Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Párom teljesen elkényezteti...

Párom teljesen elkényezteti az egy hetes fiunkat. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Ha itthon van mindig fogja, le se tenné még aludni sem. Ha nincs itthon nekem akkor is főzni, takarítani kell, de a kicsi folyton sír mert nincs ölben. Mikor mondtam ezt a páromnak azt mondta, hogy irígy vagyok. Hogy mondhat ilyet?
2014. aug. 30. 21:25
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
79%
Egy hetes baba, ha folyton sír, akkor valami baja van, vagy éhes, vagy pisis stb. Ők még csak esznek, alszanak és sokat alszanak. Miért kényeztetés, ha ölbe veszi, még nagyon pici.
2014. aug. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
84%
Az miért elkényeztetés, ha szeret vele lenni?
2014. aug. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
84%
Örülj neki, hogy ennyire szereti, és nem pedig tehernek tartja :) Főzni pedig eddig is kellett, és a továbbiakban is mindig szükség lesz ennivalóra. Addig természetesen nem tudsz annyit babázni, de gondolom, te is időt szakítasz rá néha, és nem csak mindig a párodat tiszteli meg a babátok a kakis pelenkával. Szóval mi a probléma?
2014. aug. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
47%

Újabb ígéretes szülők.

Anyukától lehet ám ilyenkor tanácsot kérni sőt nagymamától is, nem szégyen, rutinjuk biztos több van.

2014. aug. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
31%

Neked van igazad, nem a párodnak és nem annak, aki ezt helyesnek tartja. Ha állandóan kézben van egy baba, akkor ezt megszokja és máshogy nem akar ellenni.

Nemrégen olvastam egy gyermekpszichológus orvosnő írását, amit egy kérdezőnek válaszolt. A legfontosabb tanácsként azt írta, hogy az első perctől csak azt engedd meg és tedd meg a babádnak, amit később is megengedsz és meg akarsz tenni. A babák úgy viselkednek, ahogy szoktatják őket.

2014. aug. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
De így hozzászokik, hogy mindig kézben van és én pedig nem bírok vele. Rettentően idegesít amikor nem tudom tőle csinálni a dolgomat.
2014. aug. 30. 21:33
 7/33 anonim ***** válasza:
75%

1. Igaz, hogy nem kéne arra szoktatni, hogy folyton ölben/kézben van, ezzel egyetértek.

2. Ettől függetlenül a te hozzáállásod a dologhoz valami egészen fura...

2014. aug. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
84%
Egy hetes, és máris rettentően idegesít, hogy nem tudod tőle csinálni a dolgodat? Ejha... Hány éves vagy?
2014. aug. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
4# Nincs se anyuka se nagymama. Viszont a páromnak már van két nagyfia.
2014. aug. 30. 21:37
 10/33 anonim ***** válasza:
79%
Akkor a párod ezerszer jobban ért a gyerekekhez, mint te, talán hallgatnod kellene rá.
2014. aug. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!