Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hós babátokkal hogy kezditek...

4 hós babátokkal hogy kezditek a hozzátápláklást és mivel?

Figyelt kérdés

Milupa tejbedarapép vanilliás???

Vagy mivel kezdjem??


2010. jan. 18. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Én először gyümölcspürével kóstoltattam tizórainál, utána tápot kapott. Miután többet evett, már nem kérte a tápot, kiváltottam egy étkezést. Később már főzeléket is elkezdtem neki adni ebédre. Ilyen tejpépeket asszem a legvégén kezdtem neki adni, mikor már rendesen ette a gyümölcsöt meg a főzeléket.
2010. jan. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem írtad mit eszik a babád, anyatejet vagy tápszert?


Ha anyatejes, akkor még ráértek a hozzátáplálással 6 hós korig.

Ha tápszert kap akkor először, pár kanál almalével kezd, ezt napról napra emeld, kb egy hétig. Aztán add neki a reszelt almát, amikor megeszik úgy 100-150g-ot belőle , akkor adhatsz neki krumplit, de abból is csak első alkalommal egy -két kanállal( megfőzöd a krumplit SÓ nélkül és pépesíted a főzőlével), és ezt is fokozatosan napról napra többet adj belőle míg az egy adagot el nem éri. Ez akár 1 hétig vagy még tovább is tarthat. Aztán jöhet a répa, banán, sütőtök, őszibarack. Amikor már több félét is kapott akkor kombinálhatod is őket egymással. (répa krumplival, alma krumplival, sütőtök krumplival, sütőtök almával).


Nagyon fontos h nem kell egy hónap alatt sokféle ételt bevezetni, a fokozatosság a lényeg.Elég ha egy hónapban 2-3 félét vezetsz csak be.


Mindig só és cukor nélkül készítjük a baba ételeit.

Húst ráértek majd 6 hós kortól enni.

Remélem tudtam segíteni. védőnő

2010. jan. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen igen tudtatok segíten tápszeres a kisfiam
2010. jan. 18. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!