Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babád mikortól aludta át az...

Babád mikortól aludta át az éjszakát?

Figyelt kérdés
Ha nem aludja át akkor hányszor ébred? Rögtön visszaalszik?

2014. szept. 11. 13:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
6 hetes korától.
2014. szept. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Lányom 1-7 hónapos kora között 8-15x ébdret, 7,5 hónaposan aludta át első alkalommal este 8-reggel 7-ig.

Fiam 4 hónapos korát aludta át szintén eset 8-reggel 6-7-ig.

Egyébként fiam az éjszakai evések után egyből elaludt, sőt általában bealudt, lányomat éjjel is gyakran vissza kellett altatni.

2014. szept. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Na akkor tisztázzuk először. Az "átaludta az éjszakát" kifejezést legtöbben arra használják, hogy alszik estétől, majd felébred éjjel enni-inni, peluscsere, de egyébként könnyen, gyorsan visszaalszik.Mert ilyen a gyerekek legalább 1 éves koráig előfordulhat.

A lányom 13 hónapos koráig ezt csinálta. Addig hol ezért, hol azért, de fel kellett kelni hozzá, hol többször, akár 5-6x is, hol csak kétszer, vagy csak egyszer. 13 hós korától alszik már olyan reggel 5-6 -ig, akkor is inni kelt, de még visszaalszik magától kb. 7- fél 8-ig.

Gyereke válogatja egyébként, pontos választ nem fogsz kapni, csak statisztikát készíthetsz....

2014. szept. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Az első lányom 2 hós korától este 8-9től másnap reggel 7-8ig. Nem kelt fel semmiért.

A 2. lányunk lassan 8 hónapos, ő még 1-2 alkalommal felébred enni, aztán viszonylag könnyen visszaalszik.

2014. szept. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Első vagyok: nem, én nem így értettem. Nyekkenés-evés-kicsi ivás nélkül aludta át az éjjeleket 6 hetes korától. Egészen pontosan azon az éjjelen volt így először, amikor hazaértünk a hat hetes kontrollról, ezért emlékszem rá nagyon pontosan, pedig már 2,5 éves a lányom. 6 hetes koráig egyszer kelt, evett, és azonnal visszaaludt.
2014. szept. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
13%
nem tudom de 1 eves koráig nem minden esetben jó ha atalusza az éjszakát , ez akkor szokott meg történi ha a szülök külön szobában alszanak es nem halljak meg a nyöszörgését (éhes ) es így hozza szokik hogy éjszaka nincs eves ivás szóval tetszik vagy nem alszik .... , doki szerint is min. 1 eves koráig éjszaka is 2 x enni kell !!!
2014. szept. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
69%

Miiiiiiii? Miért kellene? :) Meghallottam, ha nyekkent egyet is akár, mert egymásba nyílt a szobánk az akkori lakásunkban, de mire átértem, már aludt.


A férjem orvos, rengeteg gyerekgyógyász ismerőssel, és abszolút mindenki mindig azt mondta, hogy szuper és nagyon jó, hogy alszik éjjel. Én az egy evést kevésnek tartottam pl. anno hat hetes koráig, épp ezért kérdezgettem mind a férjem, mind az ismerősöket, mindenki azt mondta, hogy ha gyarapszik és nem sárga, fel ne ébresszem enni... Fél évesen volt 8 kiló és 75 cm, nagy, kiegyensúlyozott, csupa mosoly baba volt. :)


Szerintem szerencsések voltunk vele, ennyi. Ha valaki azt mondja, hogy egy éves korig (+/- x hónap) belefér, hogy ébred, akkor totál azt mondom, hogy igaza van, de nehogy ne legyen már normális, ha alszik éjjel, ez egy vicc. :))))))

2014. szept. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Hozzá kell tennem azt is, hogy ilyen nyekkenés is csak kétszer történt, szóval őszintén kétlem, hogy ha ő ott pityereg, nem hallom meg. Amúgy is éber alvó vagyok, és míg ő lefeküdt 9kor, én általában hajnal kettő körül, és hatkor már keltem (otthonról dolgoztam), szóval akkor is hallottam volna, ha van valami. :) No, egy szó mint száz, ez butaság szerintem, amit írtál, teljesen ledöbbentem rajta. :D
2014. szept. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam amíg szopizott kelt kb 2x éjjelente de visszaaludt könnyen. Ez 1,5 évig volt így. Nem aludt külön szobában. Most 2 évesen van hogy 1-1x megébred hajnalban de visszalszik vagy nyöszörög ha olyat álmodik. Teljesen normális ha kel, az alvásciklusuk 1,5-2 éves korra lesz olyan mint a felnőtteké.

Nagyon sokan kérkednek azzal vagy szinte rápirítanak azokra akiknek nem aludta át, hogy bezzeg az ő gyerekük átaludta ennyi meg ennyi hetesen. Ez szuper és örülünk neki. De aki kelt a gyerekhez akár évekig, azoknak ezerszer nagyobb munkájuk és érdemük van benne! Szerintem dícsérni való az aki tisztességesen kiseggelte ezt az időszakot!

2014. szept. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Akkor... Az egy érdem, ha a gyereked nem alszik jól? Érdekes megközelítéseket lehet itt olvasni. Az enyém aludt, a tesómé nem, a barátnőmé többé-kevésbé... Egyikünk sem tekintette ezt a hősies anyaság érdemrendjeként, egyszerűen állapot, és ennyi, nem gondolnám, hogy értékítélet tartozik ehhez. De nehogy már baj legyen, hogy aludt. :)


Az én lányom pl. tejallergiás, akkor mondhatnám én is, hogy hjaj, milyen jó, tisztességgel kiseggeltem, hogy közel 2 éve mindenből alternatív alapanyagokkat használok, hogy ne jöjjön vér a gyerekemből széklet helyett, szerintem ez sokkal elismerésre méltóbb, mint az, akinek a gyereke szimplán csak nincs taccson a tejtől. :D Olyan fura, hogy mihez kapcsolnak értéket és elismerést a szülők.


Amúgy végül is ébren voltam a munkám miatt, mondhatom akkor, hogy kiseggeltem? :) Ültem ébren az alvó gyerek mellett, menő vagyok. :D

2014. szept. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!