Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madarak vannak amelyek...

Milyen madarak vannak amelyek hangokat utánoznak? Papagáj Kanári .. Ilyen ketrectöltelékek nem érdekelnek.

Figyelt kérdés
2013. júl. 7. 13:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig a papagáj félék nagyon jó beszédes madarak! Ha ezek a jó fej "ketrectöltelékek" nem érdekelnek akkor így jártál...
2013. júl. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

hogy érted hogy a ketrec töltelékek nem érdekelnek?


a holló, az ausztráliai lantfarkú madár is képes hangot utánozni (a lant farkú az nagyon durván)

2013. júl. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

..a lantfarkú lanton kíséri énekét..

A varjúfélék jól taníthatók "beszélni"

2013. júl. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Beó
2013. júl. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Nem érdekelnek.Mer ezek semmirekellő madarak az én szememben.Szinte csak magvakat esznek amit állandóan venni kell.Sokat rikácsolnak és sokat szemetelnek.szépek meg minden de nem tetszenek.jobban érdekelnek a jobb tűrőképességű madarak melyek Magyar országon élnek.De az nem baj hogy a lantfarkú madár lett írva mert végül is én nem írtam hogy magyar madarak érdekelnek.
2013. júl. 8. 10:18
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy semmire kellő madarak?


-Aki szereti az állatokat, annak nincs olyan hogy semmire kellő madár!



Magvakat esznek, amit venni kell?


-Ha egy madár gazdája vagy, akkor az velejáró kötelességed hogy megteremts számára mindent amire szüksége van. A legkevesebb, hogy élelmet biztosítasz számára, ha már a fogságban nem tudja ellátni magát!



"Jobban érdekelnek a jobb tűrőképességű madarak melyek Magyarországon élnek."


-Attól, hogy egy faj Magyarországon is őshonos, még nem jelenti azt, hogy nincsenek igényei.

Ha egy madár tűrőképességének határait feszegeted, azt úgy hívják, hogy ÁLLATKÍNZÁS.


Mellesleg egy könnyebben beszerhető papagájok, kanárik vagy egyéb madár fajok sem igényesebbek, mint egy seregély, varjú stb. És mivel ezek generációkon keresztűl fogságban éltek, jobban is bírják azt.



Minden állatnak megvannak az igényei, amit ki kell elégíteni. Ha erre nem vagyunk képesek akkor ne tartsunk állatot.

Nem úgy megy, hogy kiveszünk innen onnan egy-egy fiókát, aztán majd elvegetál egy kis kalitkában.



Ráadásul a magyar fajok igen nagy része védelem alatt áll, és ezeknek a tartása környezetkárosítás, tehát bűncselekmény.

2013. júl. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg jobb ha hanyagolod az állattartást, ilyen stílussal meg hozzáállással...
2013. júl. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 hell-ikon ***** válasza:
35%

Miből gondoljátok, hogy tartani szeretné? A szimpla kíváncsiság nem hajtja a kérdezőt?

Engem is az hajtott, amikor utánanéztem 1 hónappal ezelőtt, hogy melyik az a madár, amelyik képes hangokat utánozni...


Ugyanis 1 hónappal ezelőtt rendre hozta rám a frászt egy madár, mert túl jól utánozta az anyját kereső naposcsibe kétségbe esett csipogását. Akkor voltak 1-2 hetesek a csibéim. Naponta ha 10x nem néztem ki potyára a csibékhez, akkor egyszer sem. :) Aztán feltűnt, hogy az autóriasztó és a csengő hangjának utánzásával is próbálkozik, bár kevesebb sikerrel, mint a csibe hangjával. Aztán kiderült, hogy a "tettes" legnagyobb valószínűséggel a szajkó lehet.

Sajnos cirka 2-3 hete nem hallom már, pedig előtte még este 9-kor is képes volt a ház előtti platánon énekelni. Remélem csak odébb költözött, és nem valamelyik elmúlt őrült vihar nyírta ki.

2013. júl. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 hell-ikon ***** válasza:
35%
"hajtja" - hajthatja
2013. júl. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Nem akarok tartani!!!!!!Ez ki írta ?Senki!Én azt szeretném tudni milyen madarak vannak amelyek hangokat utánoznak.Erre jöttök nekem a madártartással.Igen voltak fiókáim de már rég elengedtem őket.És azért írtam a tűrőképességet mer utálom az olyan madarakat amelyek nem élnek meg beavatkozás nélkül.És ilyenek a papagájok pintyek ...sorolhatnám.
2013. júl. 8. 13:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!