Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ehet már túrót az ekcémára...

Ehet már túrót az ekcémára hajlamos 14 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés
Ha,igen milyen formában adjam neki?
2010. jan. 16. 14:13
 1/4 xStefix ***** válasza:

Attól függ, milyen típusú ekcémája van, ill. a családban van-e valaki, aki tejtermékre allergiás.

A lányom endogén (immun-eredetű) ekcémás és a saját izzadságára pöttyösödik ki. Mivel semmiféle ételre nem reagál(t) rosszul, ezért a szokásosan ajánlott időben próbáltuk ki a tejtermékeket és nem is lett tőle bajunk.

Az én listám ilyen:

8 hó: natúr joghurt, túró

12 hó: tejföl, (reszelt) sajt, puding

18 hó: túrórudi, krémtúró, kefír, kecsketej, kecskesajt

24 hó: juhtúró, juhsajt, tejszín

Láthatod, hogy a túró az elsők között van, mert kevésbé allergén hatású, mint mondjuk a tehéntej. Ha a lányod már evett pl. joghurtot és nem lett tőle baja, akkor szerintem kipróbálhatod, mondjuk épp (gyümölcs)joghurtba keverve.

2010. jan. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Azért vagyok óvatos,mert a kislányom ekcémáját valószínűleg étel okozta. Sajtot és tejfölt már eszik ezért gondoltam,hogy lassan már jöhetne a túró is.
2010. jan. 16. 20:00
 3/4 anonim válasza:
15 hónapos kisfiam ekcémás, és bár nem a tejre allergiás, a gyerekorvos javaslatára óvatosan kezdtük a tejtermékeket adagolni neki. 10 hónaposan sajttal kezdtük, egy hónapig mást nem adtunk neki (mármint más tejterméket). Utána jött a margarin (a növényi alapú), és ezután következett a túró. Tehát kb. egy évesen. Doki javaslatára nem adunk neki joghurtot, kefírt, pudingokat, boltban vásárolt tehéntejet sem - helyette HA tápszert kap. Ezzel szoktam az ételeit is készíteni, pl. főzelék, tejberizs. Szóval szerintem próbáld ki a túrót nyugodtan!
2010. jan. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:
Előzőnek: a dokitok miért pont azokat a tejféleségeket tiltotta, amiket? Nem nagyon látom az összefüggést/értelmét..
2010. jan. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!