Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg kevés a súlya? Kinek...

Tényleg kevés a súlya? Kinek higgyek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 hós múlt augusztus 8-án. Csak anyatejet eszik még. 3 kg 85 dkg-mal született és most 6 kg 51 dkg. Tudom nem kövér baba, de sokat alszik, este 9-kor alszik, kel 4 körül és aztán visszaalszik fél 7-ig, nagyon jó kedvű, erős baba. Védőnő szerint épp megüti a mércét és szerinte adjak neki pluszba tápszert vagy sinlac pépet. Anyum szerint kevés a súlya. Háziorvos szerint nincs semmi gond, szerinte megfelelő a súly és hatalmas hülyeség, hogy gond ha hat hósan nem duplázza meg a súlyát. Én személy szerint nem látom, hogy sovány vagy éhes lenne, keveselné a tejet. Senki se értsen félre, ha egy picikét is úgy látnám, hogy éhes a babám rögtön tápszert adnék. Van is itthon elkészítve. Semmi kivetnivalót nem látok a tápszerben, csupán úgy gondolom, hogy neki egyenlőre még nem kell. Vagy igen?
2014. aug. 21. 21:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Hat hónaposan a 3 kg alatt született babáknak "kell" megduplázni a súlyukat. A tiéd jóval felette született.

A gyerekorvosod jól mondja, nem is értem miért nem neki hiszel, meg saját megérzésednek.

2014. aug. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szia

ha gond is a sulyduplazas o megfogja duplazni! Nem kicsi baba.. vagy ha az,akkor ilyen a genetikaja. Latta orvos,vedono,ugy latod nincs gond akkor minden rendben!

2014. aug. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is kb így növögetett. Ebben a gyerekorvosnak hinnék. Egy 3850 gr-os újszülöttre a súlyduplázás (1 éves korra triplázás) nem igazán működik, egy 3 kilósra igen.
2014. aug. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
3 hónapos a lányom, 5,1 kg. A héten látta a védőnő és az orvos is. Le se mérték (én mértem kíváncsiságból), mindketten ránézésből mondták, hogy teljesen rendben van.
2014. aug. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az én fiam 5kg felett született és 4 hónaposan 7,8kg volt, most 5hónaposan 8,5kg. Tehát 4 hónap alatt 2,5kg-ot nőtt és teljesen rendben is van így. (Csak 2 hónapig volt anyatejes)

Ehhez képest szerintem nem fejletlen a tiéd sem. Nagyobb súlyúak nem híznak annyit egy hónap alatt.

2014. aug. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne aggódj,nincs baj a babád súlyával. Minden baba más ütemben fejlődik és sok múlik a genetikán is. Az én kislányom fél évesen volt 6 és fél kg. Egy évesen 8 és fél,és most lesz 2 éves és 11 kg. Nem husis,az tény,de ilyen alkat,mint az apja. Amikor még szoptattam sose evett 150-200 g-ot,inkább többször kevesebbet és ez most is így van. Ha van elég pisis-kakis pelus és nem fogy,hanem hízik,még ha keveset is,akkor nincs gond.
2014. aug. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igazatok lehet, de sajnos elbizonytalanodik az ember, ha az anyja és a védőnő elbizonytalanítják. :-( A doki meg háziorvos és nem gyerekorvos. Nekem anya azt mondta átlag 60-70 dkg-ot kell hízni egy babának havonta.
2014. aug. 21. 21:57
 8/16 A kérdező kommentje:
Na igen, kakis pelus. Heti egyszer van kaki, de volt olyan is, hogy heti 2 alkalommal. Úgy olvastam anyatejes babáknál ez teljesen rendben van, de anyós pajtás szerint szegénykének jajj milyen rossz lehet. Meg nekünk is milyen rossz lenne ez. Meg azért nem sír mert magas a fájdalomküszöbe és inkább tűr.
2014. aug. 21. 22:00
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Védőnő dumál hülyeségeket. Ne hallgass rá! Teljesen jó a babád súlya. Azt meg látnád, ha éhes. Az összes ökörséget beszélő védőnőtől elvenném a diplomáját!!! (Már, ha van neki.)
2014. aug. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Heti 100.150g-ot kell híznia és havi minimum 450g-ot. Ennyi meg is van, tehát no problem. :)

Ha izgulsz, hívj fel egy szoptatási tanácsadót.

www.lll.hu vagy www.ibclc.hu

2014. aug. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!