Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem jó a chicco...

Tényleg nem jó a chicco fertőtlenítő folyadék?

Figyelt kérdés
Azt hallottam a műanyag dolgok átveszik az ízét a folyadéknak és ki lehet borítani a tejet így ha lefejtük...mit tudtok erről?Szükségem lenne sterilizáló folyadékra vagy tabira de a gyógyzsertári híperol nagyon nem éri meg,mert ahány százalékos oldatot akarunk annyi tabi kell és 20tabi van benne és 600ft körül van és egy deci vízhez 3kell minimum..nekem meg kell egy fél liter víz,hogy rendesen ki tudjam fertőtleníteni a mellszívómat így elmegy az összes tabim...600ft egy fertőtlenítésre meg kicsit húzós ezért kellene valami megoldás...mikros sterilizálóba nem tehetem ezeket az alkatrészeket viszont olyan dolog kéne aminek nem veszi át az ízét a műanyag alkatrész..segítsetek légyszives fontos lenne,köszönöm 4hetes baba mamája
2008. aug. 8. 21:05
 1/10 anonim válasza:
100%
szerintem jó én is azt használtam minda két lányomnál
2008. aug. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is azt használom, és az én babóm cumisüvegből eszik, a cumijait is azzal fertőtlenítem, de még soha nem reklamált és nincs semmi baja.

2,5 hónapos baba anyukája

2008. aug. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
nekem is van, de nem használom, szerintem a biztos ha forró vízbe teszed 5-6 percre, ez a legbiztonságosabb nem kell vegyszer, és még olcsó is
2008. aug. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
persze,nekem mikrós sterilizáló van de írtam is,hogy ezeket az alkatrészeket nem tudom forró vízbe gőzben tisztíttani-épp most nyírtam ki a mellszívómat ..szerencsére kicserélték az alkatrészt,de ez csak szerencse volt..így máshogy nem tudom sterilizálni.....mert a forró dolgok kinyírják azért meg egy kicsit drága dolog a tejes dolgokat meg ilyen melegben nem árt fertőtleníteni néha...
2008. aug. 8. 23:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Jó a chicco fertőtlenítő, csak 20 percnél tovább ne maradjon benne a cumi, cumisüveg...szóval semmi, és azután jó alaposan vízzel is át kell azokat mosni. Én gyakorlatilag leöntöm 20 perc után a sterilvizet, átmosom a bennelévőket jól csapvízzel, majd újratöltöm az edényt csapvízzel, amiben még további ideig ázhatnak a dolgok, és így nem veszi át a szagát. Erre azután jöttem én is rá, miután én is kiöntöttem a tejet...
2008. aug. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én azt használtam, tökéletesen bevált. Csak be kell tartani a használati utasítást. Lehet, hogy drága, de ugyanolyan jó, sőt. És legalább nem tűnnek el a cumisüvegről a minták. (A barátnőm kifőzte, onnan tudom, de ő is áttért a sterilizáló folyadékra!)

2008. aug. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a mellszívómat fetőtlenítettem ezzel, nem lett semmi baja, illetve néha a cumit is lemostam vele, csak utána, amikor kiveszed belőle a cuccokat, le kell öblíteni sima vízzel.
2008. aug. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem veszi át azízét, ha betartod a használati uatsítást. Nem napokig kell áztatni, és akkor nem lesz gond vele. Én lányom 6 hónapos és majdnem mindene ezzel lett sterilizálva.
2008. aug. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia Had kérdezzem meg milyen fajta mellszívót hazsnálsz mert nekem két gyerekem van avent mellszívóm mikrosterilizálóval és soha semmi gond nem volt vele.Én mindent azzal sterilizáltam le.
2008. aug. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szia!Pesztonka elektromos mellszívóm van,teljesen más anyagból van mint az avent,tudom mert van egy avent isis kézim is,de azt nem tudom használni..azt én is kigőzöztem már,de mikor ezt kéttszer megtettem a petsztonkával el is ment a nyomás.Gyakorlatilag nem tud úgy szívni8 a műanyag alkatrészek a gőzben szó szernt eldeformálódtak....hát ezért kell...
2008. aug. 9. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!