Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves gyerek undorodik...

Másfél éves gyerek undorodik a kajától. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Csak szilárd dolgokat hajlandó enni, és nagyon félek hogy ez hosszú távon egészségtelen, és meglesz az eredménye. Mindentől ami egy kicsit is vizes állagú, nedves, vagy puhább, undorodik. Megfogja, aztán undorodó fejet vág, és még a hideg is kirázza, lesepri maga elől vagy simán eltolja.

Csupasz kenyeret, vajaskenyeret, (de azt csak ha én adom neki, ő nem fogja meg a vajas része miatt) ropit, száraz kekszet eszik, rántotthúst, szárazabb főtt krumplit vagy sült krumplit. Néha megeszi a húslevest de mostanában már azt sem, az volt az egyeüli leves amit megevett.

Kezdettől ilyen, soha nem evett élvezettel, 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást gyümölcsökkel, anyatejes volt. A mai napig semmilyen gyümölcsöt nem eszik meg eredeti formájában, püréként is nagyon nagyon ritkán, havi 1x ha elfogad valamennyit már örülhetek.

Azt olvastam hogy főleg a pedáns, takarításmániás anyukáknak vannak ilyen gyerekei, hogy undorodnak az ételtől, de én nem vagyok ilyen, se tisztaság se rendmániás. Együtt eszek vele mindig. A súlyával amúgy nincs semmi gond, de mégis ez az egész elkeserít nagyon, sok babát látok akik már tényleg mindent megesznek egy éves koruk óta, ő meg szinte semmit. Reggel kap egy minimális tápszert, meg estére 180 ml-t.

Mit csináljak? Hogy oldódhat ez meg?


2014. szept. 2. 10:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

1,5 évesen én már nem adnék tápszert.

11hós lányom estére feles tejből tejbegrízt/ritst kap vagy kakaós kalácsot- de ezt inkább reggelire.

Virslit kenyérrel, májkrémes zsemle, sárgából rántotta stb....

2014. szept. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tejallergiás nagyon durván, ezért csak tehéntej allergiásoknak való tápszert kaphat...imádta a tejet, de elég hamar kiderült hogy nem kaphat.
2014. szept. 2. 10:44
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia!Az én gyermekem ilyen,evészavarnak hivják.A megoldást sajnos én sem tudom,de az biztos,h tilos eröltetni a kaját nekik.
2014. szept. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ilyet hogy tejberizs tejbegríz próbáltam adni mikor még nem tudtam hogy allergiás, meg krémtúrót, ezeket se ette meg soha. Rántottát se, az állaga miatt...
2014. szept. 2. 10:46
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó. Mitől alakul ez ki? Te nem voltál ezzel sehol? Úgy értem...nem tudom kihez kéne fordulnom, ahol kezdenének valami ezzel hogy normálisan egyen.
2014. szept. 2. 10:46
 6/14 anonim ***** válasza:
Tapszert miert adod neki meg most is? Tejet, kakaot, macikavet, ilyesmit kap? A legfontosabb hogy ne porogj ra, sose probald eroltetni. Azt add neki amit elfogad de mindennap probaljatok ki uj izeket, allagokat. Nalunk a tokehalmaj hozta meg az attorest nagyon izlett neki es baromi egeszseges. Az volt az elso amit elfogadott es felvettuk a repertoarba. Szinten jo otlet volt amit itt egy anyuka javasolt, hogy ne otthon egyen, hanem kirandulas kozben a termeszetben kint kanalazzam a szajaba az etelt, ott azonnal megette. Uj kornyezet miatt.
2014. szept. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Azért mert tejallergiás, nem kaphat tejet.

Sokat vagyunk más környezetben, kint is próbálok mindig adni neki, de ott sem kell. Amikor egy hétig teljesen idegen helyen vagyunk, na akkor szinte semmit nem eszik, még azt sem amit amúgy igen.

2014. szept. 2. 10:50
 8/14 anonim ***** válasza:

Az én másfél éves fiam meg a húst, és a levest nem volt hajlandó megenni. Ha hús látott vagy leves volt kész, nem evett semmit. De nekem a doki annyit mondott, hogy várjak. Csináljak neki hús nélküli ételeket, és ne erőltessem a levest. 8 hónap után egyik napról a másikra kért borsólevest. Majd elkezdett húst enni..

Szerintem te is várj egy kicsit. Próbálj neki változatos étrendet kitalálni, és szerintem ideje lenne a tápszert hanyagolni. Tej allergia mellett is lehet változatos ételeket csinálni. Idővel visszaáll a normál étkezésre.

2014. szept. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
6 os vok ismet. Mar latom a tejallergiat irtad! Akkor laktozmentes tejet, de a tapszert mar tenyleg hagyd el. Vagy teat keksszel helyette. Vagy kenomajas kenyeret, macisajtot, vagy akarmit, ne tapszert.
2014. szept. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Megint hatos vok. Egy anyuka nekem javasolta es bejott, az enyem meg annyit sem evett mint a tied, hogy migyem el a Mc'Donaldsba, ami azert elsora durvan hangzik, DE mindent megevett, a gyumit,!a turorudit meg a kubut is megitta, pedig az rostos es undororr tole. A hely a talalas a jatek nagyon tetszett neki. Komolyan az almat is megette!
2014. szept. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!