Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » újszülött mellett műköröm?!?

újszülött mellett műköröm?!?

Figyelt kérdés

Egyre többet látom hogy anyukák akik "frissen" szülnek műkörmöt viselnek.Általában nem is rövidet.

Tényleg eltudJák így látni a babát?!

Nekem anno volt többször is de amikor terhes lettem eszembe sem jutott...!

28 hetes km


2010. jan. 19. 21:46
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Na itt a kitűnő alkalom, engem ismét le lehet pontozni. Van műkörmöm. Illetve nem műköröm, mert a saját körmöm be van vonva zselével, tehát tip soha nem lett felragasztva rá. Aki azt mondja, hogy ezzel meg lehet karmolni a gyereket, hát az óriásit téved, ugyanis a zselérétegtől sokkal vastagabb a köröm, ezzel például még egy jót sem lehet vakarózni. Nem olyan éles, mintha csak a saját körmöm lenne. Egyébként a popsikrémet a tubus belső oldalára fel szoktam kenni egy kiskanállal, így onnan ujjbeggyel le tudom szedni, és nem megy a körmöm alá.

Ja, és mivel többfajta köröm létezik, én a legkevésbé drasztikusat, a tompa végűt hordom. Manapság olyan hegyes körmöket is látni, amitől az ember rosszul lesz, ha csak ránéz. Azért olyat biztos nem hordanék a gyerek mellett.

Banyuci

2010. jan. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%
Nem nem nem
2010. jan. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Mi "nem nem nem"????

Banyuci

2010. jan. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
28%
én levágom csutkára mióta babám van..mert lekarmolom ha már nagy ...nem tudom biztos lehet műkörömmel is babázni..én nem tudnék...
2010. jan. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Nekem nincs műkörmöm, amikor megtudtam, hogy babát várok, leszedettem.Szerintem mindenkinek magánügye, hogy van -e vagy nincs, tehát engem nem zavar, ha valakinek van.Nekem mindig is nagyon tetszett, de nekem tönkrement alatta a körmöm.Megsérteni biztos nem lehet vele a babát, azt sajáttal inkább.

Engem csak az zavar, hogy sok válaszoló azt írja, hogy ő attól igényes, hogy neki van, és amiért még van gyerekünk ne legyünk igénytelenek.Mint írtam nekem nincs, de nem érzem magam elhanyagoltnak, meg igénytelennel.Havonta megyek kozmetikushoz szemöldökszedésre meg hónalj gyantára, a hajam melírozva van, így kb. két havonta megyek fodrászhoz.Súlyfelesleg van rajtam, de ez már megvolt, ugyanannyi vagyok, mint szülés előtt.Addig amíg szoptatok meg is marad.

Szóval ne a műkörmön múljon az igényesség.Szerintem.

2010. jan. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Off: 09.04-nek: Na, látom Téged is lepontoztak valamiért. :)


No igen, nem a műkörmön múlik az igényesség. Nekem mondjuk van, de ettől még ugyanúgy rajtam van jó pár kiló, és sajnos ettől nem érzem magam túl jól a bőrömben. De azon vagyok, hogy leadjam. A jól ápoltsághoz azért nem kell a műköröm, az tuti.

Banyuci

2010. jan. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Üdv Banyuci, 09.04-es vagyok.Igen le szoktak pontozni, mert nem vagyok bólogatós kutya, és megmondom a véleményemet, persze kultúráltan.Csak ez sokaknak nem tetszik.Én meg le...-om a pontokat.
2010. jan. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Nem műkörmön múlik az igényesség, de én jobban érzem attól magam, hogy nem a ronda állandóan töredező körmeimet látom, hanem mintha a sajátom meg lenne növeszve. ( ami még soha nem sikerült, mert letörik, szétválik stb)

A műköröm ma már nem egyenlő a hosszú karmokkal.

nyáron pl oylan műkörmöm volt, hogy rövid, szinte nem is volt vége, és piros (színe zselével)

Minhta a saját körmöm ki lett volna lakkozva.


Csak az abaj hogy még mindig az a sztereotípia él, hogy a műköröm az hosszú, olyan mű hatása van és csak cicababáknak legyen műkörme.

Én el tudom dönteni, hogy el tudome-e ezzel látni maximálisan a gyerekemet.


Én pl nem festem magam, csak ha elmegyek vhova (szórakozni..), de ettől még nem szólom le azokta, akik festik magukat, ha pl csak aközértbe menne le. ha ők így érzik teljesnek magukat, akkor miért ne.


2:01, 22:07-es voltam

2010. jan. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

De jó, hogy megtaláltam ezt itt.

Én három hónapja küzdök köröm nélkül, mármint a sajátjaimmal.

A saját körmöm nagyon éles, a kezeim folyamatosan tiszta seb, az ujjbegyeim viszketnek és piszkálom (rossz szokás, de műkörömmel nem csinálom...)

Sajnos a körmöm minden vitamin ellenére leválik, a körömvágást meg lehet úgy oldani nálam, hogy beszakad oldalról az ujjbegy feletti rész, és azt szépen leválasztom. Nem hiszem, hogy ez így higiénikusabb, mint a 3 mm-es műkörmöm, amiről senki meg nem mondta soha hogy mű, olyan mintha a sajátom lenne de rövidre vágva, még ki se szoktam festeni.

És most visszarakatom:)

azért hagytam lenőni,mert én is hallottam ezt a karmolós dolgot, de annyit szenvedek vele, mint még soha, és senki előtt nem merem elővenni a kezeimet..

2010. ápr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!