Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utánoznak hangokat ilyen...

Utánoznak hangokat ilyen korban már?

Figyelt kérdés

3,5 hónapos a lányom, eléggé "beszédes" típus. A használt hangkészletéből kreáltam hangsorokat és időnként utánozza.

Amin viszont meglepődtem, hogy a "miau"-t "nyau"-ként utánozta, többször is.


Ennyire pici korban is előfordul már, hogy tudatosan próbálnak hangsort utánozni?


2014. aug. 28. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:

az én 3,5 :) hónaposom is valahogy így, csak elég érdekesen utánoz

pl mondtam neki az I love you-t ebből lett egy hosszított áááúúúú

valamint a hoppá-ból egy röviden hangzó ákká (nem tiszta k betűvel, csak "K"-nak hangzó valamivel..)

2014. aug. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
első vagyok: nálunk most amúgy az "Agú" hang a menő jó sok nyálbuborékoltatással, köpködéssel a végén
2014. aug. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kisfiam hat honapos most.ket honaposan volt egy komoly apa fia beszelgetesuk.:-)akkor ketszer tisztan kimondta h Appppa.nem hittem volna el ha nem hallom...jo ez is csak utanzas volt.azota sem mondta.de a parom olyan buszke ra!:-)
2014. aug. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3,5 hónapos korban még nem utánoznak hangokat a babák! Ezek aranyos próbálkozások, néha mintha hasonlítana arra amit előtte mondtunk nekik, de nem hangutánzások, csak véletlenszerű hangadások. (egy logopédus)
2014. aug. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! Ez ugye az említett zsenibabákra is igaz? :)
2014. aug. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a "véletlenszerű hangadások" azok gyakran igenis tudatos utánzások, mert ha azt mondom neki "hó", akkor ő is hó-zik, nem agu-z, nem áj-oz, tehát a készletéből azt használja, ami a legjobban passzol a hallotthoz
2014. aug. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, kedves 5-ös, a zsenibabákra is igaz.
2014. aug. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6 - igen, erre gondoltam.Ha a meglevő hangkészletéből új variációt mondok, akkor eleinte figyel, aztán igyekszik utánozni. Pl. a MI-Á-Ú szótagolva mondtuk neki és minden szótag után azonos, vagy nagyon hasonló hangot mondott.


Jó, olyan volt, hogy az apja fürdetésnél udvarolt neki, hogy "ugye, te vagy a legszebb kislány itt?", mire a válasz egy teljesen jól artikulált "igen" volt - de ez egyértelműen a véletlen egybeesés kategória. Ettől függetlenül vicces volt a férjem arcán látni a teljes megdöbbenést :)

2014. aug. 29. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!