Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kevés pénzből hogy jön ki egy...

Kevés pénzből hogy jön ki egy kettő kisgyerkőcös és egy kisbabás család?

Figyelt kérdés

Sorstársak spórolási módszereit várom!


Röviden a történetünk. 2 kisgyereket neveltünk (5 és majdnem 3 évesek) egy gyesből (egyetem után azonnal szültem, így csak a minimumot kaptam) és férjem fizetéséből, ami nem volt olyan rossz, mivel volt plusszban egy félállása is. A félállást nyáron elveszítettük és mivel a gyes is hamarosan lejár éppen elkezdetm a munkakeresést, amikor kiderült, terhes vagyok és veszélyeztetett is sajna - mint az előző kettővel. Most úgy állunk, hogy decembertől nem kapok semmit, sőt, fizethetem a Tb-t magamnak, a baba március végén érkezik. Ezentúl egy és nem túl magas fizetésből kell megoldani mindent, aztán ha kint lesz a baba, akkor újra kapom a min. gyest, kicsit megnő a családi és a férjem is kap még némi adókedvezményt. Egy fizetésből (160 000 Ft ) és gyes+családiból 5 fős család kijöhet valahogy? (Hitelünk szerencsére nincs, vagyis "csak" a diákhitelem)



2014. szept. 15. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Első,hogy a számlák, csekkek MINDIG legyenek befizetve.


Figyeld az akciókat! Én ruhákat többnyire a rokonságból kapok,ill. turkálóban veszem.


Írd össze minden hétvégén,hogy mit fogsz főzni.

2014. szept. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet oldani, mi is voltunk már átmenetileg ilyen helyzetben. A legfontosabb igen, hogy hónap elején minden számla be legyen fizetve, utána beosztani a többit.

Néhány tipp:

-rezsicsökkentés. Nézd át mit fizettek mi fontos, min tudsz spórolni, fűtésen, villanyszámlán, telefonon stb. Majd ha megszületik a pici és nagycsaládosok lesztek, kérheted az áramszolgáltatótól, hogy védett fogyasztók legyetek, mi most kértünk előre fizetős villanyórát, és sokkal jobb, azóta odafigyelünk és tényleg kevesebb áram fogy, plusz akkor és annyival töltjük fel amikor akarjuk.

-háztartás, élelem. Hát a főzésen, kajákon bevásárláson lehet a legtöbbet fogni. Figyeld az akciókat, hova érdemes a környéketeken menni bevásárolni, Nálunk a Penny a legolcsób alapélelmiszerekben, de figyeljük a többit is.

Főzni mindig 2-3 napra érdemes, ha van maradék azt újrahasznosítani új ételbe felhasználni. Pl ha a húslevesből marad, a leve alaplé lesz egy krémlevesnek, ha a pörköltből marad, abból főzök gulyáslevest, vagy dinsztelt káposztával káposztás hús lesz nekünk, vagy főzelékre feltét stb. Ne vegyél drága márkás bolti sz@rokat amiket reklámoznak hogy az kell a gyereknek,megvannak Danoníno,paula Kinder tejszelet nélkül is. Készíts gyümölcsből házi joghurtot, főzz házi pudingot, saját készítésű sütit, az é gyerekeim a muffinokat és a kekszes sütiket szeretik, igyanak a gyerekek egészséges teákat és vizet, a bolti gyümölcslé sem kell, a gyümölcsöt inkább egyék meg friss gyümölcs formájában.

-ruhák, játékok. Használt-használt! Nem baj az ha nem új, turkáló, piac, baba-börze, internet, Vatera, nagyon sok lehetőség van, és nagyon sokat tudsz vele spórolni, de mégis be tudsz szerezni jó minőségű dolgokat is gyerekeidnek.

-vésztartalék. Mindig tegyél el hó elején pár ezer Ft-ot vésztartaléknak hó végére, ha elfogyna a pénz, közbejön vmi váratlan, beteg lesz vmelyik gyerek és gyógyszer kell stb.

Hát hirtelen ennyi jut eszembe.

Ha meg megszületik a pici, már könnyebb lesz, nagycsaládosok lesztek, gyermekvédelmit is kérhettek, könnyebb lesz, addig is kitartás és jó egészséget!

2014. szept. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A férjed igényli a családi adókedvezményt a három gyerek után? Az nem kevéssel dobja meg a bevételt.
2014. szept. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!