Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én dramatizálom túl a viselked...

Én dramatizálom túl a viselkedésüket? Bocsi hosszú lett :$

Figyelt kérdés

23 éves anyuka vagyok. van egy 2 éves kisbabám. anyósoméknál lakunk. a helyzet az hogy anyós engem lenéz mert más társadalmi rétegből származom mint ők és sok mindenről másképp vélekedek mint ők. voltam már minden fogyatékos,proli,k.rva,amit ki is mondott néha még a szemembe is. a párommal 4 éve vagyunk együtt szeretjük egymást persze vannak nézeteltérések mint mindenhol persze azok nagy részét is anyósom szítja.nem is a párommal van gond hanem anyóssal és apóssal. mivel náluk lakunk és elismerem segítenek minket anyagilag (páromnak nemrég szűnt meg a munkahelye,még nem talált másikat én gyedet kapok)mi meg besegítünk a háztartásba,ha kell főzök, összeporszívózunk, elmosogatunk stb. A lényeg az hogy mivel ők segítenek minket azt hiszik joguk van elbírálni a babóval kapcsolatos döntéseimet.Azt hiszi mindenbe igaza van.Mindent megmagyaráz és jobban akar tudni nálam csak mert ő tanultabb. Ezersuer mondtam már neki hogy mire én is annyi idős leszek mint ő én is lehetek hasonlóképp tanult.Elítélnek mert szakmát szeretnék és nem főiskolába menni, kiharcolták hogy a babát kereszteltessük meg mikor nekem eszem ágában sem volt de a kedvükért belementem. De legjobban az akasztott ki mikor hazajön anyósom hogy bejelentette a babát fodrászhoz!!Az én megkérdezésem nélkül.Ekkor szépen megkértem hogy mondja le mert én nem szeretném levágatni a haját,növeszteni szeretném,azt hittem elfogadták erre apósom 3 nap múlva közli hogy leviszi a babát sétáli,nem volt gyanús máskor is el szokta vinni. Hát a babával szinte kopaszra vágott hajjal jön fel.Azt hittem hülyét kapok.A hátam mögött ilyet rendeznek. A másik: aint hallótávolságon kivülre kerülök azonnal engem marnak. A párom legtöbbször kiáll mellettem,de teljesen nem mer szembe menni a szüleivel mert azért kell a segítségük. A kérdésem annyi lenne hogy szerintetek túlzásba viszem a felháborodást és tényleg joguk van beleszólni az életünkbe mert kisegítenek minket vagy nincs teljesen igazuk. Azt ki is hagytam hogy ha elöl felejtem a retikülömet azt is rendszeresen átkutatja és a párom nélkül nem nagyon szeretik ha kimegyek az utcára. Amikor a babát viszem sétálni akkor is ilyeneket mondanank neki miután hazajöttünk hogy "te majd 3 év mulva megmondod ha anya pasizott" és számon kérnek minden lépésemről.

Szerintetek mi lenne a jobb menni bárhova vagy maradni? Nekem nincs már senkim így anyaotthon jöhetne szóba rövidtávon


2010. jan. 20. 19:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Menni!!!2 eves a babad,probald meg bolcsibe adni es te elmehetnel melozni.Igy a parod fizujaval egyutt mehetnetek albiba.
2010. jan. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

menni bárhova.

akár egyedül is.. ez nem élet így.

tulajdonképpen ez is egy formája a terrornak.

én nem tűrném, ne hagyd magad.

2010. jan. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

hát legjobb sztemaz lenne, ha még bírnátok addig míg a párod össze szedi magát anyagilag és aztán lelépni.


Szerintem sem normálisak az anyósodék!!! Kitartás, csoda, h bírod!

2010. jan. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Elkötözni, ez az egyetlen megoldás. Nem vagy köteles ezt elviselni!
2010. jan. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Ó, Szegénykém ! :S Én ezt 1 percig sem tudnám elviselni, az biztos!! A pároddal miért nem mentek albérletbe, nem lehtne Vele megbeszélni? Így nem élet az élet...

Valamit valamiért: le kell mondani az anyagi biztonságról, cserébe a "szabadságért". Utálatos egy anyósod és apósod van... :S

2010. jan. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
34%
Hát pl a hajvágás nem egy tragédia... De elhiszem hogy ezek zavaró dolgok... De azért ti is élvezitek hogy az ő házukban lakhattok... Hát szerintem nem kellett volna gyereket szülni amíg velük laktok.. Most tűrjétek mert mit tudtok csinálni? Hiszen mint mondtad nem mer szólni a párod mert kell a segítségük... Csak szerintem jobb az olyan segítség ami két ember őszintesége mellett is működik...
2010. jan. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az anyaotthonnal mindenesetre te esel át a ló másik oldalára, mivel a férjeddel nincsen gond, csak a szüleivel.

Hidd el nagyon sokan vannak, akik úgy gondolják, hogy ha a segitségüket elfogadod, akkor átvehetik az irányitást is az életed felett.

Mindenképpen azt tanácsolom, hogy beszélj erről a férjeddel, hozzátok meg közösen a döntést, hogy hogyan tovább, mert nincs ez igy rendben.

Beszélni viszont neki kell a szüleivel, hogy ne legyen még drasztikusabb a konfrontáció, habár lehet, hogy őt sem fogják meghallgatni, vagy egyszerűen rákényszeritik arra, hogy belemenjen mindenbe csak azért, hogy fedél legyen a feletek felett.

2010. jan. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
ugye ezt nem kérdezed komolyan? te is nagyon jól tudod, hogy mi a válasz. miért tűröd ezt el? állj a sarkadra, önnállósodjatok és menjetek el egy albérletbe ha más nincs. Nem vagytok már gyerekek, szülők vagytok!! azt szeretnéd, hogy a gyereked így nőjjön fel? most már az ő életéért is te felelsz, így nem lesz sohasem egy kiegyensúlyozott boldog gyerekkora. Ha a pároddal egy véleményen vagytok, akkor hajrá, költözzetek jó messzire!! tudom, hogy nem könnyű, de melyik fiatalnak az manapság?
2010. jan. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
menni bárhova minél előbb!
2010. jan. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

a hajvágás igenis tragédia.1 éves a fiam,hosszú szőke haja van,megbeszéltük hogy levágjuk,de én nem engedtem,de láttam,hogy zavarja így belementem.2 napig sírtam,nem vicc.

1 kérdés:semilyen okot nem adtál arra,hogy ennyire bizalmatlanok legyenek vele,nem csaltad meg a párod?nem voltak kétes dolgaid?

bocs a kérdésért,de nem értem anyósodék lépéseit.amúgy meg nagyon sajnállak.lépjetek,amilyen gyorsan csak tudtok.ilyen légkörbe nem nőhet fel a babád.megérzi a feszültséget.

2010. jan. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!