Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos kislányom sokszor...

2 hónapos kislányom sokszor és sokat bukik. Tápszeres és anyatejes. Valaki valami ötlet, hogy mitől lehet, és meg lehet-e előzni? Holnap megyünk a védőnőhöz, tőle is megkérdezem, csak addig is informálódnék. :-)

Figyelt kérdés
2014. szept. 2. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Melyik tápszert eszi? Én amikor váltottam tápszert, szegénynek mindig visszajött, uh maradunk a milumil ha start optimanal.
2014. szept. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Neki is ezt írta fel a gyerekorvos.
2014. szept. 2. 21:41
 3/10 anonim ***** válasza:
A kislányomnak semmi sem használt, csak az idő múltával lett jobb a helyzet.
2014. szept. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk csak a Lactogen Harmony volt a jó, ez enyhe bélpanaszos babáknak szokták kiírni, de enyhe refluxra is jó, mert sűrűbb, mint a normális tápszer.

Érdemes lenne egy hasi uh-t csináltatni, ha még nem volt, mert így könnyen és gyorsan meg tudják állapítani, hogy nincs-e refluxa.

Ha az nincs, akkor csak simán élettani jelenség és kicsit túleszi magát a pici.

2014. szept. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ugyan ez a tápszer van nekünk is (5,5 hó), de a többitől még a hasa is fájt. Illetve a dm-es babylove tápszert használjuk még, talán az valamivel jobban bennemarad, de nekünk is rengeteget bukik a kezdetektől.


A védőnő azt mondta, majd kinövi és ha szépen fejlődik a súlya akkor nem kell neki sűrítés.


Nekem az vált be valamennyire, hogy büfiztetésnél nem rázom, nem mozgatom, csak tartom magam előtt, illetve később a vállamon.

Ha büfizett, hasra teszem és úgy kijön a többi levegő is. Ha nem kepeszt akkor nem bukik pl. ha bealszik evés után.

Talán reménykeltő, hogy már krumplifőzelékezünk és az ebédet azóta nem bukja ki egyáltalán.

(Talán elkeserítő, hogy az almázást be kellett fejeznünk, mert a bukások mellé társult a sok gyomorsav is az almától.)


Nekem ezek a tapasztalataim, meg a 20db textilpelus, amit hetente kétszer kell(et) mosnom.

2014. szept. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

egyik fő oka a túletetés


az én babámnak még elég 90 ml, de nem tud nem-et mondani, addig eszik amíg van a cumisüvegben :)utána még szopizik is

és hát amikor többet csinálok (mindig váom mikor lesz nagyobb az igénye) sokszor megesik, hogy visszaköszön


jó tesz levezetni cumival inkább, minthogy addig etetni, míg a száján ki nem folyik (nálunk megesett ez is, már belé sem fért, de még mindig inná)

2014. szept. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem 5 hónaposan 8,5kg volt a babám, ehhez a mérethez korhoz 150ml-t eszik maximum egyszerre és ennek ellenére is bukik.

Szerintem és a tápszeres doboz szerint sem túletetés, mert ő abbahagyja az evést, ha jóllakott, néha 100ml is megállítja és mégis bukik. Mondjuk rengeteget mozog, lehet azért?

2014. szept. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az én babám is sokszor bukott..illetve az már inkább hányás volt..végül AR tápszert kapott, azota nincs gond
2014. szept. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 2 hónapos, kizárólag anyatejes. Ma kérdeztem a bukással kapcsolatban a doktornőnket, mert ez nálunk is probléma. Ő azt mondta, hogy tøbbet eszik, mint amennyivel elbír. Gyönyörűen gyarapszik a súlya, tehát nem aggódok.

Mennyit hízik a babád egy hét alatt?

2014. szept. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
az én kisfiamnak már 30ml- után is visszajött a tej.. nem kellett hozzá tuletetni.
2014. szept. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!