Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig adtátok vagy adjátok a...

Meddig adtátok vagy adjátok a tápszert? Baba hány hónapos, éves koráig?

Figyelt kérdés
Eszem ágában sincs megvonni tőle a tápszert, csak arra lennék kíváncsi, hogy meddig adtátok vagy fogjátok adni a tápszert?Mikor cseréltek tejre?
2014. szept. 2. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:

16 hónapos a fiam, a reggelihez tejitalt iszik (milumil), este meg csak az a vacsora cumisüvegből.

Nem tudom, meddig adom még, de a tejjel várni szeretnék 2 éves koráig, addig tejitalt kap, az biztos.

2014. szept. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem hogy mit tervezel az egy dolog, a gyerek hidd el majd eldönti :)

Én is úgy voltam vele adom a tápszert egy éves korig, vagy akár tovább, aztán jöhet a tejital, annyi féle van és még ízesítettek is. Na saját maga amikor már elmúlt egy éves, alig ivott az addig imádott tápszerből. Ez ment napokig, aztán úgy voltam vele már nem izlik neki, nem kell. Aztán vettem tejitalt, milumilt. Azt pár napig úgy ahogy megitta, de az sem kellett aztán. JÖtt a banános milupa talán, az volt, de tuti banános volt, hát abból sem sokat ivott. Szóval hiába vettem volna szívesen ezeket, nem kellett neki, így bevezettem a tejet. Az sem nagyon tetszett neki, így jött a kakaó.

Bennem is megfoglamazódott a kérdés, hogy most akkor meddig is adjam a tápszert, de látod a gyerek eldöntötte :)

De amúgy sokan isszák tovább, én addig adnám amíg issza szívesen, persze az ésszerűség határain belül, tehát nem 5 éves korig :) De egy évesen megkóstól sok mindent és bizony a tápszer nem olyan finom.....

2014. szept. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tápszert kb. 14 hónapos koráig adtam, utána próbáltam leváltani reggel-este tejre. Sajnos gondok voltak vele (nem allergia, hanem sokat volt beteg és mikor a tejet elhagytuk elmúltak a betegségek), így váltottunk tejitalra. Iszik tejet most is (júniusban volt 2 éves) vacsorához, de a reggeli-esti 2 dl tejitalt 3 éves koráig megtartom.
2014. szept. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15 hónapos volt. Mivel tejérzékeny, 12 hónapos koráig spec. tápszert kapott, ennek lejárt a javaslata, a következő típus meg Mo-n csak eü. minisztériumi engedéllyel írható fel, a másik félét nem fogadta el, így a javaslat lejárta előtt 2 nappal a férjem kiírt neki 10 dobozzal a régi fajtából, és miután az elfogyott többé nem kapott tápszert, sem semmilyen tejalapú dolgot. Tejet nem lehetett, a tápszereket nem itta meg, maradt a rizstej a vitaminokkal. Sakk-matt. Már két és fél éves, gyönyörűen fejlődött így is.
2014. szept. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a rízstej az nem tej nem? A rízst főzöd, tehát abba nem sok vitamin van, mármint nem annyi mint egy tápszerben. Nem?

Tudom az enyém HA tápszert kapott és tejépének rízspéped, de abba beleteszik mesterségesen, de házilag meg hogy oldod meg?

2014. szept. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Rizstejet veszel boltban, és hozzá vitamint. Slussz. Sem a férjemnek nem volt jobb ötlete (ő is orvos), sem a gasztrósunknak. Ez van.
2014. szept. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Milyen vitamint adtál a rizstejhez? ? Nálunk ugyanez a helyzet
2014. szept. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

17 hónapos kisfiam napközben tejitalt iszik leginkább elalváshoz, este a vacsorája csak tápszer még mindig. Én addig tervezem adni amíg igényli. Kisfiamnak láthatóan szüksége van rá, nem akarom tőle megvonni.

Tejre nem mostanában fogom lecserélni mert pár hete besokallt a szervezete és kiütötte a tejcukor... Most tejterméket is óvatosan kaphat nem hogy tejet. Mellesleg a tej szerintem közel nem olyan laktató mint a tápszer.

2014. szept. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A fiam 12 hónapos volt, amikor egyik napról a másikra elutasította a tápszert.
2014. szept. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zsöff85 ***** válasza:

Csak tudnám honnan ered az a tévhit, hogy a gyerekeknek tejet KELL inniuk :(

Szörnyű.

2018. jan. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!