Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti vállalnátok havi nettó...

Ti vállalnátok havi nettó 300-as közös jövedelemre babát, ha ebből szinte semmi nem marad fizetgetések után?

Figyelt kérdés

150-150.000-et keresünk. Az albink 75.000+rezsi (szóval kb. 110.000), ide jöhetne baba, mert 2,5 szobás, és a tulaj egy cég, minden rendben van a lakással.


A munkánk miatt muszáj sokat utaznunk, amit a munkahely csak részben áll (pl. egy kanadai konferencia repjegyéből 50-et, előre egy évvel meg nem tudom beszereztetni a céggel kedvezményesen, stb.), nincs cafetéria semmilyen mértékben, a bérletet nem fizetik (10.000/fő/hónap).


- munkahelyet nem válthatunk karrier szempontból, szóval a fizetésünk most beállt státuszilag egy ideig ebbe az összegbe (mondjuk 10 évre)


- a férjem kis lakását kiadtuk, 40-et kapunk érte havonta, de adózunk belőle természetesen, így kevés marad (ott élni nem lehet majd gyerekkel, mert pici és rossz elrendezésű).


Én még csak 27 vagyok, de ő már 36, nem szeretnénk már évekig húzni, viszont a pénz nagy visszatartó erő. Tudom, hogy sokan szülnek a semmire, aztán majd lesz valahogy, meg a szeretet ereje...de azért a 450.000-es egyetemi félévek elég riasztók gyerekvállalás szempontból.


Nagyon félek, hogy meg tudjuk-e adni neki mindazt ennyi pénzből, amit a szüleink tudtak nekünk, amikor még 2 diplomát csinálhattál "ingyen" meg ilyenek.


Még annyi, hogy szülés után is tudnám az eddigi munkámat csinálni, itthonról, szóval nem kellene GYED-re mennem. A szüleinknek van pénze, de nem akarok úgy élni, mint a nővéremék, hogy őket a szüleim tartják el a két gyerekkel...


2014. szept. 22. 08:27
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
100%
Én havi 110-et keresek (100 ezer a fizum, plusz havi 10-et kapok bejárásra), ez mellé még kapok minden hónapban 8 ezer forint értékben étkezési utalványt. A vőlegényem 150et keres, de náluk minden évben amikor bejön a nyár és a tél 6 héten át túlórázniuk kell, ilyenkor hazahoz 300-at, plusz a borravaló és az év végi juttatások. De ha alapot nézzük összesen 260 ezer forint bevételünk van. A lakás saját, van nekem is autóm és neki is, hitel nélküli. (Plusz fél milliónk van eddig megtakarítva)Mi erre fogunk gyereket vállalni jövőre, pedig nekünk sem mindig marad a hónap végére, de csak azért mert nem kezdtünk el tudatosan gyerekkel kalkulálni. De ha odafigyelünk, akkor havi 50-et is tudunk félrerakni, ha nem többet. Szerintem próbáljátok ki, hogy ha odafigyeltek egy kicsit, akkor mennyi is maradna valójában, és utána könnyebben tudtok számolgatni, hogy elég lenne-e.
2014. szept. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag biztosan elég a gyerekvállaláshoz ennyi pénz, ilyen feltételekkel is. Ezzel nincs gond.

A másik oldala a kérdésnek jobban elgondolkodtat a Te esetedben. Egy anyának a gyereke a legeleső, a hivatás és munka szeretetével összehasoníthatatlanul. Én nem érzem úgy a hozzászólásaidból, hogy ezt Te képes lennél elfogadni. Szerintem addig ne vállalj gyereket, amíg nem sorolnád Őt első helyre.

2014. szept. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
100%

Ha 300 ezerből 110 ezer a kiadás,akkor elég sok pénz marad a gyerekre.A kaja még max 60 ezer per hó,akkor 300-170 és ennyi.Ha bérletek még,akkor 190,marad még 110 ezer.Ebből nevetve lehet gyereket vállalni.Szerintem egyébként meg elég gyászosan kerestek,ha még tanultak is vagytok és ti fizetitek az utazásokat is...

Honnan tudod a gyerek is egyetemre menne-e?Lehet ő szakmunkás akar lenni.

