Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 és fél hónapos babának...

8 és fél hónapos babának általában miket kell, illik már tudnia?

Figyelt kérdés
Tudom minden baba más...
2010. jan. 18. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:

hát ha rám hallgaszt, akkro nem figyeled hogy más mit tud. nagy eltérések lehetnek, nekünk van oylan ismerős baba, ki 7 hósan tapsolt felszólításra, az enyém 11 volt, amikor ugyanezt megtette. kicsit aggasztott.... de hát mot, hogy 13 hós, oylan kis okos, annyi szót tud, hogy néha én is meglepődöm. pl. ma délben hallgattuk a rádiót, és miközben mondták a felvezetőt, mondtam neki, hogy figyelj csak, mindjárt harangozni fognak a rádióban, és akartam volna mondani, hogy tudod, bim-bam, erre ő magától, mielőtt mondhattam vlna, odanézett a rádióra, és mondta hogy ba-ba, és elkezdte ingatni a fejét. a ba-ba lenne a bimbam... :)) szóval ennyit erről. :) És ez csak egy példa volt. szerintem ha sokat foglalkozol vele, és maúgy nincs semmi baja, 8orvosi értelemben), akkor mindegy hogy egy adott pillanatban épp mit tud, 3 éves korra ált. úgyis minden gyerek ugyanazt tudja. cska az egyik ebben ügyesebb, a másik meg abban. amúgy ezt a linke ttudom ajánlani, ahol megtalálod, hogy adott hónapban mit tudnak a babák:


[link]

2010. jan. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

forognia, gurulnia, kúsznia, gagyarásznia.

Ha ügyes, már mászik, felül, feláll, ha nem, akkor most ezek jönnek hamarosan. (nem biztos, hogy ebben a sorrendben:-)


Ezek amik fontosak a fejlődéshez.

Ismerek olyat, aki ennyi idősen már visszaköszön, és szavakat mond...

2010. jan. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat.

Tudom,hogy más ütemben fejlődnek,csak annyi mindent mondanak a fejlődéssel kapcsolatban,így egy kicsit kíváncsi voltam a Ti tapasztalataitokra is.

2010. jan. 18. 14:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Tényleg minden baba más. Nagyobbik lányom 8 hónaposan: javában mászott (5 és fél hótól), állt, ült, bútorok mellett lépkedett, pápát intett, tapsolt, viszont egy szót sem szólt. Kisebbik lányom: épp hogy elkezdett mászni, állni és ülni, lépkedni még nem tudott, pápát intett, tapsolt, értelmes szavakat mondott (a szokásos babán, pápán stb. kívül).Nagyobbik mellett simán lehetett programokat csinálni, mert bármelyik rokonnal jól elvolt, a kisebbik viszont olyan anyás, hogy csak akkor tudok elmenni mellőle ha már vagy még alszik. Szóval tényleg minden baba más. Csak, hogy a felnőttekből induljak ki: ismerek olyat, aki 8 hónaposan már "csodákat művelt", aztán felnőtt fejjel még leérettségizni sem tudott (nem anyagi okok miatt). De olyat is ismerek, aki 1 éves koráig szinte semmit sem csinált, most meg alig van az életnek olyan területe amihez ne értene.
2010. jan. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!