Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek normális ha egy...

Szerintetek normális ha egy másfél éves gyerek folyamatosan szaladgál, ugrál, futkos?

Figyelt kérdés
nálunk ez megy.fél órákat alszik naponta.és közben megállás nélkül idétlen,egy percig se ül,nincs kedvenc játéka,csak a rohangálás,futkosás megy.én már a nézésétől fáradt vagyok.néha az jut az eszembe hogy nem e hiperaktív,de hogy nem normális dolog az fix.Van valakiek hasonló "nyugis"manója?
2010. jan. 20. 19:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A hiperaktivítás majd az iskolába kerüléskor mondható ki egy gyerkere. De próbáltad már lekötni? Mindíg ilyen volt vagy csak most kezdte el? Szerintem ha ez így van, hogy semmi nem köti le és folyton rohangál és rendesen le viszed a levegőre, meg játszol vele közösen stb.. és ennek ellenére is ezt csinálja akkor én nem tartom normális dolognak és biztosan megnézetném szakemberrel, ha másért nem hát a saját megnyugtatásom miatt biztosan. De lehet h keveset van levegőn, vagy nem játszol vele eleget, vagy nem szoktattad rá hogy egyedül is le kell tudnia játszani. Az én lányom 20 hónapos és szépen eljátszik egyedül is velem is. Pihen is napközben és az éjjeleket is végig szundítja 5 hetes kora óta. Rengeteget fut ő is, de azért nem álladóan. Enni is szépen a székében eszik, mesét is elnézegeti stb... Tehát meg van az egyensúly mindenben.
2010. jan. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hajaj. :) Az én kislányom most lesz 3 éves, de a mozgáson kívül nem sok minden köti le. Jó mondjuk már többet játszik, mint másfél évesen, de a mozgás örök. Sokat gondolkozunk, hogy beadjuk valami táncra, meg tornára egy kis levezetésnek, de ehhez ovisnak kell lenni. Az egyik unokatestvére is ilyen izgága. Ez van. Kis energiabombák. :) Fárasztó tud lenni.
2010. jan. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
A második vagyok. Szerintem nem hiperaktív, csak ő nem az az ülős fajta. Nem kell minden mozdulni kettőt nem tudó gyerek anyukájára hallgatni. Ő is majd megtudja, ha lesz egy kevésbé ülős gyereke is, hogy ez is normális. Valamelyik gyerek mozogni szeret, valamelyik ülni. Pont mint a felnőttek. Csak meg kell találni a nekik megfelelő életvitelt. Ennyi az egész.
2010. jan. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Nem hiperaktív, csak szeret mozogni, eleven egészséges kisgyerek, teljesen normális!
2010. jan. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
édesek vagytok.naponta vagyunk kint,van hogy kétszer is.és szeret velünk játszani,de tényleg nem az a leülős fajta,egyért ül csak le ha mesét olvasok.aztán hop,már 10 kört le is futott.nem sétál,nem ugrabugrál,szaladgál.mint akin elem van.édes is fárasztó is.a védőnő szerint ő ilyen.remélem.
2010. jan. 20. 21:01
 6/12 anonim ***** válasza:

"Kedves" Anyuka !


Első válaszoló vagyok és szeretnék reagálni a az alábbi számomra nem túl kedves válaszodra!


" Nem kell minden mozdulni kettőt nem tudó gyerek anyukájára hallgatni."


A gyermekem nem kettőt mozdulni sem tudó, hanem normális ütemben fejlődő életvidám kislány. A soraimat segítő szándékkal írtam és nem találok benne sértő, vagy kivetni való sorokat.

Azért mert te más véleményen vagy még nem muszály bántó sorokat írnod, ha pedig másképp nem tudsz fogalmazni, akkor inkább ne is írkálj butaságokat. Nem lesz több gyermekem mert nem lehet sajnos, de a kérdést feltevő soraiból azért én nem azt olvastam ki, hogy akár egy percre is megállna a csemetéje. Nyilván benne is felmerültek kétségek és ezért tette fel a kérdést. Hogy a valóságban hogyan viselkedik a kisgyerek azt mi innen a gép mögül nem láthatjuk. Én elég vizuális ember vagyok és szerintem fura ez a viselkedés, de nem beteges. Viszont ha az anyuka ettől nyugodtabb miért ne nézethetné meg egy szakemberrel?

Persze lehet hogy sok ilyen "energia bomba" van, csak én vagyok szerencsés, hogy azért van egy körülbelüli egyensúly az aktivitásában a lányomnak.

Tehát összességében kérlek godnold át a soraidat és a stílusodat és számolj el tízig mielőtt válaszolsz egy adott kérdésre!

2010. jan. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de én pont ezt akartam írni. (A kérdező megnyugtatására is) Nem szoktam az embereket sértegetni, de most kénytelen vagyok. Lehet hogy nagyon jó anyuka vagy, de még meg kell tanulnod, hogy nem a te lányod a viszonyítási alap. Ha valaki többet mozog, az nem feltétlenül hiperaktív, ha később beszél, nem feltétlenül szellemi fogyatékos, és ha rosszabb a kézügyessége, attól még nem béna. Épp elég ilyen anyukával találkoztam, és valószínű a kérdező is, és ezért merült fel benne a kérdés, én is jártam így. De már nem foglalkozok ezekkel az anyukákkal, és hál istennek nincs is sok belőlük. Minden gyerek más és mindegyik normális. Sajnálom,hogy nem lehet több neked, mert valószínűleg akkor tudnád miről beszélek. És ezzel a válasszal én is csak segíteni akarok. Neked. Hogy megértsd, amit írok. Ha nem megy, hát nem megy. De lehetőleg ne ijesztegess másokat.
2010. jan. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
kedves kérdező, te nem a felettünk lakó vagy, akinek a fiától nem tudunk aludni? :))))
2010. jan. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
:) Nem, az én lányom jól alszik. :)
2010. jan. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja bocs a kérdés nem nekem szólt. :))))))))))
2010. jan. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!