Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hos babatoknak, milyen a...

5 hos babatoknak, milyen a napi etkezesi rendje?

Figyelt kérdés
2014. szept. 22. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:

reggel 7 - tápszer

10 óra tejpép + alma banán püré

1-2 óra között főzelék

4-5 óra között tápszer

este 7-8 között, fürdés után tápszer

2014. szept. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

jesszus le vagyok maradva, még semmit nem tudok a hozzátáplálásról :(

enyém ugyan még 2 hét múlva lesz 5 hós

de attól függően hogy reggel az első szopizásnál mennyi tejem van, attól függ a napirend.

ha reggel volt tej:


7:30 anyatej

10:30 tápszer

15:00 a.tej(vagy plusz pótlás)

18:00 tápszer

19:00 a.tej

3:30 a.tej


ha reggel alig van tej:

8:00 a.tej

9:30 tápszer

13:30 a.tej+pótlás

16:30 tápszer

19:30 tápszer

3:00 .tej

2014. szept. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy lemaradva.


Mi elkezdtük 4. hónap után, mert a gyerek kinézte az ételt a számból, 3 hónapos kora óta csak tápszeres és a védőnő is azt tanácsolta, hogy az almát, barackot kezdjük meg, aztán adta magát a krumpli és jött a többi. Amit nem emészt meg, vagy nem szívesen eszi, azt nem adom neki, csak később. Van ilyen, pl. a répa.

A gabonát 6 hósanaposan be tudjuk így vezetni, de ráér az is 7 hónapos korig is. Szóval szerintem nem lemaradás, van aki azt mondja, elég 6 hónaposan elkezdeni (szerintem az kicsit késő már), de gyerekfüggő is ez tuti.

2014. szept. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak tej :)

Kóstolgat közben, de meg csak szopizik.

2014. szept. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszi szepen a valaszokat.

Akkor gondolom, hogy jol csinaljuk mi is. Mi is ugyszinten 4 honaposan kezdtuk el, mert nagyon kivant.

A mi etkezesi programunk..az igy nez ki

Reggel 6 tapszeres

9 gyumolcspuret

12 tapszer rizs list tel

14-15 ora kozott forever

18 tapszer

Este lefekves elott tapszer

Egyebkent ahogy o keri ugy e tettem

Altalaban reggel a gyumi utan hamarabb ehezik meg. Vajon kellene adjak tejpepet?

2014. szept. 23. 22:48
 6/7 A kérdező kommentje:

Bocsi telefonrol irtam. Rizsliszt.

Fozelek

2014. szept. 23. 22:49
 7/7 anonim ***** válasza:

A gyümölcs inkább csak két étkezés közé való magában, attól nem bírja az enyém sem ki a 3 órát sem.

Próbáld meg a tejpépet mellé, vagy főzz rizst, pépesítsd le és pici tápszer, meg gyümölcspép, alma, banán, körte.

A tejpépek édesebbek, de a Ha tejpép ugyan így rizzsel készül és egy tápszeres etetést vált ki teljesen.

Viszont ha az almát lesütöd sütőben darabolva, olyan finom édes lesz, hogy nem is kell mellé ízesíteni semmit, amibe beleteszed.

2014. szept. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!