Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek miért mondják azt...

Szerintetek miért mondják azt hogy kis gyerek kis gond nagy gyerek nagy gond?

Figyelt kérdés
értem én hogy egy kamasszal pl sok a gond mert nem tudni kivel mit csinál éjszaka....meg hogy rossz társaságba keveredik már akinek ilyen a gyereke....de könyörgöm hogy lehet ezt összehasonlitani egy babával akit egész nap pelenkázni etetni büfiztetni játszani kell ordit, éjjel fél óránként felsir, nem lehet leülni vele egy asztalhoz mert mindent leborit....egyik barátnöm fia most 5 éves azt mondta most elöször mentek el nyaralni ugy hogy jól érezte magát!mert értelmes lett a gyerek és elvan nem ordit és élvezi ö maga is!szóval nem értem miért mondják ezt az okosok?
2014. szept. 23. 11:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én is ezt mondtam a minap anyunak, hogy nem értek ezzel a mondással egyet. Nekem minél nagyobb a kisfiam annál jobban elvagyok vele.

Anyu szerint azért mondják ezt mert egy csecsemőt "csak" pelenkázni és etetni kell (persze tudjuk, hogy azért itt többről van szó, ennél ezerszer nehezebb egy kisbabával), minél nagyobb a gyerek annál több minden érdekli, annál több mindent kell neki megtanítani, óvódában jönnek a gondok, viselkedés stb... majd a suliban a tanulás, később a továbbtanulás, állandóan aggódsz hogy mi lesz a gyerekedből, jó embert nevelsz-e belőle, nem e fogja más rossz irányba csábítani és még sorolhatnám...

Valahol érthető ez a mondat, de meg is lehet cáfolni.

2014. szept. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

ha szembeallitom a két problémát:

100szor kelno ejjelente a babahoz VAGY leszoktatni a kamasz fiam a cigirol es ranevelni a tanulasra...hát..inkább felkelek 1000szer is a picihez. szoval korrekt a mondas.

2014. szept. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
én ezt anyagi jelentéssel ismerem.
2014. szept. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
ja anyagi része biztos igaz!de amúgy nem!az elsö év egy babával a legnehezebb!és ahogy nö a gyerek egyre könnyebb!egy 5 éves gyerekkel már el lehet menni nyugodtam egy étterembe nyaralni nem sir ok nélkül éjjel alszik stb stb még ezer dokgot tudnék sorolni
2014. szept. 24. 22:16
 15/17 anonim ***** válasza:
kérdező, egyetértek veled! nekem 6 hónapos a fiam, és én se szeretek elmenni sehova úgy hogy jön, mert kicsit kényelmetlen, és állandóan rettegek, hogy ha nekiáll sírni,miért fog sírni,hogy meg tudom-e nyugtatni stb, meg cipelni a nehéz hordozóba stb.. szóval én se hiszek ebbe a mondásba.. úgy vélem, egyszerűbb lesz, ha tud járni a saját lábán, de a legjobban azt várom,hogy NEM FOG SÍRNI és tud beszélni, és meg fogja mondani, hogy ez a baj, ez jó, ez kell, stb. ne mondja nekem senki, hogy nem könnyebb úgy, hogy egy gyerek tud mellette sétálni, és megmondja neki hogy mi a baja, óhaja.. plusz, azt se, hogy annyira rossz , hogy végre át tudja aludni az éjszakát , és van egy megszokott rutin, hogy reggel mindenki kel, gyerek bölcsi/ovi, szülők munkahely, stb..lenne mit sorolni, szóval ez hülyeség szerintem is.
2014. okt. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Koszi kedves utolso amiket felsoroltal pontosan ugyanezek miatt mondom en is hogy hulyeseg ez a mondas a szomszedomnak ket kamasz lanya van egesz nap kint van a kertben estenkent bulikat tartanakazt mondta tok jo hogy ilyen nagyok vegre elheti a sajat eletet:-) na mindegy szerintem akik ezt mondjakazok elfelejtettek mar a csecsemokort
2014. okt. 2. 08:27
 17/17 anonim ***** válasza:
én is pont ezt gondolom, hogy elfelejtették a csecsemőkort, azért mondogatják ezt ilyen nagy bátran..
2014. okt. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!