szoptatási tanácsadót és vele beszéld át a problémát.

www.ibclc.hu vagy

www.lll.hu

2014. aug. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
60%

A babád valóban nagyon el van hízva és nem normális, hogy csak gyümölcsöt eszik ennyi idősen. Már csak max reggel meg este kéne anyatejet kapnia és már rég zöldségeket meg húst kéne ennie.

Ez nem a kicsit duci kategória, az meg nem igaz, hogy anyatejjel nem lehet túletetni.

Fiam 1 évesen volt 83cm és 10500g és pont jó súlya volt. 70cmhez kb 8 kgnak kéne lennie ez a súly a 1,5 szerese ez rengeteg.

2014. aug. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!