Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 honapos a kislanyom es ma...

13 honapos a kislanyom es ma reggel teszteltem pozitivat. Lehetne par kerdesem?

Figyelt kérdés

Terveztuk mindenkeppen es nagyon orulok is neki. :-) Apanak ma akarom elmondani, Ti hogyan tettetek? En arra gondoltam irok neki egy verset a kisteso neveben es azt boritekban a postaladankba teszem a ferjem nevere cimezve. Mindig O nezi meg a postaladat, ezert biztos h meglepodne. :-) Sztetek?

A kov. kerdeseim: Mennyire lesz nehez ket ekkora gyerkoccel? A lanyom akkor lesz 22 honapos amikor a pici megszuletik. Ugye sokat kell még emelgetnem a nagyot, ez a picire nezve mennyire veszelyes? Nyugodtan lehet emelgetni? (Persze ha veszelyeztetett lennek az mas lenne) Ha a nagy megrugdossa veletlenul a hasam? Akar altatas kozben, mert a nagy agyban altatom es persze nem akar egybol elaludni, hanem rosszalkodik es kozben ahogy helyet valtoztat, megrug.. :-( Es az idegeskedes? Gondolok arra amikor a nagy beteg (most eppen nathas) es azon idegeskedek h ne legyek rosszabb. Vagy ha nagyon rossz es az idegeimmel jatszik. Amikor elkerulhetetlen h nyugodt maradjak..

Ti h eltetek meg az egeszet? Meselnetek?


Koszonom! :-)


2014. szept. 23. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok :)

Mi is terveztük a kistesót, a két gyerek között 2év 3hónap van,a terhességgel nem volt semmi probléma, végig fel tudtam emelni a fiamat, szerencsére a baba nagyon védett helyen van szóval ha a tesó véletlenül megrúgna (nyilván majd jobban figyelsz ezekre,hogy elkerüld őket) akkor lesz gond! Két gyerekkel az elején nyilván nehezebb mint egy gyerekkel, de hamar összenőnek, és az én gyerekeim is annyira jól eljátszanak együtt,öröm nézni őket:)

A postaládás ötleted szerintem nagyon jó :)

2014. szept. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az ötlet jó, de először is nyugi!!!!!!!!!! :-D így végig fogsz rettegni mindentől a gyerekek 40 éves koráig! Nem kell ennyire előre szaladni! :-) Ha egészséges a terhességed, amit majd a doki is megállapít, nyugodtan felemelheted a "nagylányt", és megölelgetheted! :-) nem kell burokban élni, de nyilván nem szabad megerőltetni sem magad. Meg fogod találni az arany középutat! :-) Boldog és nyugodt babavárást!
2014. szept. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyémek között 19 hónap van. Mocskos nehéz volt. Alázatra nevelt. :) Végig emelgettem a "nagyot", meg szoptattam. Az idegeim csak szülés után gyengültek meg. De most valóban nagy már a szerelem, pedig ellenkező neműek.
2014. szept. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jajj nagyon szepen koszonom a pozitiv hozzaszolasokat! :) Nagyon boldog vagyok, mert hamar ossze is jott. A menzeszemnek hnap kellene megjonnie, de egy megerzesem azt sugallta h teszteljek ma reggel. Pedig semmi tunetem nincs, de vhogy megereztem. :) Viszont annyira felek h hogyan fogom viselni a terhesseget egy most 13 honapos kislannyal.. Vele minden olyan jo volt vegig, még maga a szules is gyors volt, josloim sem voltak...stb. Meg akkor pihentem amikor akartam, most ezt nem tehetem majd meg. De annyi azert nyugtat, hogy most ebben a mindennapos porgesben benne vagyok es rajtam kivul mindenki vegig csinalta.
2014. szept. 23. 14:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 14 hónapos volt a kisfiam, mikor teherbe estem a kislányommal.

Mindent ugyanúgy csináltam tovább. Ne aggódj, nem lesz semmi baja a picinek, sem az idegeskedéstől, sem az emelgetéstől

Viszont, mikor nagyobb lett a hasam, akkor a kisfiamat visszaszoktattam az egyedül elslvásra, mert tudtam, hogy egy újszülött mellett már nehéz lenne minden alvásnál altatni.

2014. szept. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Kisfiam 11 hónapos volt amikor kiderült, hogy becsúszott a kistesó.

Két pici gyerkőc neveléséről még nem tudok beszámolni de 3 héten belül megtudom milyen is az... :)

A terhességről viszont tudok mesélni.

Eleinte az volt a legrosszabb hogy 14 hétig émelyegtem, éjjel-nappal és nagyon álmos voltam. Ez egy 1 éves gyerek mellett kiakasztó...

Sokat idegeskedem természetesen :), nem könnyű a kisfiammal mert egy kisördög de nem volt probléma ez miatt várandósság alatt.

A nőgyógyászom azt mondta, hogy nyugodtan emelgessem a kisfiam, egy egészséges terhességnél ebből nem lehet gond. Hozzá teszem hogy jelenleg 15 kilós a kisfiam, most a 36. héten is emelgetem hiszen pici még (18 hós), ide rakom-oda rakom stb... 1 hete érzem azt hogy már nem bírom úgy cipelgetni, emelgetni, egész eddig nem zavart.

Igen, megrúgta többször is a hasamat, de nem volt belőle gond. Igyekszem kerülni az ilyen helyzeteket, távolságot tartok pelenkázásnál is, ha rám mászik mert játszunk akkor is igyekszem úgy igazítani a lábait, kis testét hogy ne pont a hasamon ugráljon, inkább a mellkasomon vagy a hasam alatt.

Nem lesz nálatok sem ebből gond, figyelni kell.

A terhességből annyit éltem csak meg, hogy nől a hasam, kényelmetlen itt-ott, fáradt vagyok stb... Kevés időm volt arra koncentrálni, hogy mennyire jó hogy lesz még egy babánk.

Bennem még mindig sok a kétely, nagyon félek mindentől, ez most kicsit megkeseríti a terhességem végét. Túl gyorsan telt az idő, nyáron még azon filóztam, hogy jajjj hol van még a szülés, ráérek aggodalmaskodni, most meg azon parázok hogy még legalább 2 hétig had maradjak egészben mert annyi dolgom van még.

Nem könnyű pici mellett terhesnek lenni és biztos szülés után sem lesz könnyű de mi édesanyák mindenre képesek vagyunk, minden rendben lesz. :)

Minden jót.

2014. szept. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom! :)

Hat igen, a magatol elalvasra nekem is ra kellene szoktatnom, mert du-onkent egy oraba (vagy tobb) is tellik mire elaltatom. Ez sem lesz persze egyszeru.

Pelenkazni majd az agyon/foldon fogom az biztos.

Még most is annyira hihetetlen h bovul a csalad, mert ha nem teszteltem vna, akkor az sem tudnam h terhes vagyok. Semmit nem erzek, jo tudom persze még korai is. Még fel kell fognunk a ferjemmel egyutt, pedig aztan terveztuk. :) Jaa, a postaladas meglepetesnek nagyon orult, de eloszor el sem akarta hinni. :)

Koszonom a biztato szavakat!

2014. szept. 23. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!