Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti vállalnátok havi nettó...

Ti vállalnátok havi nettó 300-as közös jövedelemre babát, ha ebből szinte semmi nem marad fizetgetések után?

Figyelt kérdés

150-150.000-et keresünk. Az albink 75.000+rezsi (szóval kb. 110.000), ide jöhetne baba, mert 2,5 szobás, és a tulaj egy cég, minden rendben van a lakással.


A munkánk miatt muszáj sokat utaznunk, amit a munkahely csak részben áll (pl. egy kanadai konferencia repjegyéből 50-et, előre egy évvel meg nem tudom beszereztetni a céggel kedvezményesen, stb.), nincs cafetéria semmilyen mértékben, a bérletet nem fizetik (10.000/fő/hónap).


- munkahelyet nem válthatunk karrier szempontból, szóval a fizetésünk most beállt státuszilag egy ideig ebbe az összegbe (mondjuk 10 évre)


- a férjem kis lakását kiadtuk, 40-et kapunk érte havonta, de adózunk belőle természetesen, így kevés marad (ott élni nem lehet majd gyerekkel, mert pici és rossz elrendezésű).


Én még csak 27 vagyok, de ő már 36, nem szeretnénk már évekig húzni, viszont a pénz nagy visszatartó erő. Tudom, hogy sokan szülnek a semmire, aztán majd lesz valahogy, meg a szeretet ereje...de azért a 450.000-es egyetemi félévek elég riasztók gyerekvállalás szempontból.


Nagyon félek, hogy meg tudjuk-e adni neki mindazt ennyi pénzből, amit a szüleink tudtak nekünk, amikor még 2 diplomát csinálhattál "ingyen" meg ilyenek.


Még annyi, hogy szülés után is tudnám az eddigi munkámat csinálni, itthonról, szóval nem kellene GYED-re mennem. A szüleinknek van pénze, de nem akarok úgy élni, mint a nővéremék, hogy őket a szüleim tartják el a két gyerekkel...


2014. szept. 22. 08:27
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
40%

szerintem nem kevés ez a pénz. És több is marad, ha nem mentek ilyen nagy utakra, csak eu-n belül, plusz lesz gyed és családi is, az első év után meg fizu is.

Szerintem bőven belefér a gyerek ebbe a helyzetbe, mert amennyivel több elmenne a gyerekre, annyival kevesebb fog elmenni a könyvekre-utazásokra.

2014. szept. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom,hogy az irigylés valójában mit jelent itt. Igen, van a szomszéd Mari néni meg a családja, akiknek az a változatosság, hogy a krumplit melyik nap hogyan készítik el, mert nincs másra pénz. Ki lehet jönni kevesebből. Jóval kevesebből is. De ott nem a kérdés miből finanszírozom majd a gyerek egyetemi tanulmányait. Addig végtelen sok kiadás van. És szerintem ti nem ezen a szinten akartok élni.
2014. szept. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 A kérdező kommentje:

31: röviden? igen, biztos vagyok benne, szeretnék gyereket, és a férjemtől szeretnék, és pár éven belül szeretnék. Nincs intézményi kerete a munkának, remélem, menni fog, meg szeretném próbálni, anyukám pl. a nővéremmel gyed alatt csinálta a második diplomáját.


Igen, szeretném megkeresni a lehető legügyesebben a középutat.

2014. szept. 22. 09:30
 34/52 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hiszem megértelek kedves kérdező, egyetemen oktatok, küzdök a phd-ért, ahhoz képest, amennyit tanultam nevetségesen keveset keresek, de imédom a munkám, nehezen tudnám elképzelni, hogy mást csináljak. Párom szerencsére "normális" helyen dolgozik, így bevállaltuk a babát, most gyeden vagyok. Nem sokkal több a bevételünk, de saját lakásban lakunk. Én is úfy terveztem, hogy dolgozok majd a baba mellett, haladok a kutatásommal, meg itthon végezhető projektekbe beszállok, de a gyerek jelkeme ezt teljesen felülírta, több emberes baba, örülök, ha a a napi dolgokat meg tudom csinálni mellette, a nagyon kevés alvás miatt meg képtelen lennék komoly szellemi munkára. Egyébként nem bántam meg, most már a gyerekem a legfontosabb, és mióta megvan már úgy érzem, hogy inkább dobnám sutba a sok éves tanulást egy jobban fizető munkáért, mint, hogy neki ne adjak meg valamit. Ha vágytok babára szerintem bevállalhatjátok, a jövőt meg majd alakítja az élet. Sok sikert, bárhogy is döntetek!
2014. szept. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
100%

