Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Párom teljesen ellenem hangolj...

Párom teljesen ellenem hangolja a fiamat. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Van egy elég rossz 10 éves fiam. A baj ott kezdődik, hogy a párom nem engedi, hogy rákiabáljak, ha rossz stb.

Az előbb azon akadtam ki, hogy jégkrémet vett neki amikor én nem engedtem meg. A gyerek már szinte semmiben nem hallgat rám a párom miatt. Mit tegyek? Ha szólok akkor meg vita lesz belőle.


2014. aug. 30. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Nincs rossz gyerek, csak rosszul nevelt.

Kettőtöknek kell megegyezni a gyerek nevelésében, de nem az ő jelenlétében. Amit az egyik szülő tilt, azt nem engedheti meg a másik sem.

Mielőbb beszéljétek ezt meg.

2014. aug. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

Itt szerintem is te vagy a hülye.


Ha jégkrémet vesz neki az engedélyed ellenére, akkor vond félre és mondd meg neki, hogy jól esne, ha legközelebb megkérdezne, mert szerinted mondjuk nem tesz jót a gyerek egészségügyi/testi fejlődésének, ha heit/napi x jégkrémet/fagyit/csokit, akármit kap, és te vagy az édesanyja, tehát vagy tiszteletben tartja a kívánalmaidat, vagy nem lesz hosszú életű a dolog köztetek.


Az, ha elkezdesz ész nélkül üvöltözni, hogy "BA.SZKI DE MEGMONDTAM HOGY NEM MERCSAKAZÉÉÉÉRSEEEE!!!!" nem vezet semmire, a gyerek és a párod szemében is meglehetősen visszás és értelmetlen viselkedés.


Ha el szeretnél érni valamit, próbáld meg nyugodt hangnemben, érvekkel alátámasztva.

2014. aug. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok, én úgy értelmeztem, hogy a férfi nem a gyermek apja!
2014. aug. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mindig azt mondja, hogy had játszon a gyerek. De mikor már a második nadrágját koszolja össze akkor elszakad a cérna.
2014. aug. 30. 18:53
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Akkor mi van, ha a második nadrágját koszolja össze???

Semmi.

Piti dolgokon problémázol.

2014. aug. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Ne haragudj, de egy ennyi idős gyereknél teljesen normális, hogy több ruhát is összekoszol naponta. Vagy nálatok ez hogy megy? A csecsemőnek is napi 1x jár pelenka, mert nehogymár összekoszolja?


Ha nem mentek sehova, csak játszik, miért nem maradhat estig ugyanabban a nadrágban? Nyilván ha közben bejön enni vagy bármit csinálni, akkor vegye le, de ha megint kimegy, visszaveheti ugyanazt pl.

2014. aug. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

Adj rá olyan nadrágot, amit nem baj, ha összekoszol. Az én gyerekeim se az ünneplős ruhájukban járnak a játszótérre.

10 éves, gyerek még. Az a dolga, hogy játsszon.

2014. aug. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igaza van a férjednek,igen hadd játszon a gyerek.Ugy làtszik, hogy inkább te akarod sarokba szoritani a gyerekedet.
2014. aug. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
16%

A férjed nagyon elkényezteti... mindent ráhagy te meg megse szólalhatsz.. ez majd később vissza üt.. előttem Válaszolók : ha majd a gyerek anyámasszon katonája lessz akkor is majd játszon?-.-

Kérdező.: vonuljatok félre és beszéljétek meg.Mondmeg neki a te gyermeked is neked is van bele szólásod,hogy mit csinál.

2014. aug. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na most azért a kommentek között megmutatkozik az új-keletű magyar nem-nevelési - nőjön mint a dudva - módszer is.


A kérdezőnek..., a szülőknek egységes akaratot kell közvetíteniük a gyerek felé, és hiba lenne a gyerek előtt nevelési dolgokról veszekedni. Ha nem ez történik, akkor a gyerek nem fogja látni a hierarchiai sorrendet, ami pedig a szülő-nevelő(tehát anya, apa, mama,papa), és alatta ő.


Szerintem a pároddal beszéld meg, hogy mik legyenek az alapvető nevelési elvek, bár szerintem kicsit késő ezt elkezdeni, de jobb később mint soha, mert úgy tűnik ti ketten gyökeresen másképpen érzékelitek azt, hogy a gyerek helyes irányba nevelődik-e vagy sem.


A párod valóban túl engedékeny, egy 10 éves gyerek már nem óvodás, hogy napi 5x kelljen rá mosni, és mi az, hogy nem szabad rákiabálni?

Jaj, de nem szeretem az ilyen buddhista felfogású szülőket, aztán meg a gyerekből egy ostoba primitív pimasz kamasz lesz és akkor jön a rinya, hogy hát hol cseszték el.

2014. aug. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!