Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 és fél hós babának (fiú)...

4 és fél hós babának (fiú) már 4 óránként kellene ennie? Hogyan jön ki akkor a napirend?

Figyelt kérdés
2014. szept. 2. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én lányomé ilyen volt 4 hónaposan: 8kor kelt, evett, utána fent volt tízig, megint evett, elmentünk sétálni, a babakocsiban aludt kb. 20 percet, majd olyan fél egy körül evett újra. Akkor lefeküdt, aludt 4 órát, majd ébredés után ismét evés, délutáni programok, stb., este fél nyolc körül egy kevés Sinlac pép (könnyen bukott éjjel, és gyakran nem kapott emiatt levegőt, a Sinlac meg soha nem jött vissza). Fürdés, kevés pucér játék :), majd kilenc körül egy pici tápszer és alvás.



Tehát úgy nézett ki, hogy 2-2,5-4-3 óra volt az etetések között sorrendben. Az esti tápszert nem venném már ide, mert akkor a Sinlac után már csak 20-30 ml tápszert ivott meg, inkább szomjoltónak.

2014. szept. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Még az óvodában is 3 óránként esznek....

Szerintem a kicsi igényeit kell figyelni, és aszerint alakítani a napirendet.

2014. szept. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem értem honnan jön mindenkinek ez a 4 órási etetés??!! Olyan megerőltető 3 óránként etetni v a védőnő v vmi nagy okos szomszéd mondogatja????



7 hónapos a lányom és még mindig 3 óránként eszik nem is várom h 4 óránként egyen, magától beállt a 3 órára.


Babádat figyeld neki h jó, nem a nagy könyv szerint kell etetni, hanem ahogy igényli.

2014. szept. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Szopis vagy tápis? Egyébként ez az idöre való étkezés nálam sose jött be! Az elsö lányom csak szopis volt 5 hónapig és 2-3 óránként ment a szopi éjjel nappal. A második babám most 4 hónapos és ismét az igény szerinti szoptatás mellett döntöttem. Vele szerencsés vagyok mert az èjjelt már vègig alussza, de nappal sokszor szopik. Nem is számolom se a szopit, se az eltelt idöt közöttük.. Nem érdemes. Legalább ilyen picinek ne kelljen mindent idöre teljesíteni.. Csak èlvezetre, kívánatra..
2014. szept. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam van, hogy 2 óra múlva látom, hogy éhes, akkor adok neki. Van olyan, hogy 4 óra is eltelik a 2 étkezés között. Nálunk soha nincs 2 egyforma nap. Mindig máshogy jönnek ki a kaja időpontok, ahogy kéri. Egy fix fürdetés ideje és utána eszünk, de minden más totál máshogy alakul minden nap. Már kezdek amiatt aggódni, hogy nekünk nincs napirendünk...Kellene lenni-e?
2014. szept. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
10 hónapos a fiam, de 3 óránként eszik, kivéve az ebédet azután csak 4 óra múlva éhezik meg. Én se értem miért kellene megszabni hogy mikor legyen éhes szegény gyerek. Amúgy nekem magától állitotta be az időpontokat. Ha éhes enni kell adni, ez ilyen egyszerű.
2014. szept. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A fiam 3-4 óránként eszik, kb így. Reggel 6 körül, aztán 10-kor, 13-kor, 16-kor és végül 20 órakor. De ha látjuk, hogy előbb éhes, akkor előbb adunk neki, nincs kőbe vésve. Én sem értem ezt a 4 óránkénti etetést, én felnőttként is 3 óránként eszek kb, sőt amikor terhességi cukros lettem, és diétáznom kellett, akkor is 3 óránként kellett ennem.
2014. szept. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!