Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek miért mondják azt...

Szerintetek miért mondják azt hogy kis gyerek kis gond nagy gyerek nagy gond?

Figyelt kérdés
értem én hogy egy kamasszal pl sok a gond mert nem tudni kivel mit csinál éjszaka....meg hogy rossz társaságba keveredik már akinek ilyen a gyereke....de könyörgöm hogy lehet ezt összehasonlitani egy babával akit egész nap pelenkázni etetni büfiztetni játszani kell ordit, éjjel fél óránként felsir, nem lehet leülni vele egy asztalhoz mert mindent leborit....egyik barátnöm fia most 5 éves azt mondta most elöször mentek el nyaralni ugy hogy jól érezte magát!mert értelmes lett a gyerek és elvan nem ordit és élvezi ö maga is!szóval nem értem miért mondják ezt az okosok?
2014. szept. 23. 11:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

ezt inkább kutyákra mondják, mert nagyobb kutya többet eszik, nem győzni anyagilag

lehet ha a köznyelvben átkerült gyerekre, ott is ilyesmi lehet

2014. szept. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért mondják. Én nem értek vele egyet. :) Az enyémek 16, 8, 6 évesek és még most is azt tartom a legszörnyűbbnek, hogy nem tudom, miééééééééééért sír? :)

Remélem, nem is lesz ettől nagyobb gondom. Majd meglátjuk.

2014. szept. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A mondásban szerintem ez nagyobb nagy gyereket jelent. Amikor el kéne indítani a nagybetűs Életbe - lakni valahol az új családjával.. ilyesmi
2014. szept. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
Én úgy gondolom, ha már van nagyobb gyereked, akkor tudsz különbséget tenni "kis" gond és "nagy" gond között. Utólag azt mondom, hogy az iskolai problémák, kamaszkori lázongások, szerelmi bánatok, párkapcsolati problémák valóban "nagyobb" gondok, mint a kakis pelenkák száma, mikor tanul meg járni, beszélni, bilibe pisilni problémák. Akkor persze azokat a problémákat kellett megoldani és azok tűntek nehéznek. Minden viszonyítás kérdése, de tény, hogy ahogy nőnek a gyerekek változnak a velük kapcsolatos gondjaink és örömeink is. Valójában nem nagyobb, nem kisebb, csak más.
2014. szept. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én egyetértek a mondással.Inkább a nemalvás,nemevés jelentsen problémát,mint ivás,suliból lógás,kábítószer stb.
2014. szept. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
én egyetértek. a kicsi babáknak még nincs öntudatuk, te irányítod őket, te gondoskodsz róluk, rajtuk van a kezed, ha bármi baj van velük, meg tudod oldani a problémáikat. Ráadásul minél kisebb annál kisebb problémái vannak, mint ahogy írtad is: pelenkázni kell, éhes, esetleg fáj a hasa. Ahogy nőnek úgy kicsúszik a kezed alól az irányítás, ők maguk akarják megoldani a problémáikat, és azok egyre nagyobbak: 1-es matek doga, cigaretta, munkanélküliség és így tovább. Nem értem mi a bajod a mondással, teljesen igaz mondás:)
2014. szept. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 16 és egy 14 éves lányom, és egy 1 éves kis fiam, hidd el nekem, ezek a gondok elmúlnak, eltűnnek amik most a kicsivel vannak,egyszerűen kinövitek őket.

Viszont a csajokkal, néha megőrülök, pedig két kitűnő tanuló alig lázadozó, viszonylag sokat segítő gyerek, még is ha az ő lelkükben nincs béke, nem tudsz segíteni rajta, és egy csomó dologban nem tudsz segíteni neki( csak hallgatod, szét vet a düh, de tudod, hogy az ő élete, és támogatod a döntéseiben, még a rosszakban is). Ez az ami nagyon nehéz. Felnőni hozzájuk, elengedni. Nagyon nehéz.

2014. szept. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
nekem is van egy kamasz lányom meg egy kisbabám.és az a legrosszabb hogy sir és nem tudom miééééééééééééééért?a lányom néha itthon van néha a psaijával....vannak persze lelki gondok de ezeket leülünk megbeszéljük bár inkább a barátnöivel beszéli meg!!és igen nekem minél nagyobb annál könnyebb lett!!mert nem kell napi 24 órában foglalkozni vele éjjel 100 szor felkelni stb....de akkor ugy látszik ezzel egyedül vagyok...
2014. szept. 23. 12:22
 9/17 anonim ***** válasza:
Hát igen, ebből a szempontból tényleg könnyebb a nagyobbakkal. De vigasztaljon a tudat, hogy a pici is fel fog nőni. :-)
2014. szept. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
látom ebben a kérdésben is teljesen megoszlanak a vélemények....:)
2014. szept. 23. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!