Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, akik próbáltok...

Kismamik, akik próbáltok odafigyelni, hogy egészségesen étkezzetek a terhesség alatt, leírnátok egy napi "menütöket"?

Figyelt kérdés
2013. szept. 13. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Reggeli: natúr zabpehely kakaóval, forró vízzel.

Tízórai: 2db barack

Ebéd: barna rizs, sült csirkemell, paradicsom

Uzsonna: 5db korpovit keksz, egy bögre tej

Vacsora: tönköly kenyér, pulykasonka, paprika


Egész nap hozzá 3 liter szénsavmentes víz, és két bögre cukrozatlan meggyes gyümölcstea.


Ez a tegnapi nap volt :)

2013. szept. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18. hétig próbáltam odafigyelni, hogy valami bent is maradjon, olyan dolgokat "tömtem magamba", amiktől épp a legkevésbé undorodtam. Aztán végre ehettem, nem figyeltem, csak amit megkívántam és jól esett. (Általában a nagyon egészséges és a nagyon egészségtelen ételek voltak azok), majd kiderült hogy GDM-es vagyok, onnantól szülésig 180 ch-s diétán voltam szigorúan.
2013. szept. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Oh, én igyekszem tényleg, de a napi menüt nem részletezem, mert van benne fornetti, szalona és sült krumpli is. Mentségemre szóljon, hogy naponta eszek zöldséget, gyümölcsöt és tejterméket is :-) A kedvencem a zöldségleves sok borsóval :-)
2013. szept. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló menüje inkább egy fogyókúrához hasonlít :D nekem a terhesség alatt különböző szakaszaim voltak amikor mindig egy két dologra voltam rákattanva, olyan szinten, hogy akár egész nap csak azt tudtam volna enni, inni. Ilyen volt pl a kefírkorszak, virslikorszak, dinnyekorszak és még sorolhatnám :))) szerintem a

szervezet jelzi, hogy mire van szüksége. Ha odafigyelsz kicsit és nem a nagykönyv szerint eszel akkor szerintem sokkal jársz. Nem kell ezen görcsölni, amit megkívánsz edd meg!

2013. szept. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na igen, az első tényleg fogyókúrának tűnhet, de sajnos én se önszántamból diétázok, vagy mert féltem az alakomat, hanem mert terhességi cukros lettem, és sajnos ennél a menünél tényleg nem igazán fér bele több egy szénhidrát diétába. Én is néha a falat kaparom az éhségtől, vagy rossz ha megkívánok valami jó kaját, de egyszerűen nem ehetek azt, mert nem szabad. Így nekem is marad az abonett, puffasztott búza, felvágottak, tízórai, uzsonna gyanánt egy kis gyümölcs, ebédre leginkább natúr husik, hal, sajt, zöldségköret, grillezett zöldségek. Tészta, rizs, kenyér nuku sajnos. Desszert meg hát... na ne is emlegessük... Úgyhogy örüljön, aki bármit ehet!
2013. szept. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!