Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjuk sírni vagy ne?

Hagyjuk sírni vagy ne?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat sír a pár hetes babám. Sokan azt tanácsolják, hogy bírjam ki ezt az 1-2 hetet, ne vegyem fel és majd jobb lesz. Mások meg azt mondják, hogy ne hagyjam sírni, igényli a közelséget, vegyem fel amikor kéri és igényli. Ti hogy gondoljátok, hogy csináltátok? Ha mindig felveszem nem fogom "elrontani"? A védőnőm szerint is vegyem számításba, hogy lesz ez a gyerek még 10 kg is és nem fogom bírni.

2014. szept. 9. 15:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Én nem hagynám, nem is hagytam soha. Pár hetes baba még nagyon nagyon picike.
2014. szept. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Azt gondolom, ok nélkül nem sír egy pár hetes kisbaba. Lehet, hogy fáj a pocakja, vagy nehezen büfizik és ez bántja, de sok egyéb oka is lehet. Én mindenképp felvenném és megdajkálnám. Ha nem is rögtön kikapnám a kiságyból, de nem hallgatnám órákig, hogy sír.
2014. szept. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Pár hetes baba nem véletlenül sír.

Fázik,melege van,éhes szomjas,fáj a pocakja vagy büfiznie kell,tele a pelus, esetleg fáj valamije.

Én nem hagyom sírni és mindig kiderül,hogy mi volt a sírás oka.

2014. szept. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Az én gyerekeim is sokat sírtak pici korukban. Mindig felvettem őket. Hogy elrontani? Micsoda védőnő az ilyen. Remélem nem lesz gyereke, a kisbabának az anyukája testközelségére van szüksége, ezért sír, vedd föl ha attól megnyugszik. Hogy egy védőnő ilyet mondjon, ez borzalom.
2014. szept. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Pár hetes baba nem sír ok nélkül. Majd kb 5-6 hónapos korában kezdj el gondolkodni ezen a kérdésen, mikor már ő is tudatosabban gondolkodik.
2014. szept. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Még nagyon pici, szüksége van rád, na meg egy pár hetes nem sír csak úgy. Inkább próbáld meg vh kideríteni mi baja. (Büfi, hasfájás, éhes stb..)

Mi kislányunk is sokat sírt az elején de egyszercsak abbamaradt, elkezdett nézelődnj érdeklődni és tudta h bármk baj van sír és odamegyek hozzászólok megsimogaton és utána megint nézelődőt.

2014. szept. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is felvettem azonnal!!! Az anyukája vagy, szüksége van rád. Nem tudod elrontani, csak akkor, ha nem veszed fel és nem számíthat rád!!! Érdekes a védőnő is... igen, lesz 10 kg is a baba, de akkor már belegondoltál, hogy sokkal értelmesebb lesz és jobban megértitek egymást?

Bátran vedd fel, hallgass a megérzéseidre, hiszen nem a védőnő neveli majd a gyereked.

2014. szept. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Első babánál hallgattam a védőnőre, és nem mindig vettem fel a fiamat. A második gyereknél már a babára hallgattam.

Jól tettem, nem romlott el, viszont megtanulta, hogy segítséget kap, ha kér.

2014. szept. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mindig felveszem. Nem tudom sírni hagyni. És valóban, mindig oka van a sírásnak, ami hamar kiderül. Ha más nem, akkor egyszerűen kellek neki. Csak mostanában már annyian mondják, hogy nem kell mindig felkapkodni a gyereket, majd meglátom, hogy hamar megszokja a "jót" és nem fogok tudni mellette semmit csinálni...Még családon belül is állandóan ezzel jönnek (anyósom, apósom főleg), így már a férjem is kezdi mondogatni, pedig eddig ő is így gondolta, mint én, hogy oka van, fel kell venni, nem hagyjuk sírni, de már látom, hogy telebeszélték ezzel. :( Már ő is kezdi mondogatni, hogy nem kell állandóan ölbe venni, hagyjam kicsit sírni. De nem tudom, így ma is konfliktus volt belőle. :(
2014. szept. 9. 16:14
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A férjed féltékeny a babára és még mindig jobban elhiszi a szülei véleményét mint a tiédet. Sajnállak érte, ez szomorú, de vígasztaljon, hogy a férfiak nagyrésze ilyen. Le kéne tojni az öregek dumáját, nem ők vannak a babával egész nap, hanem ti.
2014. szept. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!