Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek a lányom alvásprobl...

Mit tegyek a lányom alvásproblémájával? Lehet a foga vagy szeparációs szorongás miatt?

Figyelt kérdés
Lassan 11hónapos a lányom, eddíg semmi baj nem volt az alvásával. Most viszont nappal 3/4 óra elteltével felébred és kegyetlenül elkezd síni. Kevés neki a napi 2x3/4óra, mert nagyon nyügös egész nap. Nem tudom hogyan lehetne hogy egy kicsit tovább aludjon. Eddíg 1,5órát aludt kétszer nappal, éjjel pedig 20,20.30-7ig. Az egyszeri alvással is próbálkoztam, de akkor is felkelt 3/4óra múlva és vissza sem tudtam altatni. Éjjel nincs gond, alszik szépen.
2010. jan. 18. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a szeparációs szorongás ugyan másban nyilvánult meg, de az is közre játszhat. Egy fejlődési ugrása is lehet a babádnak, a fogára azért nem gyanakszom mert az inább éjszaka fáj nekik nyugalmi helyzetben. Ezt viszont könnyen kiderítheted. Ha még nem alkalmaztál nála homeopatás szert akkor próbáld ki. Napi 2-3x 5 golyócska Chamomilla Ch 15, de akár két óránként is adható. Nincs mellékhatása, bármeddig adható, akár gyógyszer mellett is. Nappalra én ezt szoktam, éjjelre Viburcol kúpot. Ez színtén homos szer. A fogzásnak pedig egyéb tünetei is lehetnek. Többszöri hígabb széklet, erős nyálzás, arcpír, popsin kiütések és kipirosodás, a kezével folyton a szájában matat, mindent a szájába vesz, étvágytalanná válik. A Chamomilla amúgy nagyon enyhe nyugtató hatással is rendelkezik, tehát lehet hogy visszaáll a nappali alvási ritmusa is. De az is lehet, hogy nem eléggé fárad el. Vagy ellenkezőleg. Annyira fáradt, és nyügös hogy már átesik azon a bizonyos holtponton és azért nem tud pihenni. Ha nem is éhes, akkor más ötletem nincs. Próbálgasd "tesztelni". Sok sikert. 20 hós kislány anyukája
2010. jan. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A babáknak kb 40 perces az alvási ritmusuk, ekkor lépnek az éberebb szakaszba, s ha zajt hall vagy valami más közrejátszik, felébred. Az én lányom 1 éves, a déli alvását mindig kettészedi: 2x45 percre, de én szerencsére simán vissza tudom altatni (kiveszem a kiságyból, ringatom picit és kész). Próbáld meg így te is, hátha...

A foga nem hiszem, az előző válaszoló jól leírta, az éjjel jön ki rajtuk. Arra viszont figyelj, hogy ha adsz neki chamomillát, azt csak 2 hétig adjad huzamosan, utána szünet 1 hét, mert különben agresszív lesz a bébi. Ezt egy homeós szakember mondta nekem.

2010. jan. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az Én babám 11hós 2*30 perc-et alszik ha a babakocsival megyünk sétálni akkor max 1óra!Nem vagy egyedül Ő is sírva ébred néha és nem tudom vissza altatni éjjel nincs gond mindig változnak az alvási szokások ezért bízom hogy jobb lesz sajna segíteni nem tudok de nem vagy egyedül a helyzettel:(
2010. jan. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Foga már 4van,szinte egyszerre jöttek, de éjjel akkor is aludt,egyszer sem kelt fel. Kúpot és chamomillát használtunk és használunk. Próbálom visszaaltatni de nem megy. Ha felveszem akkor már biztos hogy nem alszik, ma délelőtt amikor felkelt 3/4óra után, bementem és simogattam, így visszaaludt még egy órára. Délután már ez sem ment. Zaj nincs, csendes a ház és a környék is,arra biztos nem kel fel. Ezért gondoltam a fent említett két variációra. Nappal sokszor van hogy egy lépést nem tudok menni mert sír, kapaszkodik belém stb...ezért gondoltam esetleg a fogon kívül a szeparációs szorongásra. Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2010. jan. 20. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!