Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 hónapos babátok miket...

18 hónapos babátok miket csinál? Beszél már összefüggően, úgy értem, hogy nem csak egy-egy szót?

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
az enyém még csak 13 , de nem hiszem, hogy 18 hósan összefüggően beszélnének.... vagy tévedek?
2010. jan. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19 hós, egy-egy szót mond. Amúgy ööö-ööö minden:)Cuki:)
2010. jan. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsiságból kérdeztem mert voltunk ma védőnőnél és még vártunk az orvosra jött egy anyuka 18 hónapos fiával.És hallottam,ahogy beszélgettek a védőnővel,hogy mostanában mondta a kisfiú,hogy "csukd be az ajtót anya,légyszi".A barátnőmnek is ekkora fia van viszont ő még csak szavakat mond vagy csak a szavak elejét.
2010. jan. 18. 14:16
 4/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam 25.-én lesz 18hós. Mondja, hogy be, rá, el, nem, gyere,és minden szónak az első két betűjét.
2010. jan. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hát szerintem ez extrém eset, hogy egy 18 hós ilyetmondjon. lehet hogy az anyuka fejében összeállt hogy ezt kérte a gyerek, és később már maga is elhitte, hogy ezt így, ilyen választékosan kérte tőle a kis másfél évese. de nem mondom, hogy lehetetlen. :)
2010. jan. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Minden kisbaba más,más tempóban csinálnak mindent.

Én két barátnőmmel egyszerre szültem, az egyikük kisfia még nem beszél, a másik kislánya már egy-két szót mond, az én kisfiam pedig már folyékonyan beszél, rövidebb mondókát is elmond, énekli a "hinta-palintát","Éliás Tóbiást". Többszavas mondatokat mond, nagyon ügyesen kifejezve magát,ismeri az ételek nevét, az állatokat, játékok neveit stb..Sokszor én érzem magam kellemetlenül amiért ennyire előbbre van a "kis barátainkhoz" képest.

(Hó végén lesz 18 hónapos)

2010. jan. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fiam is hó végén lesz 18honapos és nem beszél folyamatossan "csak"szavakat mond.
2010. jan. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lányom 19 hónapos, de már elég régóta és elég sok mindent beszél, sőt már összeteszi a szavakat és kis tőmondatok keletkeznek belőle. Pl.: leesett banán földre, anya mosogat, stb..
2010. jan. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A én 20 hónapos kisfiam is beszél már mondatokban. Nem mondom, hogy mindig helyesen, de összeteszi a szavakat, néha ragoz is. De ránk is mindig csodálkoznak, hogy már ennyit beszél.
2010. jan. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Emiatt ne aggódj, ha még nem beszél összefüggően. Én is találkoztam olyan kislánnyal, aki tisztán, érthetően mondta az anyukájának a ligetben, hogy "nézd anya, ott fut a mókus a fán", és csak lestem, mert a vele egykorú lányom kb. összesen tudott annyi szót mint amennyi ebben az egy mondatban volt. A lányom azóta már 4 és fél éves, 2 éves volt amikor összefüggően kezdett beszélni és most már be nem áll a szája. Olyannyira felzárkózott, hogy 2 és fél évesen ovis csoportba rakták a szintfelmérés után (magánoviba járt, azaz először a bölcsis csoportba szántuk). Mára már a nevét is le tudja írni, szóval nincs miért aggódnod! Van aki ebben fejlődik gyorsabban, van aki meg másban. Neki pl. a mozgásfejlődése volt gyorsabb az átlagnál, a beszéde lassabb. Kisebbik lányomnál ellenkezőleg: már 9 hónaposan énekelte(!), hogy hinta-palinta, járni viszont csak 13 hónaposan kezdett. Na én meg attól ijedtem meg, mert a nővére 11 hónaposan már szaladt!
2010. jan. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!