Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire tudatos az egyéves...

Mennyire tudatos az egyéves babánál, hogy, ha bilire ültetem, legtöbbször belepisil?

Figyelt kérdés
nyilván nem tartja vissza akarattal,nem is szól,hiszen egy éves múlt.nem is eröltetem,de ha alvások után száraz a pelus,ráültetem a bilire-iylenkor pisil.ez azért lehet,hogy levettem a pelenkát-és igy "szabadabban"-érzi magát,vagy már tudhatja,hogy a bilibe ilyet lehet..ter,észetesen megdicsérem,amikor sikerül,de nem ültetem rá naponta csak max 1-2 szer
2014. aug. 28. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A férjem orvos, ők pl. vizeletminta leadásánál azt tanácsolják, hogy vetkőztesd le a gyereket, és ültesd le, pár percen belül pisilni fog a legtöbb (nálunk is mindig ez volt, most 2 éves múlt, de még nem szobatiszta).
2014. aug. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire nem tudatos. Azért pisil bele, mert éppen pisilnie kell, és éppen bili van a feneke alatt. Ha pelenka lenne alatta, vagy a puszta föld, akkor is pisilne.

Valószínűleg azért pisil rögtön pelenkalevétel után, mert "fázik" (hirtelen hidegebb lett).

2014. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

semennyire. a csecsemők is sokszor pisilnek akkor mikor levesszük róluk a pelust, mert "megcsapja őket a levegő"

az meg, hogy alvás után pisil bilibe, inkább törvényszerű mint dicsőség. bármelyik babáról leveszed alvás után a pelust, pisilni fog. függetlenül attól, hogy bilin teszi-e

2014. aug. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Semennyire.
2014. aug. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Annyi tudatosul benne, hogy felkeles utan bilire kell uljon. Azt nem tudja, hogy miert. A pisi csak jon, meg nem tudja elore, mikor. Kb 2 evesen alakul ki a visszatartas kepessege.
2014. aug. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Nehéz úgy kérdezni, hogy ne tűnjön kötekedésnek, pedig tényleg nem azért kérdezem, hanem mert érdekel: miért ülteted rá?


Mármint a leírásból is látszik, hogy sejted, hogy ennek még nagyon nincs itt az ideje, mégis mindennap ráülteted? Azért, hogy szokja, vagy miért? Mert nekem eddig eszembe se jutott, hogy az egy éves babámat bilire ültessem... már máshol is olvastam ilyet, hogy ilyen korán elkezdik, csak nem értem, miért...

2014. aug. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem tudom, hogy a kérdező konkrétan miért, de sokan egyszerű spórolásból. Így kevesebb pelenka fogy.
2014. aug. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nem spórolásból-dehogy...utána úgyis vissza kell adni rá másikat.spontán kiváncsiságból,meg,hogy ismerkedjen vele.szerintem ez nem baj-irtam,hogy csak próbálgatás.a miértjére voltam kiváncsi.köszönöm a válaszokat-érdekeset irt az első válaszoló
2014. aug. 28. 15:11
 9/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.


Értem. Köszönöm a választ neked és 7-es válaszolónak is! :)

2014. aug. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes. Ébredés után a legtöbb ember, a csecsemőtől a felnőttig, szinte azonnal pisil. Bátran pisiltesd bilibe mindig amikor felébred, amikor bejöttök kintről és vetkőzni kezdtek, fürdés előtt, stb. Ha nagyjából kiszámítható időben kakil, akkor azt is érdemes bilibe intézni, nem kérdés, miért.

Nyilván, neki is kellemesebb, természetesebb tisztán elvégezni a szükséget, nem összepiszkítani magát.

Érdemes utánaolvasni a segített szobatisztaságnak, pl itt:

[link]


Sajnos sokan, főleg a lusta anyukák saját maguk lustaságának védelmében hajlamosak tagadni, hogy a még nem járó, nem beszélő kisgyerekek is képesek jelezni a szükséget. Nekem van saját tapasztalatom, így látom a különbséget - a fiam pelusos volt, a lányom nem.

2014. aug. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!