Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9-10 hós babátoknak milyen az...

9-10 hós babátoknak milyen az étkezési napirendje? Hányszor és mennyit eszik? Hányszor van szopi? Mennyire eszi azt a babátok már amit ti?

Figyelt kérdés

10 hós lesz a kicsim a héten és ez a napunk:

7:00 szopi

9:00 gyümölcs kekszel vagy kukoricapehelyel

12:30 húsos kaja

16:00 pép+gyümi vagy joghurt+gyümi+keksz

19:40 fürdés után szopi és alvás


Nem tudom hogy iktassak már be neki rendes vacsorát este 7 körülre?

Minden étkezése kb 200 ml. Ti hogy csináljátok?


2010. márc. 1. 12:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Éjjel még egyszer szopizik.
2010. márc. 1. 13:08
 2/7 anonim ***** válasza:

Két hét múlva lesz 10 hós a kisfiam. A mi napunk így néz ki:

7.00 szopi

9.30-10 között gyümi

13.30 husis főzelék

17.00-18.00 között pép

20.00 fürdés, utána szopi+tápszer

21.00 alvás

Még nemigen adtam neki a mi kajánkból, külön főzök neki, de húslevest már evett, abból való zöldségekkel, husival.

Ja, és beficcenek extra szopik is. Napközbeni alvás után szoktunk cicizni, és van, hogy éjszaka is.

2010. márc. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi!


Hasonló a napotok. A babád átalussza az éjszakát? Mert az enyém mostanában nagyon sokat sír éjjel és nem tudom miért. Fogzáskor nem így szokott sírni amugy napközben vidám. Talán éhes?! Ezért adtam neki tegnap este bébiételt 7-kor és mind megette. Fürdés után ugyanúgy szopizott de éjszaka így sem volt jobb.

Én is külön főzök neki.

2010. márc. 1. 14:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát az éjszakáink változatosak. Most már sajnos ritkábban fordul elő, hogy átalussza, 2-3 x kelni szokott. Mondjuk most jön a foga, ennek tudom be. Van, hogy cicin vissza alszik negyedórán belül, de olyan is volt, hogy 2-től fél5ig fenn volt.

Hát, hogy éhes lenne-e a babád, azt nem tudom. Állítólag ebben a korban már nem jellemző ez, meg én adok neki az esti szopi után laktató tápszert(és simán benyom 200 ml-t), úgyhogy én biztos vagyok benne, hogy nem éhség miatt ébred.

2010. márc. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Amikor olyan sokszor ébred éjszaka mindig mellre teszed? Mert én csak egyszer. Régen az én babám is jobban aludt nem tudommost miért csinálja ezt. Kicsit tanácstalan vagyok.
2010. márc. 1. 22:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha éjfél előtt kel, nem szoktam cicire tenni, mert álomba tudom simizni. Éjfél után viszont akárhogy simizem nem nyugszik meg tőle. Olyankor cicizünk. Gondolom szomjas lehet, vagy nem tudom. Kár, hogy nem tudja elmondani:( Múlt éjszaka egyébként csak egyszer kelt 3 óra körül. De most adtam neki lefekvés előtt Nurofent, mert újabb fogacska volt készülőben. Ma reggelre át is tört. Nektek, hogy telt az éjszaka?
2010. márc. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia,


Képzeld jó éjszakánk volt! Nagyon örültünk. Este lefekvés után fél órával még dajkálni kellett mert felébredt de utána csak hajnal 3-kor szopizott és reggel 6:40-kor ébredt de nem sírt hanem szépen eldumálgatott az ágyában amig nem mentem érte hogy szopizzon. Jó lenne ha több ilyen éjszakánk lenne mert mostanában sokat ébredt és már nagyon fáradtak vagyunk. Én is nézegettem a fogait de nem látok újat.

2010. márc. 2. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!