Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti vállalnátok havi nettó...

Ti vállalnátok havi nettó 300-as közös jövedelemre babát, ha ebből szinte semmi nem marad fizetgetések után?

Figyelt kérdés

150-150.000-et keresünk. Az albink 75.000+rezsi (szóval kb. 110.000), ide jöhetne baba, mert 2,5 szobás, és a tulaj egy cég, minden rendben van a lakással.


A munkánk miatt muszáj sokat utaznunk, amit a munkahely csak részben áll (pl. egy kanadai konferencia repjegyéből 50-et, előre egy évvel meg nem tudom beszereztetni a céggel kedvezményesen, stb.), nincs cafetéria semmilyen mértékben, a bérletet nem fizetik (10.000/fő/hónap).


- munkahelyet nem válthatunk karrier szempontból, szóval a fizetésünk most beállt státuszilag egy ideig ebbe az összegbe (mondjuk 10 évre)


- a férjem kis lakását kiadtuk, 40-et kapunk érte havonta, de adózunk belőle természetesen, így kevés marad (ott élni nem lehet majd gyerekkel, mert pici és rossz elrendezésű).


Én még csak 27 vagyok, de ő már 36, nem szeretnénk már évekig húzni, viszont a pénz nagy visszatartó erő. Tudom, hogy sokan szülnek a semmire, aztán majd lesz valahogy, meg a szeretet ereje...de azért a 450.000-es egyetemi félévek elég riasztók gyerekvállalás szempontból.


Nagyon félek, hogy meg tudjuk-e adni neki mindazt ennyi pénzből, amit a szüleink tudtak nekünk, amikor még 2 diplomát csinálhattál "ingyen" meg ilyenek.


Még annyi, hogy szülés után is tudnám az eddigi munkámat csinálni, itthonról, szóval nem kellene GYED-re mennem. A szüleinknek van pénze, de nem akarok úgy élni, mint a nővéremék, hogy őket a szüleim tartják el a két gyerekkel...


2014. szept. 22. 08:27
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
70%
a válasz: nem, nem vállalnék gyereket a szüleim nyakára. Nőjetek fel és ha a hivatás van mindenek előtt, ne vállaljatok gyereket a full bizonytalanra és minden hónap végi lennulázódásra.
2014. szept. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, 3 diplomámból 2 inkább hivatás, mint munka. Egyrészt ha lesz gyereked, akkor más lesz a prioritás, nem a hivatás, hanem ő. Feltételezem, h ez állami cég. Én a következőket tenném: én maradnék és férj v belföldön változtatna munkahelyet v kimenne külföldre hétvégi hazajárással. Azért elég csúnya lenne a "Bogárkám, nem kaphatsz ma csokoládét, mert anyának hivatása van".
2014. szept. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 A kérdező kommentje:

"Egyébként honnan tudod, hogy más helyen több pénzért nem kapnád-e meg ugyanezt, vagy még többet?"


Mert folyamatosan járok interjúkra, amikor hívnak, és még nem láttam olyat, ami megfelelt volna, ezt írtam az egyik válaszomban.


A szüleimet/szüleinket csak biztonsági hálóként írtam, nem kell rajta ennyire kiakadni, nem fogunk hozzájuk költözni, vagy milliókat kérni tőlük. Ők szívesen adnak, van miből szerencsére, de először meg akarjuk próbálni egyedül, ketten!

2014. szept. 22. 09:19
 24/52 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem csinálod meg a doktorit, ha azzal hamarabb változna a státuszod? Ok, hogy szellemileg egyik sem ad annyit, de mint írtam egy gyerek lemondással jár, ha ez a munka csak szellemileg tud nyújtani valamit, akkor vagy váltasz, vagy azon idegeskedsz, hogy a gyerekednek miből teremtesz meg dolgokat. Az egyetemi félévek még csak egy apró szelet. Oda el is kell jutni, külön órák stb. Nem kis pénz. Persze lehet felnevelni gyereket kevés pénzből is, de szerintem te nem úgy szeretnéd, hogy egy táborba ne jusson el, nyelvórákra ne járjon, sportolni ne tudjon, mert te szellemileg ki akarsz elégülni.
2014. szept. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 A kérdező kommentje:
Tehát összességében azt írják a válaszolók, hogy ennyi pénzből nem lehet vállalni babát, vagyis erre következtetek a győzködésből, hogy váltsak munkát/vagy a férjem járjon haza hetente külföldről (?).
2014. szept. 22. 09:20
 26/52 A kérdező kommentje:

"Miért nem csinálod meg a doktorit, ha azzal hamarabb változna a státuszod? "


van rá intézményi idő, a szakaszoknak kötött idejük van, nem úgy van, hogy csak megírom, beadom és megcsinálom, nem úgy megy, mint Msc-n ment. Sajnos. Hülye keretek, feltételek vannak...

2014. szept. 22. 09:22
 27/52 anonim ***** válasza:
95%
miért teszel fel olyan kérdést, ahol te már rég eldöntötted a választ? Az egész fogatókönyv már készen van a fejedben, akkor valójában mit vársz? Megerősítést, hogy igen hurrá, vannak ilyen okos emberek is, akik nem béna munkát végeznek? Vagy micsodát? Gondolom a diplomákat nem adták ingyen. Ha nem, akkor gondolom azt is felfogod, hogy ha ketten felélitek ezt a pénzt, és ebben nincs luxus és felesleges kiadás, akkor nem fér bele most gyerek. Akkor azt is látod, hogy itt nem biztonsági hálót jelent a nagyszülő, hanem egy függőséget.
2014. szept. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 A kérdező kommentje:
28: én azt gondolom, kevés ez a pénz, nem akarok én mutogatni semmit senkinek, hogy mi kik vagyunk, vagy bármi. Csak szerintem ez kevés pénz, és mások meg nagyon kevésből is képesek eltartani magukat, és irigylem a kreativitásukat. Ennyi történt.
2014. szept. 22. 09:24
 29/52 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a pénz miatt nem vállalnék a helyetekben...ti még nem vagytok készek erre, más a fontossági sorrended, ebből a 300.000 Ft-ból mi maradna egy babára? Nem sok... Keveset kerestek a rezsitekhez képest.
2014. szept. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
97%

Kezdem azt érezni, hogy ez a legyen-e gyerekünk nálad egy kósza fellángolás.

Aki ennyire a karrierjét, a szellemi épülést helyezi előtérbe, az még ne vállaljon gyereket.

Képzeld el magad bizonyos szituációkban. Otthon kell feküdnöd, táppénzen, mert ez az orvos utasítása. Kevesebb pénz, nincs karrierépítés, nem utazhatsz.

Elolvasnál egy könyvet, értekezés, vagy épp a sajátodat írnád, de két mondatnál nem jutsz tovább, mert etetés/pelenkázás/fürdetés van.

A kisbabád egész éjjel üvöltött a hasfájástól, te óránként keltél hozzá, zombi vagy, alig jutsz el a kávéfőzőig, de a melóhelyed cseszeget, hogy határidő van...

Írtad, hogy otthonról is tudnál dolgozni. Ennek megvan a kerete? Mert azt ne hidd, hogy fixen minden nap 8 órán keresztül csak a munkáddal tudsz foglalkozni a baba mellett!

Amiket leírtam, valós szituációk. Nem csak a pénz a lényeg, hanem az, hogy fel tudod-e adni a hivatásodat egy kis időre. Ha több pénzért, jobb munkahelyi körülményekért nem mondasz le a "szellemi táplálék"-ról, gondolod, egy kisbabáért le tudsz mondani majd?

2014. szept. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!