Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Popsiba mérve mennyi a baba...

Popsiba mérve mennyi a baba normális hőmérséklete?

Figyelt kérdés
2008. aug. 9. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Helló! 37 fok felett hőemelkedésről beszélünk és van aki levon 5-öt, van aki nem, tehát, ha 37.5-öt mérsz és levonsz belőle, akkor az még elfogadható.
2008. aug. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Popsiban mindenképpen le kell vonni 0,5 fokot! A normál hőmérséklet levonva: 36-37 között van. E felett már hőemelkedés.
2008. aug. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok.Így igaz de nekünk azt mondta a gyerekorvos hogy ha nem éri el a láz a 38 fokot akkor ne adjunk semmit mert a szervezetet hagyni kell dolgozni.
2008. aug. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 37,4-től hallottam a hőemelkedést, és 38-tól a lázat. Alatta semmi teendő...
2008. aug. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Popsiba mérve 37,4 a max. ami jó, mivel popsiba le kell vonni az 5 -öt, tehát 37,4 nél 36,9 a hője. Az még ok. Ha levonva 37 az hőemelkedés, és azt szokták mondani hogy leszámolva 38-nál kell orvoshoz fordulni, ill lázat csillapítani. Addig igen hagyni kell kicsit hátha a szervezet leküzdi az adott betegséget. De ha hirtelen és gyorsan szalad fel a hője akkor ajánlatos előbb is orvoshoz vinni.

Azért kell levonni az 5-öt mert a végbélben sokkal melegebb van mint a mi testhőmérsékletünk.

Én mindig szoktam mondani az orvosnak hogy fenekébe mérve ennyi... vagy leszámolva ennyi.... De rá is szoktam általában kérdezni az orvosok, nehogy félreértsék egymást. Te is inkább mondjad hol mérted és úgy mennyi mint hogy elértsétek egymást.

Persze 38 felett van ennek igazán nagy jelentősége, de a kevesebbnél se árt.

2008. aug. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!