Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy oldjátok meg baba...

Ti hogy oldjátok meg baba mellett pl. a fözést, takarítást vagy bármi más tevékenyéget? Én egyszerüen semmit nem tudok csinálni a kicsitöl! Folyamatosan az ölembe akar lenni! Még jóformán Wc-re se tudok kimenni, csak ha viszem magammal! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2014. szept. 4. 16:27
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
45%
Értem, és gratulálok a gyerekeitekhez. Azért remélem, el tudjátok azt is képzelni, hogy van olyan gyerek, akinek nagyobb igénye van a testközelségre, és nem lesz elkényeztetve attól, hogy megkapja. (Én nem pontoztam senkit, viszont én is megkaptam a magam negatívjait.)
2014. szept. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
75%
Nekem 1 éves, de folyamatosan figyelnem kell, mert állandóan felmászik a székre, onnan az asztalra. Amint leszedem, már ismét próbálkozik. Ha pedig megkaparint valami nem neki való dolgot, egyből szalad vele, amint rászólok. Én is nehezen bírkózok meg így a házimunkával. Van 2-szer 1 órám, amíg alszik. Viszont estére nagyon lefáradok. Van egy nagyobb fiam, ő nem volt ennyire akaratos. Vele könnyen megbírkóztam. Mindkét gyereket ugyanúgy neveltem, de mégis másképp viselkednek.
2014. szept. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
59%
Èn kisfiam is ilyen volt. Rèszletekben csináltam mindent,cipeltem magammal,ènekeltem,besszèltem neki. A főzèst este mikor párom elvolt vele...sokat volt kèzben. Mindig felvettem ès nincs elkènyesztetve. 14 hós most ès eljátszik egyedül. Kiegyensúlyozott,mosolygós kisfiú. Nem az a 1 órát elvagyok egyedül gyerek de èn nem is bánom... Pár hónapja mindenki a hordozásra esküdött most meg jön vissza a hagyjuk csak sirni a gyereket dolog?
2014. szept. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
57%
Én még mindig a hordozásra esküszöm. :D
2014. szept. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
64%

Tulajdonképpen nincsen 2 egyforma ember,sem baba.

Lehet szerncsés vagyok, hogy áldott jó gyermekem van, de múlott azon is, hogy mit hogyan teszek. Ez a kettőnk érdeme. hiába lettem volna olyan amilyen vagyok, ha gyerekem nem "kapható" erre.

Ezt ki kell bírni, mármint azt, ha valakinek több figyelmet követel a gyermeke. Idővel jobb lesz, többmindenre lesz nyitottabb stb.

2014. szept. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Remélem, azért lesz majd testvére a gyereketeknek, és rájöttök, hogy bár a nevelésen tényleg sok múlik, a babák nem egyforma igényekkel / akaraterővel stb. születnek.
2014. szept. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Az én babám még nem akaratos, de extrán hasfájós és néha fuldoklik (leszürkülésig). Megnézném a nagy lepontozókat, hogy hogyan hagynák egyedül a gyereket sírni. Én magamra kötöm inkább és azonnal cselekszem, ha baj van. Ha nagy nehezen elalszik, akkor van kiságyban légzésfigyelővel, de sajnos már kellett beavatkozni ilyenkor is.
2014. szept. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Szegény Utolsó:(

Akkor még jó, hogy nem hagyod magára...

2014. szept. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
34%
aj már megint itt van néhány anyatigris,senki nem mondta,hogy üvöltsön a gyerek órákig,de ne túlozzunk már,hogy 24 órában az anyja fenekében kell lennie,senki sem mondta,hogy órákat el van egyedül,na de egy főzés egy teregetés,vasalás,porszívózás,mosás nem 1 óra mert nyilván részletekbe csinálja az ember és nem mindennap,bár látom nem sikerült felfogni,de ti csak a végleteket látjátok, a gyereknek az a jó,ha megtanulja,nem Ő a világ közepe anyának vannak feladatai,és igényei,e mellett szüksége is van a babának arra,hogy egyedül is játsszon,ismerkedjen,és nem tud ha az anyja magára köti mert az neki kényelmesebb,mint rá nézni babára.Régen baj ha wcre sem tud elmenni az anyuka és ez bizony szoktatás kérdése is,az én fiam nagyon elven volt mindig is,nem volt az,hogy 8-10 hónapos koráig max kúszik,meg forog,ül,nem Ő bizony mászott,járkált a bútorok mellett,de amíg főztem és nagyobb volt betettem a babkarámba 5 percenkként ránéztem,beszéltem hozzá.Erről beszélünk nagyokosok arról,hogy ne az anyján lógjon a baba 24 órában,mert akkor az lesz,mint a kérdező is ír,még wcre sem tud elmenni,és ez nem a baba igénye legfőképpen,mert ezt szokta meg.
2014. szept. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
68%

