Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eladnád a babád cuccait ebben...

Eladnád a babád cuccait ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éves a kisfiam. Elég jó minőségű ruhákat, játékokat, babakocsi stb. vettünk neki eddig.

3 éven belül biztos nem lesz testvére, ennek nagyon sok oka van. Részemről egészségügyi, a fiammal is elég sok probléma (többemberes, nem egyszerű baba) van, így szeretném, ha mindannyian rendbe jönnék és még dolgozni is szeretnék előtte.

Tehát, nagyjából 50-50%, hogy lesz-e testvére.

Eladnád a kinőtt holmikat?

Ha eladnám, azt a pénzt vissza tudnám rá fordítani talán. HOgy csináljam, egyre inkább csak a helyet foglalja? Viszont rossz érzés lenne eladni, mert akkor az jut eszembe, hogy ezt anno még a tesójának is szántam volna.


2014. szept. 23. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hasonlo kerdesek merultek fel bennem is, nalunk nem lesz teso, ez mar szinte biztos. nekem nagy szerencsem volt, szinte az osszes ruhacskajat ajandekba kaptuk, most 4 eves es en minden elajandekoztam, emrt nincs idom az eladassal foglalkozni. a baratnom, aki meg szeretne tesot a kislanyanak, o viszont mindent eladott a vateran, es bizony nagyon jo jott neki a penz. Mi annyit koltoztunk mostanaban, hogy a vegen azt a par gyonyoru kis ruhacskat is elajandekoztam amit meg akartam tartani, mert mar enm birtam nezni a dobozokat :(, nem tudom segitettem-e...
2014. szept. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én is sokat gondolkodtam,de végül nem adtam el semmit,mert a rokonságban sincs még több helyen gyerek,gondoltam majd továbbadom.

Úgy alakult hogy 3 év lesz a 2 gyerkőc között így nem adok senkinek semmit és pár új ruhán kívül nem kell vennünk semmit.

2014. szept. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én nem adnám el.

Jól jött volna az ára persze, de sajna csak fele annyit vagy még annyit sem kaptam volna érte.

Most 4 és fél évvel később jön a tesó, és tök jó, mert szinte semmit nem kellett vennünk, minden meg van ami kell és szükséges, még pelus is maradt 2 csomaggal. :)

2014. szept. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, szoval, ah lett vona hol tárolni, lehet,. hogy én is emgtartottam volna a rucikat, cipőket(rengeteg volt, gyönyörűek) , de albérletben vagyunk, voltunk, költözések... 4db 120literes zsákot tömtem meg velük.
2014. szept. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én eladnàm. mire lesz még egy baba addigra a ruhák éveket álltak egy zsákban.más idők lesznek, más divat, más izlésed lesz .
2014. szept. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tervezem, hogy megtartom, és valószínűleg a te helyedben is így döntenék.
2014. szept. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2,5 év van a lányaim között, de én eladtam jó pár dolgot, amire tudtam, hogy egyrészt nem lesz szükségünk, másrészt amúgy is másikat/jobbat vettem volna belőle.


Én pl. nem zsákolok semmit se, mert nincs helyem. Illetve lenne, de oda nem X évig óhajtok gyerekruhákat őrizni. Valamint turiban vásárolok az első 1 évben, mert gyorsan változik a méretük. 1 éves kor után elraktam a nagyobbik ruháit már.

Babakocsitól is megváltunk, mert a világ legsz.rabb b.kocsiját sikerült kiválasztanom az első lányunknál. 9 hónaposan vettem is egy sport b.kocsit és az újszülött 3in1-t eladtam.

Egyébként most a 8 hós kicsinél is ezt a s.babakocsit használom és a vadi új újszülött b.kocsiját (2in1) meg árulom. Ki se használtam, de hát ez van .. a sport b.kocsit imádom + hordozok legtöbbször :)


Játékokat nem adtam el az elsőnél. A kicsi után viszont igen. Mint pl. b.kocsi játék újszülött b.kocsira, stb.

2014. szept. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy 3 éven belül biztos nem lesz kistesó, én eladnék majdnem mindent.

A praktikusabb, jobb minőségű darabokat, vagy amik igazán szépek, ritkaságnak számítanak, megtartanám, a többit eladnám.

Nem tudom, hogy más hogy van vele, kisfiam pl 1 éve kinőtt ruhái rongálódnak a zsákokban, a fehérek sárgulnak, a színesek kopottabbak. Lehet, hogy mire elővennéd a ruháit a tesónak tönkremennének és dobhatnád őket ki mert úgy már eladni sem lehet.

2014. szept. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én addig nem adnám el amíg van esély a tesóra.
2014. szept. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem add el egy részét, ami nagyon szép, nagyon tetszik, tartsd meg. Aztán mégmindig eladhatod, de így kevesebb helyet is foglal mert már nem lesz annyi ruha, de mégis marad valami, ha mégis lenne tesó.
2014. szept. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!