De nektek a munka fontosabb szerintem,és ráadásul 300-ból nem tudtok semmit sem spórolni,hát elég gáz.Mi nekünk 157ezer bevételünk van és így vagyunk nullán hó végén egy gyerekkel.Persze luxusra nem jut,de ha én keresnék 80 ezret majd,és lenne 200 bevételünk,abból tudnánk félre is tenni egy kicsit minden hónapban.Egy valamire való cég pedig fizetné az utazást külföldre nektek....

2014. szept. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Szerintem még várjatok egy-két évet. Mert ahogy olvastam, csak mostanában kapott el a vágy egy baba iránt. Nem vagytok nagyon elkésve, és ez alatt az idõ alatt, lehet hogy elõrébb jutsz/juttok. A fizuval semmi baj, azt is megértem ha ott akarsz maradni. Csak egyvalamit nem értek. Miért ilyen drága albiban laktok? A párod lakása miért nem felel meg? Vagy miért nem adjátok el, és vesztek egy másikat? Mert szerintem itt az a legnagyobb baj, hogy sokat elköltötök lakhatásra. Pl nekünk egy átlagos környéken, másfél szobás lakás télen rezsivel együtt volt 80 maximum /internettel együtt/.
2014. szept. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
93%

Ez nagyon egyszerű. Ha most nem marad hónap végén semmi, akkor valamin változtatni kell, mert így nyilván nem tudnátok eltartani egy gyereket.


A lehetőségek:

1. Nem vállaltok gyereket.

2. Növelitek a bevételt.

3. Csökkentitek a költségeket.

4. A szülőktől kértek segítséget.


Az elsőt én nem ajánlom, a másik hármat viszont tetszés és lehetőség szerint lehet kombinálni.

Gondoljátok át, hogy pl. valamelyikőtök nem tud-e plusz munkát vállalni. A költségeknél én nagyon magasnak tartom az albérleti díjatokat a fizetésetekhez képset. Értem én, hogy mindenki jó életkörülményekre vágyik, de valamiről le kell mondani és az ne a gyerek legyen már. Pl. nem értem miért nem laktok a saját lakásban, amíg nincs gyerek. Már ott megspórolnátok havi 40-50 eFt-ot.

Szerintem egy jó módú családban az sem megvetendő, ha valamilyen mértékben támogatnak a szülők. Miért ne, ha megtehetik. Én biztos támogatom majd a felnőtt gyerekemet, vagy az unokámat, ha megtehetem és nem fog zavarni, ha nem keres sokat, de szereti, amit csinál és ettől boldog. Persze ti tudjátok, hogy a "szüleinknek van pénze" mit jelent konkrétan, de én ismerek olyan családot, ahol a 30 éves lány 50 eFt körül keres és a milliomos szülők eltartják. Nincs vele gond, nagyon szép hivatása van a lánynak és a szülők is ezt akarták.

2014. szept. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 A kérdező kommentje:

"Miért ilyen drága albiban laktok? A párod lakása miért nem felel meg? Vagy miért nem adjátok el, és vesztek egy másikat? "


1. ez nem drága albi, 75 közös költséggel együtt, nagyon-nagyon olcsó lakás. nem a mi fizetésünkhöz képest olcsó, hanem budapesti viszonylatban

2. a férjem lakása nagyon picike, egyszobás, ott nem tudunk dolgozni ketten, zavarjuk egymást az írásban/olvasásban, készülésben az óráinkra, stb.

3. eladni max. 5 millióért lehetne most, értelmetlen, eltékozolnánk sajnos csak, jobban megérte kiadni és abból jön egy kis bevétel.

2014. szept. 23. 08:46
 47/52 anonim ***** válasza:
Miről tudnátok lemondani a baba érkezése után? Könyvek, munka, karrier, ruhák, utazgatás?
2014. szept. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
utolsó, ha elolvasod a válaszait, leírja, hogy mire költene kevesebbet...
2014. szept. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
Így végigolvasva, én sem vagyok biztos abban, hogy a kérdező megérett-e erre a dologra... Tényleg nagyon betegesen ragaszkodik ahhoz, amitől elszakadna, ha megjönne a gyermek...
2014. szept. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 A kérdező kommentje:
49: a beteges szó nem ezt jelenti. De egyébként természetesen tudnánk spórolni, megpróbálunk pl. majd többet könyvtárba járni és nem megvenni a könyveket.:) Ez máris százezreket lendítene a kasszán!
2014. szept. 23. 16:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!