Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más gyermeke is csinál hasonlót?

Más gyermeke is csinál hasonlót?

Figyelt kérdés
Kislányom 20,5 hónapos. Az utóbbi pár hétben a déli ébredés után rögtön sír, zokog. Nem lehet megvigasztalni, ha mondom neki h gyere kiveszlek az ágyból üvölt, h nem ha azt kérdezem maradsz még lustizol a válasz megint nem, ha kérdezem h kér e inni nem és sír tovább, kérdezem h mi a baj de csak üvölt és csapkodja a lábát és a kezeit. Tudom néha előfordul h rosszul ébrednek a gyerekek de ezt már néha túlzásnak tartom van h fél óráig is sír ha bent vagyok vele az se jó ha kijövök akkor meg üvölt h anya, anya. Sokszor tanácstalan vagyok és tehetetlennek érzem magam. Nem tudom ezt kezelni. Más is járt már így?
2014. szept. 7. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
lehet érdemi választ nem tudok adni, de annyit olvastam a témáról, hogy jókedvűen kell elaludnia, az alvásról soha nem szabad büntetésképpen beszélni, hanem örömmel, hogy de szépeket fogsz álmodni, stb, valamint nekem még babám van, de már most tudatosan figyelek arra, amikor ébred, vagy én ébredek hozzá :) (van, hogy mellettem ő már rég a plafonon bmulja a csillárt, meg gügyög és csak ekkor ébredek)de szóval rögtön nagy mosollyal, puszival, jókedvű hanggal szólok hozzá, mert még anno au pair koromban vettem észre, hogy amikor sírva ébredt a baba (9 hós)és úgy mentem hozzá, hogy nagy örömteli felkiáltással, hogy végre fent vagy, jössz velünk jétszani, egyből mosoly lett a sírásból.
2014. szept. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
15 hónapos lányom ugyan ezt éjszaka csinálja, van, hogy többször is. Ha hozzáérek - megpróbálom kivenni akkor arrébb dobja magát, kitépi a kezét a kezemből, ha simogatni próbálom dettó. Jó lenne valami megoldás rá mert már nagyon kivan az egész család. (+ szomszédok)
2014. szept. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
12-13 hónapos koráig nálunk is volt sokszor h észre sem vettem h fent van annyira el volt az ágyában. Nálunk nincs összefüggés aközött hogy milyen hangulatban alszik el és kel fel. Van h hisztizve alszik el és mosolyogva ébred és fordítva. Lehet h attól is függ h milyen a habitusa egy gyereknek nem tudom de tudom vannak olyan gyerekek akik ha hisztiznek esetleg harapnak, rúgnak egy nagy maciölelés megnyugtatja őket és vannak azok a gyerekek akikhez hozzá sem lehet olyankor érni talán az egyetlen megoldás ha saját maguk lehiggadnak sztem az én lányom vmi ilyesmi lehet.
2014. szept. 7. 16:28
 4/4 anonim ***** válasza:

21 hónapos kislányommal ugyanez van, logikus okot mi sem találtunk rá. Bár ő nem sír olyan nagyon, de valóban pityeregve ébred, ha kiveszem dobálja magát a kezemben, nem lehet átpelusozni, mert hisztizik. Ő ébredés után inni kap az etetőszékében, amíg meg nem kapja, addig is nyüszít, sír, kiabál. Amikor megkapja az innivalót, már nyugodtabb, és ha enni is kap, 3-4 falat körül már mosolyog, úgyhogy arra gondoltam, lehet ennyire éhes, szomjas. Sajnos ő le van maradva egy kicsit mindenben, így még nem kommunikál evés, ivás témában.

Egyébként vele sem volt gond ébredéskor, sokan meg is lepődtek, milyen nyugodtan ébred. Olyan két hónapja csinálja ezt, sűrűn, de nem mindig.

2014. szept. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!