Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két vagy több gyerekes anyukák...

Két vagy több gyerekes anyukák! SOS! Hogy éltétek meg a tesó születését? Magam alatt vagyok

Figyelt kérdés
2014. aug. 24. 12:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
56%
Egész jól. Konkrétan mi a kérdésed?
2014. aug. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Fiam 19 hónapos, lányom mindjárt 3 hetes lesz. Depis vagyok, h nem tudok annyi időt tölteni a fiammal, mint előtte. Soha nem lesz a régi semmi, plusz nem érzek még anyai érzéseket, bár ez a fiamnál is később jött! Segítsetek! Minden nap sírok!
2014. aug. 24. 12:16
 3/32 anonim ***** válasza:
Kedden lesz 2 hete, hogy megszületett a második lányom. Én is magam alatt voltam. Mi a kérdésed?
2014. aug. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Szülés utáni depresszió. Élettani jelenség a hirtelen hormonváltozás miatt. Majd elmúlik. Ahogy az első gyereknél megjöttek az anyai érzések, úgy a másodiknál is meg fognak. A ti életetekben is egy óriási változás ez, egy új családszerkezet, stressz. Kell neki egy kis idő.
2014. aug. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Csak az ido fogja megoldani. Nalunk is ugyanez volt. Most egy eves a masodik lanyom. Neha meg a mai napig lelkiismeret furdalasom van az miatt hogy a kicsivel tobbet kell foglalkoznom. Kesobb beerik majd a kemeny munka, ha pl nagyobbak lesznek es eljatszanak egymassal is
2014. aug. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyosak vagytok. Konkrét kérdésem nincs, csak jó olvasni, h más is érez így! Megosztani másokkal az érzéseimet. A 6 hét utàn jobb lett? Vagy mikor? Olyan lassan telik az idő!
2014. aug. 24. 13:17
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is attól voltam ki nagyon, hogy nem tudok annyi időt tölteni a nagyobbal, mint előtte, és hogy a kicsivel se fogok tudni annyit, mint a naggyal. A picim most 1 éves, ezt még mindig érzem így néha, de már nem kiborulva, és tudom, hogy az, hogy tesójuk van, mindkettőjüknek csak jó. És őszintén szólva azt is, hogy a nagyobbikra meg ráfért, hogy ne csak róla szóljon minden, mert valószínűleg nagyon elkényeztettem, és lestem minden kívánságát, ami hosszú távon se neki, se nekem/nekünk nem jó. Meg fogod tanulni, hogy hogy tudod egyszerre nevelgetni őket, és hamar ugyanaz fogja érdekelni a 2 gyerkőcöt (nekem a picim nagyon korán már autókat tologatott, a nagyobbik meg nyomkodja újra a picivel a zenélős vackokat, köztük 15 hónap van). A kötődés is teljesen természetes, hát a nagyobbikkal már 1,5 éve minden nap, minden éber percben együtt vagy, melletted kezdett játszani,menni, beszélni, stb. A picivel is ki fog alakulni. Szerintem próbáld meg elfogadni, hogy senki, akinek több gyereke van, nem tud annyit foglalkozni többet egyikükkel se, de ez így van rendjén. A picivel meg egyelőre szeretet van, és a kötődés, az összeszokás jön mellé. Nem tudom neked megmondani, mikor pontosan, de azért egyre jobb lesz.
2014. aug. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Tényleg! Életmentő amit írtál! Biztos könnyebb lesz ha majd kialakul a kötődés a picivel is. Van még valaki, aki tudna valamilyen tanácsot adni addig is hogyan éljem túl?
2014. aug. 24. 13:40
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobbik lányom 2 éves volt, amikor a húga született. Őt nagyon megviselte a kistestvér születése, nagyon haragudott is rám az első időben. Igyekeztem minél jobban úgy csinálni mindent, mint előtte, pl. naponta jártunk továbbra is a játszótérre. Az első időben rendszeresen előfordult, hogy mikor hazaértünk, egyszerre sírt vigasztalhatatlanul a két gyerek, azt nagyon nehéz volt megtanulni kezelni, hogy igenis ilyenkor az egyik gyereket hagyni kell sírni, és közben nem kiborulni, hogy legalább a másik gyereket meg tudjam vigasztalni, el tudjam látni. Most már hárman vannak, és még mindig néha kicsit sajnálom a legnagyobb gyermekemet, hogy már kétszer is át kellett élnie, hogy a szülők figyelme és ideje több felé kell osztódjon, de közben meg olyan édesen el tudnak már egymással játszani, olyan jóízűen tudnak nevetni, mikor közösen rosszalkodnak, hogy tudom, sokkal többet adtam neki a testvérekkel, mint amennyit esetleg elvettem tőle.
2014. aug. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Gondolom a kisebbet hagytad sírni? Nekem az altatása nem megy a kicsinek, mert nem tudok mindig 5 percenként berohabgàlni nyugtatni, mert lerakni nem lehet. Az újszülött altatását hogyan oldottad meg?
2014. aug. 24. 14:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!