Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves gyerek undorodik...

Másfél éves gyerek undorodik a kajától. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Csak szilárd dolgokat hajlandó enni, és nagyon félek hogy ez hosszú távon egészségtelen, és meglesz az eredménye. Mindentől ami egy kicsit is vizes állagú, nedves, vagy puhább, undorodik. Megfogja, aztán undorodó fejet vág, és még a hideg is kirázza, lesepri maga elől vagy simán eltolja.

Csupasz kenyeret, vajaskenyeret, (de azt csak ha én adom neki, ő nem fogja meg a vajas része miatt) ropit, száraz kekszet eszik, rántotthúst, szárazabb főtt krumplit vagy sült krumplit. Néha megeszi a húslevest de mostanában már azt sem, az volt az egyeüli leves amit megevett.

Kezdettől ilyen, soha nem evett élvezettel, 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást gyümölcsökkel, anyatejes volt. A mai napig semmilyen gyümölcsöt nem eszik meg eredeti formájában, püréként is nagyon nagyon ritkán, havi 1x ha elfogad valamennyit már örülhetek.

Azt olvastam hogy főleg a pedáns, takarításmániás anyukáknak vannak ilyen gyerekei, hogy undorodnak az ételtől, de én nem vagyok ilyen, se tisztaság se rendmániás. Együtt eszek vele mindig. A súlyával amúgy nincs semmi gond, de mégis ez az egész elkeserít nagyon, sok babát látok akik már tényleg mindent megesznek egy éves koruk óta, ő meg szinte semmit. Reggel kap egy minimális tápszert, meg estére 180 ml-t.

Mit csináljak? Hogy oldódhat ez meg?


2014. szept. 2. 10:38
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Mi a baj a tápszerrel? Attól lehet hogy nincs étvágya, vagy nem eszik meg szilárdon kívül semmit, mert az laktatja? Azért adom azt neki mert összehasonlíthatatlanul magasabb a vitamintartalma, mint mondjuk egy laktózmentes tejnek.

Sajtot sem eszi meg, macisajtot pláne nem, mivel az szétmállik, az is megfogja és undorodik kategória.

Köszi az összes tanácsot, mekis kaját azt nem fogok adni neki :) De lehet elmegyünk aztán adok ott neki mást, hátha..

2014. szept. 2. 11:08
 12/14 anonim ***** válasza:

Fiam nekem is undorodott sok ételtől. Főzeléket szinte alig evett, ha szósz ért valamihez, meg sem kóstolta. Most, hogy már nagyobb, meg mer próbálni több mindent,de válogatós még kicsit. Mindig magamat hibáztattam, amíg a kistesó meg nem született, aki olyan jó evő, élvezi az étkezéseket, előre várja, pedig ő is vékonyka. Minden gyerek más, engem sem tudnának rávenni, hogy mondjuk kagylót egyek, ha undorodok még a látványától is. Ahhoz tudom hasonlítani az érzéseiket a kaja iránt. Talán az egyetlen amit tehetsz, hogy egy ideig szüneteltetni legfőképpen előtte a kaja témát, és hagyni, hogy egyen, amit szeret, és sok folyadékot (vizet) adni neki az ételek mellé. Meg a példamutatás. Ne szólj semmit, csak egy ideig csomó olyan dolgot egyél előtte, amit nem fogadott el idáig. Lássa, hogy Neked ízlik, de nem erőlteted, akkor nem lehet annyira rossz. Türelemmel megéri akár hónapokig is várni, hogy megkívánjon valamit.

Az is lehet, hogy az alap undor mellett az is rontja a helyzetet, hogy megzavarja a tejallergiás "diagnózis", tudja, hogy vannak ételek amik neki nem jók, és hasonlítja a tejalapú ételekhez?

2014. szept. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kellene hanyagolni a tápszert? Mi a gond vele? Gyártanak még két év felettieknek is, miért ne ihatná, ha az beválik?

Egyébként miért kell neki megfogni a mackósajtot? Mármint csak az érintése nem tetszik neki, vagy ki is köpi? Nem ehetne evőeszközzel? Akkor nem kell fogdosnia.

Az én fiam is olyan, hogy ha a kezéhez hozzáér valami, akkor azt nagyon nem szereti, de kanállal simán megeszi az ételt.

2014. szept. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Szia! Tudom régi kerdes, de erdekelne azóta ,hogy álltok?

Ugyan ezzel a problémával vagyok..

2023. aug. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!