Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elfogadják a kislányunknak...

Elfogadják a kislányunknak ezt a nevet? Ha nem, akkor meg lehet oldani valahogy, hogy mégis ezt kapja?

Figyelt kérdés
Kislányunkat Delin-nek szeretnénk elnevezni, mint Delinke csak -ke becézés nélkül.Ezt már rég megbeszéltük és mindketten így szeretnénk.A gond csak az, hogy egyik ismerősünk szerint ilyen név nem létezik, és emiatt nem lehet így anyakönyveztetni.Valamit lehet tenni, hogy mégis elfogadják ezt a nevet? Elvégre ez nem kitaláció, vagy valami magyarosított angol név, csupán egy név, amelyet mi úgy találunk szépnek hogy nincs a végén becéző rag.Szerintem ez olyan, mintha valakit Sára helyett Sárikának hívnának, vagy Fanni helyett Fannika stb.Egyik barátnőm is nemrég szült, és neki is sikerült Boglárka helyett Boglár nevet adnia a lányának.Más nevet nem vagyunk hajlandóak választani, ezt már nagyjából két hónapja eldöntöttük.Nem sokat tudok az anyakönyvezéssel és névadással kapcsolatban, mert ez lesz az első gyerekünk.Nagyon hálás lennék ha valaki valamit tudna javasolni, hogy mit tehetünk.

2014. szept. 7. 18:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
Normális nevet nem tudnak adni az emberek.? Delfin. Ez is jó.
2014. szept. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%

Nekem tetszik a Delin:) Nem kell leragadni az (ős) időkben..

21.század modern világ,modern szülők,modern nevekkel:) Fejlődjünk kérem szépen:) Jó azért tényleg vannak nagyon gáz nevek,de ezt nem tartom annak:)


Kedves Kérdező!

Ezt találtam neked... Jó böngészést!

És boldog babavárást!

[link]

2014. szept. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Kervenyeznetek kell, ennyi az egesz. Anyakonyvezni addig nem fogjak, amig nem szerepel a hivatalosan adhato nevek listajan. De miutan nem egy eszement talalmany, hanem egy mar letezo nev becezetlen formaja, szinte biztos, hogy engedelyezik
2014. szept. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

Jól hangzik de majd delfinnek fogják csúfolni, az is szépen fog hangzani mikor minden délután vigasztalhatod miatta!


Szép és jó ez a sok modern név, de annál inkább csúfolhatóak és az oviban suliban nagyon megy a gyerekeknek!

2014. szept. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Biztos én vagyok tájékozatlan, de ha látnám ezt a nevet kiírva az ovis névsorban, nem tudnám, hogy a Delin/Delinke az fiú vagy lány...
2014. szept. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%

olyan fiús hangzása van... :-(

Amúgy szerintem engedélyeznék, mert nem csúnya!

2014. szept. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Nekem a Delinke nagyon tetszik, a Delin olyan furcsa, mintha nem is név lenne.

A Boglár egyébként régóta anyakönyvezhető női név, így ismerősödéknek nem volt nehéz dolguk a névadással.

2014. szept. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
Off Az Adelin anyakonyvexheto, az nem tetszik?
2014. szept. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%

Összes női:

[link]

Sajnos a Delin tényleg nincs rajta :( .


Összes férfi:

[link]

2014. szept. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%
nekem olyan, mintha a Dilen lenne megfordítva..
2014. szept. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!