Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti babátok fején nincs púp...

A ti babátok fején nincs púp (tobbi lent)?

Figyelt kérdés
Nem nagy eltérésre gondolok, de észrevettem a lányom fején egy dudort a feje tetején, de kb. egy centivel a bal oldala felé. Szemmel nem észreveheto, de tapintható. Nem kék. Volt valakinek ilyen? Kétségbe vagyok esve, mi lehet az. Szuletésénél nem volt látható púpja, és nem tudom, hogy ez ott e volt akkor. 6hetes
2014. szept. 5. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt a dokitól kéne kérdezni, hiszen mi nem látjuk és orvosok sem vagyunk.

Nem, nem volt rajta.

De ne aggódj, kérdezd meg a dokitok!

2014. szept. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ha nagyon óvatosan, de megtapintod,akkor milyen? Puha,kemény,rugalmas? Ha megfogod két ujjal,szintén nagyon óvatosan,akkor oldalirányba el lehet mozdítani picit? Érzékeny a babának,ha hozzáérsz? Gyermekorvosnak mutatsd meg mindenképp. Addig is minden nap mérd meg az átmérőjét,hogy változik-e. Nem írom,hogy ne aggódj,mert úgyis fogsz,viszont ezt inkább egy szakember fogja tudni rendesen megválaszolni,az a legjobb,ha megmutatod. Lehet,hogy volt más babájának is hasonló,de egyáltalán nem biztos,hogy ugyan az volt az ok.Drukkolok!
2014. szept. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ilyenkor még szerintem nagyon képlékenyek a csontok, ráadásul lehet beveri a fejét a kiságyba vagy akármi.

Persze dokinak mutasd meg mindenképpen. Nem lehet hogy szülésnél keletkezett?

2014. szept. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
szulesnel nem latszodott, de siman lehet, mert a szeme is be volt verezve, es ugyanazon a felen. Olyan mintha ott husisabb lenne a feje. Nem mozog,inkabb tenyleg olyan mintha beverte volna a fejet, bar van racsvedonk. Hetfon viszem neurologushoz, most lesz a fejszonoja, de addig lehet megorulok. Veletlenul vettem csak eszre, mert eddig nem mertem simogatni a fejet, latni meg nem lehet, megha kopasz is.
2014. szept. 5. 13:04
 5/6 anonim ***** válasza:

szeritnem nyugodj meg, semmi baja nem lesz.

Ilyenkor ahogy írtam a csontok még eléggé képlékenyek, sőt sokszor lesz púp a buksin szülénél is. Lehet akkor nem figyelted, de lehet már ott volt. Nem tudom mennyire látszik esetleg fotókon visszanéznéd hátha ott látod hogy bizony már úgy született, akkor viszont el is múlik.

De persze vidd dokihoz, de nem hinném, hogy gond. A kutacsa gondolom megvan, kérdés, hogy mekkora mert ha nagyon kicsi akkor lehet gond, de akkor biztos tudnál róla már.

2014. szept. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
kiderult minden rendben, es lehet csak a szulesnel keletkezett, csak nem vettem eszre. En meg mar szetizgultam magam, de szerencsere semmi gond
2014. szept. 8. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!