Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti vállalnátok havi nettó...

Ti vállalnátok havi nettó 300-as közös jövedelemre babát, ha ebből szinte semmi nem marad fizetgetések után?

Figyelt kérdés

150-150.000-et keresünk. Az albink 75.000+rezsi (szóval kb. 110.000), ide jöhetne baba, mert 2,5 szobás, és a tulaj egy cég, minden rendben van a lakással.


A munkánk miatt muszáj sokat utaznunk, amit a munkahely csak részben áll (pl. egy kanadai konferencia repjegyéből 50-et, előre egy évvel meg nem tudom beszereztetni a céggel kedvezményesen, stb.), nincs cafetéria semmilyen mértékben, a bérletet nem fizetik (10.000/fő/hónap).


- munkahelyet nem válthatunk karrier szempontból, szóval a fizetésünk most beállt státuszilag egy ideig ebbe az összegbe (mondjuk 10 évre)


- a férjem kis lakását kiadtuk, 40-et kapunk érte havonta, de adózunk belőle természetesen, így kevés marad (ott élni nem lehet majd gyerekkel, mert pici és rossz elrendezésű).


Én még csak 27 vagyok, de ő már 36, nem szeretnénk már évekig húzni, viszont a pénz nagy visszatartó erő. Tudom, hogy sokan szülnek a semmire, aztán majd lesz valahogy, meg a szeretet ereje...de azért a 450.000-es egyetemi félévek elég riasztók gyerekvállalás szempontból.


Nagyon félek, hogy meg tudjuk-e adni neki mindazt ennyi pénzből, amit a szüleink tudtak nekünk, amikor még 2 diplomát csinálhattál "ingyen" meg ilyenek.


Még annyi, hogy szülés után is tudnám az eddigi munkámat csinálni, itthonról, szóval nem kellene GYED-re mennem. A szüleinknek van pénze, de nem akarok úgy élni, mint a nővéremék, hogy őket a szüleim tartják el a két gyerekkel...


2014. szept. 22. 08:27
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
70%
és ez komolyan egy felelősségteljes döntés? Ne a szülőkre alapozzatok, hanem teremtsétek ti meg a feltételeket hozzá. Mások, akik munkát végeznek, képesek erre. Érted, nem hivatást...
2014. szept. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:

11: nem úgy értettem, hogy másoknak nem lehet hivatása, csak érvelni szerettem volna, miért nem fogunk váltani, holott írtam a kérdésben, hogy nem fogunk.


igen, igyekszünk majd spórolni, meg kicsit feladni szakmai dolgokból, amiket nem tudunk kifizetni (pl. nem veszünk annyi szakmai könyvet, csak Európán belül utazunk el, ilyesmikre gondolok)

2014. szept. 22. 08:59
 13/52 anonim ***** válasza:
100%
Azért más is van, mint az anyagiak, ha gyereket vállalsz lemondásokkal jár, lehet utána már csak karriered lesz, nem hivatásod. Lehet gyerek mellett is dolgozni, de átértékelődnek a dolgok és sok mindenről le kell mondani. Nem biztos, hogy annyira össze tudod majd egyeztetni.
2014. szept. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
96%

Nézd, a gyerek (durván leegyszerűsítve és anyagiakra lebontva) egy plusz eltartandó fő, mindig költség. Ahogy nő, egyre több.

Mire megszületik, a kelengye, az orvos, vitaminok stb. Benne van a pakliban, hogy táppénzre kényszerülsz.

Születése után is vannak plusz költségek, ruhák, tápszer, pelenka, hasfájás elleni szerek, beteg lesz stb. Ahogy elhagyja a tápszert, jön a cipős korszak. A bölcsőde, óvoda még ügyeskedve (használt ruhák stb.) is sok.

Ha mindent kifizettek és nem marad semmi, az nem jó. Kalkulálj, hogy +20 ezret havonta ki kell adnotok, fixen. Belefér vagy nem?

Egyébként megírhatnád, mi a munka, hogy csak egy helyen lehet vele karriert építeni, ráadásul szarul fizet és még az utazást is nektek kell állni. Pfff.... bocs, de szar hely. Ráadásul, az milyen karrierépítés, ahol tíz évig még a fizud sem nő?!

Szerintem nektek csak egész egyszerűen kényelmes ez a hely, a váltásért tenni kellene. Mi van, ha tönkre megy a cég, vagy kirúgják valamelyikőtöket? Még biztonsági tartalékotok sincs, mert nem tudtok félretenni.

Ha 300 ezerből 300 ezret minden hónapban fixen kiadtok, akkor nem lehet babát vállalni. Ha 300 ezerből fixen kimegy 150 ezer, a többi megélhetés, szórakozás, luxus, megtakarítás, akkor simán jöhet több gyerek is.

2014. szept. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 A kérdező kommentje:
15: lakás, nem ház. és a budapesti albiárak sajnos ilyenek. ez a 75 teljesen istenes egy ilyen lakásért, sőt, csak azért ennyi, mert évekkel ezelőtt ennyi volt, és nem merik változtatni, mert mindig kötünk új szerződést:)
2014. szept. 22. 09:09
 16/52 anonim ***** válasza:
78%
Nem lehet egyszerű, az biztos. Lehet, hogy a Kérdező valamilyen kutató munkát végez. Én pl. jártam régész szakra, na szerintetek mennyit keres egy régész? 150 ezer egy álom lenne. DE, itt tényleg választani kell, hogy gyerek vagy karrier. Ha én kutató lennék, akkor még várnák a Kérdező helyében pl. 5 évet, az egyetlen probléma, a férfi kora, az már necces, de még 41 év körül egy férfinak egy gyerek szerintem még belefér.
2014. szept. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 A kérdező kommentje:
14: pedig sajnos a státuszom csak akkor változik meg, ha meglesz a doktorim, vagy ha ennyi meg ennyi publim/konferenciám összegyűlik, amihez ugye sok pénz kell. És amúgy igen, kényelmes ez a hely, ez így van, az önéletrajzom alapján hívnak sok helyre (fenn van pár helyen), de szellemileg egyik sem tudott ennyit adni, mint a mostani. Szóval ezért nem váltottam/váltottunk.
2014. szept. 22. 09:11
 18/52 A kérdező kommentje:

a 17-es jól gondolja, bár nem vagyunk bölcsészek, de a fizetésben ez nem számít. És miért is azon vitatkozunk, hogy miért nem hagyjuk ott a munkahelyünket több pénzért?:)


A kérdés: vállalnátok-e a helyemben ilyen feltételek mellett babát, nem az, hogy miket változtatnátok meg az életünkben.

2014. szept. 22. 09:14
 19/52 anonim ***** válasza:
72%
hidd el, értem hogy mire célzol a hivatás szóval. Ettől függetlenül a gyerekedet magasról nem az fogja érdekelni, hogy hát azért nincs pénz semmire, mert anyu meg apu csak ezen a helyen tudja megmutatni az agyát, karriert épít és a saját pénzből állja a céges utat. Nyugodtan lehet lepontozni, de nem a szüleiden kellene élősködni és erre alapozni.
2014. szept. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont döntenetek kell, hogy szellemileg épülsz, viszont nem lesz gyereked, vagy pár évet inkább az anyagiakra koncentráltok, tudtok babát vállalni és később építed a karriered tovább.

Egyébként honnan tudod, hogy más helyen több pénzért nem kapnád-e meg ugyanezt, vagy még többet?

2014. szept. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!