Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hós babám akaratlanul kézbe...

2 hós babám akaratlanul kézbe szoktattam. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Első baba. Eddig, mikor sírt állandóan felvettem, járkáltam vele, stb. Mostanára ez odaáig fajult, hogy együtt főzünk, együtt indítjuk el a mosást. Elalszik a kezemben, lerakom sír. Hagyjam sírni, vagy mit tegyek? (Szinte egyedül vagyok vele, párom rengeteget dolgozik.)

#kézbe szoktatás
2014. szept. 16. 08:03
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Nyugi, a két hónapos baba még nagyon pici, ő még úgymond nem szokott meg semmit olyan szinten, hogy ne tudj rajta változtatni. Ha sír amikor leteszed a kiságyba, akkor énekelj neki, simogasd meg, ha kell többször vedd ki nyugtasd meg és tedd vissza, és egy idő után meg fogja szokni, hogy ott is jó neki. Nekem most lesz egy éves a kislányom és amikor ilyen pici volt én is azt hittem, hogy amit 1-2-3 hónaposan csinált azt megszokta és nehéz lesz rajta változtatni, aztán időt és energiát fordítottam rá, és végül megszokta az új helyzetet 2-3 nap alatt. Az ilyen pici baba kizárólag sírással tudja kifejezni ha nem jó neki valami, ha leellenőrízted, hogy nincs bekakilva, bepisilve, nem éhes...stb. akkor tedd le a kiságyba, maradj ott vele, tegyél be neki plüssállatot vagy kis textilpelenkát amit szorongathat, és szoktad hozzá szépen fokozatosan hogy ott is jó neki. Nekem ennyi idősen a babám reggeltől estig sírt mert annyira hasfájós volt, nem tudtam egy percre sem letenni, éjjel nappal babusgattam mert annyira fájt neki, aztán ahogy nagyobb lett és már nem fájt a hasa fokozatosan megszokta, hogy a kiságyban is jó neki. De mai napig nincs el egyedül, szeret a közelemben lenni. Már szaladgál meg minden de ha nem veszem ki a kiságyból akkor sír. Viszont este tudja már mi a rendszer, megfürdik, eszik és alszik, úgy hogy leteszem mondom neki h jó éjszakát és már alszik is. Még nagyon korai elvárni tőle, hogy ellegyen egyedül de hidd el ez könnyebb lesz ahogy növekszik, ne aggódj. :)
2014. szept. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Egy ioyen pici babának te kellesz, az anyukája, az a természetes állapota, hogy rajtad van. Ha más lesz az igénye majd változik ez is. Csak el kell fogadni ezt a helyzetet neked is, tudom, hogy nehéz, hogy otthon vagy mégse tudsz semmivel haladni rendesen, de ez ilyen, egyre könnyebb lesz, ha már eljátszik magában egy kicsit.
2014. szept. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Próbáld meg magad mellé letenni a kanapéra és te is ott csinálj valamit. Tedd hasra sokat és ha nem cumizik, azt is add oda neki. Nézd meg, hogy nem más oka van e, mert ha egy babának nincs melege, nem fázik, nem éhes, nem szojas, nem fáj semmije, nincs tele a palus stb. akkor alapesetben nem sír - ha a közelséged hiánya a baj csak, akkor próbáld meg amit írtam. Olyan közel tedd le, hogy hozzád tudjon érni, ha akar.


Én is minden nyikkra ugrottam és nekem pont ezért nem lett sírós a babám.

2014. szept. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
77%
Nálam is ez volt a helyzet. Azt javasolták, hogy hagyjam sírni. De ettől kikészültem teljesen, és a gyerek sem aludt el, vagy nyugodott meg a fáradtságtól. Amíg pici volt nagyon jó volt mindig a közelemben tudni. Én is ringattam, vele főztem, mindent együtt csináltunk. Valószínű, hogy mindkettőtöknek ez az igénye. Majd ez később változni fog úgyis, ne aggódj.
2014. szept. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
ILyen pici babát még nem lehet elkényeztetni. Neki a természetes igénye, hogy az anyukájával szeret lenni. Idővel változni fog, hidd el.
2014. szept. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Ugyan azt írnám mint előttem is, ilyen pici babát nem lehet elkényeztetni. Kisfiam 10 hetes koráig sokat volt kézben mert hasfájós volt, amint elmúltak a hasfájós idők már nem is kellett tartogatni őt.

Ha ilyen nehezen tudod lerakni akkor érdemes az ébrenléti időkben hozzá szoktatni ahhoz hogy vagy babakocsiba vagy hordozóba vagy valamilyen pihi székbe rakod és úgy viszed magaddal. Lehet hogy eleinte nyöszörögni fog, sírni fog, de próbálj napról napra több időt elhúzni így, lassan megtanulja majd hogy nem tartogathatod egész nap. Én is csináltam így, volt hogy hordozgatni kellett a kisfiamat (hasfájós időszakon kívül) és amikor meguntam beraktam a babakocsiba és vittem magammal minden hova. Eleinte 1 percet sem akart ott tölteni, majd napról napra eljutottunk odáig hogy végig várt egy mosogatást vagy teregetést.

Minden jót.

2014. szept. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :-D
2014. szept. 16. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!