Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy bírjátok elviselni...

Ti hogy bírjátok elviselni mikor a babátok álmos, és nem az hogy alszik, hanem ordít torkaszakadtából és bármit csinálsz vele nem alszik csak sír?

Figyelt kérdés
Kislányom mostanába sűrűn eljátsza ezt velem,mikor meg nagy nehezen elaltatom fél óránál tovább ritkán húzza,felkel el van egy kicsit utána kezdődik előlről.Van még itt valaki aki hasonlóval küszködik?
2014. szept. 12. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van. 3 hónapos a kisfiam. És nem értem miért nem tud aludni, a szemei is tiszta vörösek a fáradtságtól és a sírástól is. :( Akkor van napközben is nyugi, ha magam mellé veszem, szopizik és elalszik. De csak addig míg mellette vagyok. Akármilyen óvatosan is kelek fel mellőle, felébred.
2014. szept. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Alakítsunk ki egy napi rutint a lefekvés idejére - például vacsora, fürdés, pizsama és aztán az ágy. Semmiképpen se legyen ez túl bonyolult, különben a lefekvés órákat vesz igénybe.

Hagyjunk a gyereknek időt lecsillapodni - ha sírni kezdene a lefekvés miatt, hagyjuk egy kicsit magára, de semmiképpen sem olyan sokáig, hogy félni vagy aggódni kezdjen.

Csendesedjen el egy kicsit ilyenkor az egész lakás - így a gyerek is könnyebben megnyugszik, és megtanulja, hogy az éjszaka különbözik a nappaltól. Bár itt meg kell jegyezni, hogy ez e taktika néhány gyereknél nem működik, mert van, hogy szeretik hallani a megszokott zajokat, mert ezáltal biztosak lehetnek abban, hogy szüleik a közelben vannak.

Ha végképp nem akar elaludni, engedjük hogy játsszon, vagy könyvet nézegessen, de szigorúan csak az ágyban.

Ha a gyerek folyamatosan felkel, miután lefektettük szigorúan és következetesen vissza kell őt vinni az ágyba, és így egy kis idő múlva hozzászokik, hogy ne keljen fel, ha alvásidő van.

Ha a gyerek felébred éjszaka ne nagyon gyújtsunk lámpát, beszéljünk lágyan, kedvesen ha szükséges vegyük az ölünkbe, de ne túl hevesen, és semmiképpen se engedjük játszani!

2014. szept. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt, amíg átszoktattuk, hogy végre ringatva aludjon el, ne csak babakocsiban

végkimerülésig sírt 3 napon át szoktattuk, de nem szokott rá, csak le a babakocsiról érdekes. szóval karban van vagy 5-10 percet, hogy legalább lejöjjön a játék hevéről, ne szuszogjon, mint aki rohan :), elkezd bambulászni, csendben nézelődik(de ha hozzászólokfelélénkül, szóval némán ringatom)és letéve még eldünnyög magában és elalszik.

de szóval én már füldugón gondolkodtam, mert a karomban, közvetlen a fülem mellett 1000 decibellel, hát ..


amúgy a kipihent babák a jó alvósak, ne feledd, amelyik fáradt nehezen alszik el és igen, várható, hogy akár 20 perc múlva fent is van


szóval ha legalább egyszer sikerül aludnia egy hosszút, onnanstól könnyebb lesz!

2014. szept. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
* a leszoktatás ideje alatt viszont karban órákig hurcolásztuk felváltva - a 3 napon
2014. szept. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ez akkor fordul elő, ha túlfárad. A rutin tényleg segít, és nagyjából (naplementéhez képest) ugyanakkor kezdjetek készülődni a lefekvéshez. Ha tudod, hogy sűrűbb napja volt, érdemes figyelni a babát, esetleg akkor előrébb hozni az egészet, vagy ha nagyon dörzsöli a szemét, én inkább kihagynám a fürdést aznapra, mert attól picit felébred, és átesik a holtponton.
2014. szept. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk két alvás van, szinte minden fix időpontban. Néha kidől fáradtan, de sokszor lehetetlen elaltatni. Szóval nálunk nem jött be, hogy a napirendtől elalszik. Persze még mindig egyszerűbb így, mint amikor még nem volt kialakítva. Most azzal kísérletezünk, hogy csak egyszer aludjon, de még az se jó. A kettő sok, az egy kevés. Én is kivagyok már az álmos hisztiktől. Olyankor csetlik-botlik, mindenbe beveri magát és csak visít, semmi se jó neki. De aludni meg nem akar.
2014. szept. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jól írja az 5-ös! Túl fárad ilyenkor, és nagyon nehezen alszik el hiába fáradt! Túl sok inger éri, 1 évessel mikor elutaztunk rokonokhoz ugyanez volt. Minden más érdekesebb mint az alvás. És ilyenkor van az, hogy este az istenért se akar aludni Ha nagy nehezen sikerül elaltatni, akkor meg alszik reggel 9-10ig. Szóval ez is okozhatja a problémát.
2014. szept. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Türelemmel. 4,5 éves a nagy, még kelt éjjel (cumi, víz miatt) mikor megszületett az öcsi. Most lesz két éves, egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor ébredt éjszaka csak egyszer. Az altatása is időigényes, de az éjszakák! :( Van egy 9 hónapos babám is, még ő is jobb alvó. Elkezdtem orvosilag is a végére járni, remélem megtudom az okát és tudok neki segíteni, hogy pihentető legyen az éjszakája. Összeszorul a szivem, mikor üvöltve kel éjszaka. Én csak azt látom, hogy szegénykém mennyire szenved és az bosszant, hogy kevés vagyok ahhoz, hogy segitsek rajta. Talán az orvosok...
2014. szept. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utso vagyok. Csak a lényeg maradt le; szerencsés esetben csak egyszer kel éjjel sírva, üvöltve, kapalozva..., de átlag 2-3 ilyen ébredés van egy éjjel. Van a Jobbik, mikor 1-2 perc és még tudom oldani a problémáját és van és van hogy 10 percig is üvöltve fetreng és rugkapal. Se az ölemben ringatva, sem a helyén betakarva, sehogy sem jó neki... mintha nem lenne magánál, pedig van ,hogy a szeme is nyitva... Ezt én mostmar valaki okosabbra bízom...
2014. szept. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!