Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól van értelme a csorgőn...

Mikortól van értelme a csorgőnek, plüss állatnak, játszószőnyegnek?

Figyelt kérdés
November végén születik a fiam. Vettem zenélő forgót, egy plüss állatok, egy puha csorgot. Mit vegyek neki az első két hónapra? Nem akarok előre felhalmozni mindent.
2014. aug. 26. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egyelőre elég is . Majd észreveszed mikor kezdi el nézegetni a zenélő forgót,mikor érdeklődik majd. Az én lányomat 2 hónaposan kezdte érdekelni a játszószőnyeg,de minden gyerek más és más. Most 3,5 hónapos,mostmár nyúl a játékokért,szereti a zenélőforgót is,és a játszószőnyeget is,de csörgőket,kisebb játékokat még nem tart tudatosan a kezében,szóval az majd később.
2014. aug. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igaz, még nem tud fogni, de "ingereket" már egyből lehet neki adni. Játszószőnyeg mehet már pár hetes kortól is, és minden, de tényleg minden, amit csak meg tudsz neki mutatni. Én színes műanyag edényeket mutogattam neki, tükröt, csillogó tárgyakat, bármi ami eszembe jutott, és magyaráztam hozzá folyamatosan.

Igaz, még nem tudja megfogni, de érdekli őt a világ nagyon is.

Örül ő bárminek, amivel valami hatást tud elérni. Pl mi kaptunk olyan zoknit, aminek csörgő van a végében. Így mikor a levegőben kalimpált a lábával, eljátszhatott a csörgővel. Szóval tényleg csak a fantázia szab határt.


Egyébként elég unalmas lehet neki, képzeld csak el, fekszik az ágyon/babakocsiban és bámulja a fehér plafont, legjobb esetben is max a lámpát tudja bámulni.

Szóval hajrá, legyenek csak ingerek!

2014. aug. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ujjbabokat vegyel neki. Az elso honapban tudsz vele igy "foglalkozni", a masodiktol jobban figyeli. Babozol a kisagy vagy mozes vagy akarmi mellett neki.


Nekunk olyan mozesunk volt amin tepozar volt nem messze a fejecskejetol a kulso reszen. Mindket oldalra tapasztottam egy-egy ujjbabot es mikor mar hanyatt forgatta a fejet akkor ezeket orakig kepes volt nezegetni! Az elso honapokban meg messzire nem tud fokuszalni. Eloszor 10-20 cm-re majd ez a tavolsag hetrol hetre novekszik. Olyan targyakat tegyel nappal kore amik nincsenek tul messze. Szines kendo, mintas textil/parnahuzat. Nem feltetlenul csak a jatekok keltik fel az erdeklodeset.


Nalunk az elso jatekok kozott a csorgo zorgo textilkonyv volt. Imadta! Drogeriaban lehet kapni. Meg olyan jatekok amiket fel tudtam neki logatni. Par naponta cserelgettem hogy eppen mit logatok ele. Sot a szines szalagokat ha az autos hordozora kotottem, azzal is elvolt orakig. :))


Boldog babavarast!

2014. aug. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ha van még valakinek tapasztalata azokat szivesen fogadom.
2014. aug. 30. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!