Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónaposan lehet vinni...

Hány hónaposan lehet vinni babaúszásra babát és mire készüljek, hogyan, min aggódjak?

Figyelt kérdés
2014. szept. 13. 12:43
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
lehet én is viszek neki vizet a végére
2014. szept. 20. 12:46
 22/29 anonim ***** válasza:
Én 3 hónapos kora után szerettem volna vinni babaúszásra a kisfiamat, de a védőnő kérte, hogy ne tegyem. Azt mondta, hogy ha simán elviszem én úszni, az nagyon jó, élvezi is a babám a vizet nagyon, de ne babaúszásra járjunk. Azzal indokolta, hogy bár a babáknak bekérik a papírt, hogy egészségesek, de az anyukáktól senki nem kér semmit. Ott van egy rakás 3 hónapja szült anyuka, a babák meg azt a vizet nyelik, kinyitják a víz alatt a szemüket. Ki tudja mi ázik ki a vízben. Ez elgondolkodtatott nagyon és így inkább nem viszem. Viszont valami pancsolós program meg kellene, mert imád vízben lenni, csak félek kitenni annak, amit a védőnő mondott.
2014. szept. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
És ha simán elviszed te úszni ott mi ázik a vízben? Szerintem sokkal ocsmányabb. A mi gyerekorvosunk kifejezetten örült, mikor mondtam, hogy megyünk. A védőnő is. Ennyi erővel soha az életében ne vidd majd strandra, mert ki tudja mi van a vízben. Sosem értettem az ilyen szülőket. Akkor csukd be a gyereket egy steril szobába nehogy valamit összeszedjen.
2014. szept. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Egyébként nem nyomkodják rögtön a víz alá a kicsiket. Ahhoz azért el kell menni pár órára, hogy merüljetek. Legalábbis ahova mi jàrunk, ott így van.
2014. szept. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

a betegségekre nem is gondoltam. de még az, ha bele gondolok egy rakás dolog ellent mond a megengedettnek, pl már azzal kezdődne hogy eleve a vizet is csak forralva ihatják, ami nem adott a babaúszásnál ha belenyelne, folytatva azzal, hogy elvileg a baba fülébe nem mehet víz, és még az is, hogy elvileg pár perc múlva átázik a baba bőre, ezért kell "gyorsan" fürdetni, stb., feltételeztem, hogy mndezek ellenére annyira csak nem lehet veszélyes, különben csak nem találták volna ki.


meríteni nem fogom, ha a többiek már merítik is, és ezt "kellene" csinálni. majd elfigyelgetek ott sokmindent, barátkozom a gondolattal, de lehet később sem fogom.


(és mire ezeket leírtam, elfelejtettem mit akartam még kérdezni, majd jövök)

2014. szept. 21. 20:50
 26/29 A kérdező kommentje:

meg van


szóval próbálnék nagy kádra áttérni, nagy vízbe.

csak jelenleg el sem tudom képzelni hogyan kell, mert ugye a kiskádban a feneke az alján van, a babát könnyű megtartani ahhoz, hogy másik kezemmel mosdassam, fürdessem.

vagy nagy vízben csak játszak vele és esetleg előtte fürdessem meg kiskádban és tegyem át a nagyba?(hogy meglepődne, hogy nem a törölközés jön :D)

és lehet a nagy kád felett görnyedve a babát lubickoltatni? úsztatni háton hason..?

vagy a neten láttam egy videot, ott anyuka is benne volt a kádban, de én a kádba be-és ki lépést babával a kezemben veszélyesnek tartom(segíségem nincs, apa soha nincs itthon)

2014. szept. 21. 20:58
 27/29 anonim válasza:
Már ne is haragudj, de nem értem ezt az "ázik a bőre" kijelentésedet. A magzatvízben nem ázott? :) Egyébként ha ennyire tartasz tőle, nem kell vinni, a Te döntésed. Egyébként mi járunk vele úszni, nagyon élvezi az összes baba. Az meg, hogy mikor mit kap el, hát Istenem. Otthon is megbetegedhet mindenféle kórokozóktól. Szerintem ne aggódd túl a dolgot, hanem élvezd az anyaságot! :)
2014. okt. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

nem véletlenül magzatmázas a bababőr a méhben, ezért nem ázik át a magzatvíztől..


amúgy nem vagyok llene, sőt nagyon nyitott vagyok a babaúszásra, nagyon szeretném vinni, imádja apancsit, csak itthon nem tudom felkészíteni :(


az oktató mondta hogylocsoljuk hátulról előre a kis fejét, hogy arcát víz érje, kell egy szó amivel előtte jelezzük és elvileg a babaában kialakul az, hogy arra a szóra már előre visszatartja a levegőt..


szóval nálunk "fuldoklás" van, pedig már nem is locsolom, hanem csak ejtek pár cseppet az arcára, nagy pánikkal kapkod levegő után.


így nem vihetem még

sőt, már azon vagyok, hogy feladom, tekintve hogy amikor már tötölközőben volt és az arcát törölgettem is elkezdett "fuldokolni"..

2014. okt. 2. 22:41
 29/29 anonim ***** válasza:
Pedig nekem nagyon ugy tunik, hogy szinte probald rabeszelni magad, hogy miert is ne vidd. Ne csinalj otthon semmit, te nem vagy oktato. Fogd meg, vidd el egy orara, probaljatok ki, ha nem jon be nem mentek tobbet. De ne locsolgasd te otthon. Teljesen mas kozeg a babauszoda, mint egy furdokad otthon.
2014. okt. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!