Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hós babám etetése kész...

3 hós babám etetése kész horror, van más is aki így járt?

Figyelt kérdés

Részben anyatejes, részben tápszeres a babám, de az anyatejet is már cumiból kapja, mert 3-4 hete elfordult a cicimtől (akkor még csak anyatejes volt). Napi 5ször eszik, tudom kevés, de többször nem kér, pl éjszakát végigalussza. Napközben 3,5 - 4 óránként eszik, de egyszerűen nem eszi meg az adagjait, a napi össz kevesebb mint amit ennie kéne :( Elkezd szépen enni, majd az utolsó 10-20-30 milinél elkezd izomból üvölteni, de van hogy 60-at hagy megy. És emiatt alig gyarapodik.

Még annyi hogy kakilási gondjai vannak, anno a kórházban a kérdésem nélkül meg szélcsövezték (pedig aznap már volt kakija) és azóta csak glicerines kúppal tud kakilni.

Kétségbe vagyok esve, megtömni nem tömhetem meg :(


2014. aug. 28. 12:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

9 es vagyok, 3 hósan 5200 gr 60 cm volt a lányom :)

Ne stresszelj ra. Az en babomnak is volt ilyen korszaka sokszor evett keveset! De tényleg nagyon sokszor óránként is akar de mondom 90 Ml . Elmúlt ! :)

2014. aug. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
6-os, az 5200 grammos babádnak 150ml-ket kéne ennie 5-ször, "nagykönyv" szerint, ha kiszámolod, akkor te is pont ennyit fogsz kapni, a kérdezö babájának meg egészen pontosan 166ml-t :D az enyémnek meg 4 honaposan 230ml-t 4szer.. ehhez képest 120-150ml-t eszik.
2014. aug. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

kedves 9-es, nem hiszem hogy a tápszer ízével lenne gond, mert az anyatejjel ugyanezt csinálja sajnos :(

a nagykönyv egyáltalán nem érdekelne, eddig nem is érdekelt, de most amikor már nem hízik már igen.

2014. aug. 28. 13:22
 14/18 anonim ***** válasza:
Nincs esetleg refluxa? A kislányom nem sokat bukott, de kiderült, hogy refluxa van, és visszafolyik neki a sav már evés közben, váltottunk AR tápszerre, ami sűrűbb, jobban nyugtatta a gyomrát és utána elmúltak ezek a gondok. De addig nálunk is minden evés egy rémálom volt, már előre féltem tőle...
2014. aug. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
dede refluxos, azt megállapították már a kórházban, ezért kapja a milumil pepti-t, ez elvileg pont ilyen bukós babáknak való. a te babád melyiket kapja, kedves utolsó?
2014. aug. 28. 16:12
 16/18 anonim ***** válasza:
12-es vagyok, az én babám is refluxos. ö is AR tápszert kap (ö szabályosan kihányta az anyatejet is, tápszert is, ezért kapta az ar-t) nálunk a doki azt mondta, hogy teljesen normális, hogy ar tápszerböl nem eszik meg annyit amennyit kéne, mert sürübb, jobban laktat.
2014. aug. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 3 hónapos, csak tápszeres. naponta 6szor eszik 170et(utolsó cseppig megissza), nappal 3-3,5 óránként, éjszaka egyszer kel.

6,2 kg és 59 cm.

2014. aug. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia! 14-es vagyok. A Milupa Pepti nem elsősorban bukós babáknak való, hanem tejfehérje allergiásoknak (az első kislányom az volt, ismerem sajnos..) Ő is sokat bukott, ezért a Pepti Nutritonnal sűrítettük. A második kislányom akiről írtam Beba AR tápszert kapott,neki ez vált be 15 hós koráig ezt itta. Amúgy ha Peptit kap, úgy hogy előtte már ivott más fajta tápszert is, gondot okozhat az íz is, mert annak teljesen más íze van, mint a hagyományos tápszernek.

Amúgy teljesen megértem a problémádat, én ebben az időszakban mindent összevásároltam, kipróbáltam. Végül az AR jött be.

2014. szept. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!