Nem a pénz összege a kevés.Hanem az h teljesen felélitek ketten a 300at. Mi 230ből élünk 3an és ebbe van luxus is, igaz mi albit nem fizetünk.


Ha lemondtok az utazgatásról, sok könyvről akkor gondolom beleférne a gyerek, csak akkor választani kell h gyerek v hívatàs.

2014. szept. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
85%
Nekünk is ennyi a bevételünk és most várjuk az első babánkat. Nem mindom higy egyszerűen meglehet élni belőle de néhány dologról lemondunk és máris könyebb lesz. Mindig arra gondolok hogy mások jóval kevesebb pénzből is megoldják akkor nekünk miért ne menne. Mi is várhatnánk arra higy majd 10 év múlva jobb lesz de addigra teljesen kifutnánk az időből (én most vagyok 33).
2014. szept. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
96%
Én bár nem szellemi munkát végeztem, de imádtam és nagyon jó is voltam benne, és nagyon sokat is kerestem. Gyerek mellett viszont lehetetlen volt folytatni olyan szinten, mint előtte. De nem is zavart. Ha vállaljátok úgyis megváltozik a hozzáállásod, ha nem, akkor lesznek bajok. Sajnos ilyen a világ. Megnézed sok nő akkor tud csak igazán a pálya csúcsán maradni, ha vagy nem vállal gyereket, vagy ha anyagiakban megvan minden, takarítónő stb., vagy ha hanyagolja a gyereket.
2014. szept. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
62%
Most komolyan itt a nagy többség többet keres mint nettó 150ezer? Úgy tudtam ez az átlagfizetés Mo-n és örül aki legalább ennyit kap. Nettó 300ezerből simán ki lehet jönni,nem lenne kérdés hogy vállaljak-e! Kicsit a kiadásból le kell faragni, okosan vásárolni a babának is. Mire egyetemre megy,addigra meg jól fogtok keresni hogy a 450ezres tandíjat kifizesd neki,de ez még messze van és nem is biztos hogy a gyerek azt az utat vàlasztja. Azt se felejts hogy sokan lediplomáztunk szülők segítsége nélkül. Én nem várnék a babával, főleg hogy nálatok nem rövidtávon lesz változás.
2014. szept. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
85%
Nem a 300 ezerrel van a baj, hanem a kiadásokkal, lakhatás 110, bérlet 20, ez már 130 ezer forint. Emellett ha fontos a hivatásuk és fontos nekik, plusz utazás, könyvek. Ha ezeket nem vesszük, akkor is marad 170 ezer, amiből ki lehet jönni, de akkor a karrierrel nem lépnek tovább.
2014. szept. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég értelmesnek tűnsz ahhoz, hogy ezt a kérdést magadban el tudd dönteni, és ne szorulj arra, hogy ismeretlenek tanácsot adjanak.

Te látod, hogy tudsz-e változtatni a kiadásokon, mert ha nullára futsz minden hónapban, akkor nincs mire vállalni a gyereket.

Te látod, hogy később fogsz-e többet keresni, mennyire fontos a munkád, hajlandó vagy-e feladni, ha úgy alakul, mert egyáltalán nem biztos, hogy gyerek mellett képes leszel dolgozni (mármint az elején otthonról).

Ahogy többen írták, nem a pénz kevés, hanem az a gond, hogy teljesen elköltitek.

De itt senki nem fogja megmondani, hogy kell-e Kanadában utaznod saját költségen, vagy elég Prágába is.

Ezek olyan döntések, amiket csak te és a férjed tudtok meghozni, hiába ír itt neked bárki bármit.

2014. szept. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!