Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tisztálkodo szereket...

Milyen tisztálkodo szereket vegyek a babámnak? Jovo héten tervezem megvenni a drogériát-sampon, puder, olaj, furdőhab. Nektek melyik márka jött be?

Figyelt kérdés
32 hetes vagyok
2008. aug. 7. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
szia! Nekem a védőnő azt mondta, hogy a gyerekorvos mindent felír, amire az első időben szükség lehet, így majd meg tudjuk venni a gyógyszertárban.
2008. aug. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Én Johnson's termékeket vettem, nekünk bevált. Az ismerőseim körében is többen ezt használták, de van, aki a Niveára esküszik. A baba bőrétől is függ.

Egy 11 hónapos fiúcska anyuja.

2008. aug. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a kezdetektől a gyerekorvos írja fel, és a gyógyszertárban lehet őket megvenni. Csecsemőknek nem ajánlatos azt megvenni, amit a drogériákban árulnak, mert abban van illatanyag és irritálhatja a baba érzékeny bőrét. Pl. csecsemőkori ekcémát is okozhat. 1 éves korig mindenképpen érdemes azt használni, amit a gyerekorvos felír. Egyébként nálunk az a szokás, hogy a 37. hét környékén a védőnő szól, hogy mikor lehet elmenni a gyerekorvoshoz a receptekért. Megkapod a recepteket, amit majd a szülés után kell a gyerek adataival kitöltened, és apuka addig ki tudja váltani a készítményeket, amíg te a kórházban vagy a babával.
2008. aug. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenből Gabi terméket használtam a kislányomnak(olaj, törlőkendő, még a mosószer és az öblítő is az volt), kivéve a fürdetőt. Az gyógyszertári volt (az orvos írta fel) kb. 1 éves koráig azzal fürdettem. Nekünk ezek váltak be!
2008. aug. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a legelső időben a legjobb a gyógyszertári cucc, a bolti illatos dolgok később ajánlottak. A gyerekorvos mindent felír. Fürdetőkrém, popsikenőcs, hintőpor, babaolaj, de még indulásnak nekünk láz ellen kúpot is felírt, hogy legyen itthon. Nem mellesleg ezek a legolcsóbbak is, úgyhogy én amíg felírja a doki, ezt használom a különböző illatos termékek helyett. 11 hetes kislány anyukája.
2008. aug. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is azt ajánlom, hogy az első időkben főleg, de akár 1 éves koráig a picinek a legjobb ha a gyógyszertári termékeket használod. Azokra biztos nem lesz allergiás.

Ezek a legolcsóbbak is.

Ha meg neked vmi nem jön be, pl popsikenőcs akkor meg majd veszel drogériában kaphatót. Van aki a gyógyszertári popsikenőcsre esküszik, van aki a Bepantenre, vagy a Neogranormonra, vagy a Sudokrémre. Kinek mi válik be, de először próbáld ki a gyógyszertárit, hátha jó lesz az is. A többinek elég húzós ára van, persze nem ez a lényeg, de ha jó az olcsó akkor minek a drágább. Majd meglátod!

A Johnson's ra van aki allergiás.

A Gabival általában nem szokott gond lenni.

A Niveát nem ismerem, illetve a környezetemben nem használta senki.

2008. aug. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja igen a láz elleni kúp jó ha van otthon. Írasd fel azt is.

Általában Germicid C-t szoktak.

A fürdetőkenőcsből pedig aztán végképp a gyógyszertárit ajánlom, és azzal akár a haját is megmoshatod. De olvasd majd el a tájékoztatót mindenképpen. Én abban olvastam hogy lehet.

Olajból Gabit vettem.

2008. aug. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Sztem a gyógyszertári dolgokkal kezd az elején.Vegyél napraforgó olajat gyógyszertári,10szer10es mullapot ezeket meg tudod venni recept nélkül-nincs rajta támogatás.Ir fel a doki majd,popsikrémet,nekünk az a sima nem vállt be..sudocremet vettünk az nagyon jó-125gramm 1600ft,ír fel a köldökre hintőport alkoholt,lázcsillapító kúpot,vigantol olajat és konakion cseppet-ez d és k vitamin,majd elmondja hogy kell szedni.

Jah és hidrophillikum fürdetőkrémet..ez jó,mi feloldunk egy diónyit forró vízben és beleöntjük a fürdővizébe..ami kammillás-azt is ír fel az orvos így kb a fele a bolti árnak.Az egyedüli amit használunk az a baba szappan,ezt hallottam a családomtól mindenki így használta jónak tűnik.De semmi más nem kell a babának,se más olaj se semm.. elég az a napraforgó amivel bekened fürdés előtt.

Popsitörlőt vegyél az kelleni fog..én most próbáltam a neogranormonosat nagyon rossz..alig van nedvesség benne,nehezen tudod leszedni a kakit ..kidörzsölődik a popsija.Jó a pampers és a johnsonos-rózsaszínű törlőkendő ezeket használtam már...pelusból jó a dmes-de kicsit drága,jó a libero vagy jó a tescos is.Ha fiad lesz arra figyelj,hogy a fütyijét mindig lefele hajtsd így nem folyik ki a pelusból a pisi..amúgy tök mindegy milyen pelust veszel eláztok..így nem:)mire rájöttünk mi is átöltöztünk párszor..:)

most ennyi jutott eszembe.4hetes kisfiú mamája

2008. aug. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én csak sampont használok boltit(azt éppen Jonhsonst kaptam, de jobban szeretem a Gabit , szerintem az a legbabababarátabb). A többit, mint olaj, fürdőkrém, popsikenőcs, púder..csak a doki által felírtat használom és fogom is még egy jó darabig...

8 hetes kislány anyukája

2008. aug. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ui:a 4hetes kisfiu anyukája vagyok..nekem még a dokim azt ajánlotta,mert a babám arca tele van kis pattanásokkal ez állítólag a tisztulástól van és ,hogy távoznak a hormonok..de azt javasolta,hogy csináljunk búzakorpából forrázatot és azt tegyük a vízbe,kamilla helyett -vagy felválltva,és ez jó koszmóra is és a bőrét is táplálja,mert tele van ásványi anyaggal.Most vettünk 99ft ért egy zacsival kíváncsi leszek rá én is,de elég tapasztaltnak tűnik a drnéni,így hiszek neki..
2008. aug. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!