Kedves utolsó válaszoló!

Nem nagyokos vagyok. Kikérem magamnak. Én csak arra igyekeztem rámutatni, hogy bizony van olyan gyerek, akire nem lehet ötpercenként ránézni, mert akkor az egész napot végigüvölti. A legtöbb esetben ezek nem állandó jellegű dolgok, hanem néhány napig/hétig tartanak (pl. szeparációs szorongás idején). És nem is egész nap hurcoltam magamon. Mikor nyűgös időszak volt, akkor minél inkább le akartam tenni, annál inkább fel akart jönni a kezembe. Ha beletörődtem, felvettem, rajtam töltött 20 percet, vagy akár egy órát, utána kiválóan elvolt a földön újra. Én úgy érzem, ti gondolkodtok végletekben. Valamelyik válaszoló azt írta, és mi van akkor, ha sír a gyerek. Mi lenne? Vele mi van, ha túl nagy stressz alatt van? Ugyanez van a gyerekkel is. Ha van megoldás arra, hogy egy gyerek a lehető legkevesebbet üvöltsön, akkor szerintem azt (értelemszerűen az észszerű határokon belül) meg kell tenni. A gyerek nem attól fog leválni, hogy ráerőszakolom az egyedüllétet, hanem attól, hogy le AKAR válni. Ennek hangot is fog adni magától is. De amíg egyedül szinte semmit nem képes megtenni, szerintem igenis - sok esetben - túlzott elvárás az, hogy egyedül töltse el az idejét. Az én gyerekemnek pl. arra volt igénye, hogy lássa, mit csinálok. A földről/etetőszékből/pihenőszékből stb. nem látta eléggé. Nézte 10-20 percig, aztán lekéredzkedett.

Nem állítom, hogy te/ti rosszul csinálod/csináljátok. Saját magatokat és a saját gyereketeket ti ismeritek a legjobban. Egy kiegyensúlyozott anya mindennél többet ér. Ha te kiegyensúlyozott vagy úgy, hogy a gyerek a járókában van, akkor teljesen jól csinálod. De engedd meg, hogy én mást érezzek a magam útjának.

Olyan sokszor látom itt, hogy egy anyuka feltesz egy kérdést, mindegy, milyen témában, és rögtön ki van oktatva, le van szólva. Aki kérdez, eleve kiszolgáltatott helyzetbe hozza magát. Miért nem lehet konstruktív módon, úgy segíteni, hogy a saját útjukat megtalálhassa? Miért kell ráerőltetni a saját gyerekünk személyiségét az övére, és a saját bevált módszerünket egyedül üdvözítőnek tartani?

Miért nem tudjátok elhinni, hogy valaki nem feltétlenül lesz leharcolt attól, hogy magára köti, igény szerint szoptatja a gyereket, esetleg még együtt is alszik vele? Ha valakinek ez jön belülről, így érzi jól magát, akkor miért erőltessen magára mást, amitől lelkiismeret-furdalása lesz?

Miért nem tudjátok úgy leírni a saját javaslatotokat, miszerint lent lehet hagyni a gyereket a földön is (ezzel egyébként maximálisan egyetértek abban az időszakban, amikor a gyerek simán megnyugtatható egy-két szóval vagy egy simogatással) a saját bevált tapasztalatotokként, ehelyett miért támadtok egyből a kérdezőre, hogy elkényeztette, elrontotta stb.?

Szerintem a nevelés annyira összetett és annyira egyéni, egyikünk sem birtokolja a bölcsek kövét. Szeretnék itt egy kicsit több toleranciát látni.

2014. szept. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!