Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha 3 hónaposom úgy alszik...

Baj ha 3 hónaposom úgy alszik el hogy szopizza az ujját?

Figyelt kérdés
Előtte cicizik de azon nem alszik el, vagy ha el is alszik felébred mikor átrakom a kiságyba. Félek hogy most már ilyen ujjszopizós lesz. A nagyobb lányom nem volt cumizós se de ujjszopizós se, ő mindig bealudt a cicin.

2014. szept. 23. 21:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert az első gyerekednek egyik sem kellett nem jelenti azt h a màsodiknak sem. Inkább csak neked baj h az ujját szopizza nem téged. Lehet neki igénye van h alvás közben is néha szopizza.
2014. szept. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
75%
Hát igen, ezt akartam írni, hogy a babádnak van igénye az ujjára, lehet a cumira is lenne. Nem a cicire, okos és tudja, hogy az evésre való. Örülj ennek szerintem, nem lesz cicifüggő, el tudod altatni máshogyan is.
2014. szept. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
dehogy baj! sokkal jobb mint az a műanyag darab cumi. ez az ő saját testének a része, ami megnyugtatja őt, sosem gurul el, nem kell keresnie. ők még picik kell valami ami megnyugtatja őket, a te babád az ujját választotta erre (az én fiam is sőt babaként én is az ujjam szopiztam, köszönöm szépen minden oké velem testileg, lelkileg). nem is értem miért gondolod hogy baj lenne. az én fogsorom gyönyörű sosem kellett fogszabályozó, sem unokatesómnak aki szintén elég sokáig az ujját szopizta, szóval aki ezzel ijesztget annak lehet mondani hogy ez egyáltalán nem törvényszerű.
2014. szept. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

ja és a leszoktatás sem ördöngösség.. csak sok szülő nem tudja hogy a gyerekekhez a saját "nyelvükön" kell beszélni, nem "felnőtt" érvekkel jönni nekik, meg mindenféle sz*rt az ujjukra kenni, mert lesz majd mindenféle orális fixációjuk felnőttkorukban.

érdekes módon nekem nem volt 9 évesen is a számban az ujjam, csak leültek velem erről beszélgetni. 2-3 napba beletellett és megértettem. csak sokan jönnek azzal egy gyereknek, hogy nem szabad, mert nagy vagy hozzá (ez egy gyereknek nem érv..), meg rákennek dolgokat a gyerkőc meg nem érti, miért akarják elvenni tőle ami mindig megnyugtatta.

2014. szept. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Remélem azért 3 évesen már nem az ujját szopizva fog elaludni.

Persze tudom, hogy minden baba más, de olyan fura hogy szopi után még felébred mikor átrakom a kiságyba és elkezdni az ujját szopizni és azon visszaalszik.

2014. szept. 24. 13:59
 16/20 anonim ***** válasza:

Kedves 9-es! Ha tudnám a választ, nem kéne holnap fogszabályzásra vinnem a gyerekemet.:(

Kedves 14-es! Ez baromi jól hangzik, de mit kezdjek az alvás közbeni ujjszopival? Amikor nem tudja kontrollálni magát? Most már talán sikerült leszokni, mert nem veszi ki alvás közben a fogszabályzót.

A kicsinél első perctől kezdve erőltettem cumit. Kb. 9 hónapos korában egy hiszti alkalmával eldobta, azóta se kell neki, de szerencsére az ujja sem.

2014. szept. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
alvás közben felnőtt emberek a fogukat csikorgatják, beszélnek álmukban, ha felkelnek nem teszik ezeket. akkor miért gondolod, hogy baj, ha gyerek álmában az ujját szopizza (ha napközben már nem csinálja)? én nem vagyok pszichológus, de legjobb barátnőm az, vele nagyon sokat beszélgettem erről a témáról. azok szokták sokáig álmukban, még akár felnőtt korban is, akiket valamilyen orális trauma ért. lehet ez erőszakos cumi/ujjszopi leszoktatás (tehát nem a megbeszélős, hanem bekenem csípős paprikával az ujját, tűzbe dobom a cumiját), esetleg szoptatással kapcsolatos traumák. nem tudok neked segíteni, hisz mint mondtam nem én vagyok pszichológus, de ha nagyon zavar akkor egy gyerekpszichológust kérdezz meg, segíteni fog. de amúgy ha napközben nem csinálja csak álmában akkor én nem rohannék pszichológushoz. én álmomban akkorákat nyögök mint szex közben - sok embernek van valamilyen nyavalyája álmában...
2014. szept. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Azért ha egy 9 éves még szopja az ujját ott inkább lelki okok vannak a háttérben nem?
2014. szept. 25. 09:37
 19/20 anonim ***** válasza:
igen, erről beszéltem én is orális trauma címszó alatt :)
2014. szept. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A lelki trauma megszűnt a válással és az új párkapcsolatommal, ezt már kilőttem. Nyár óta van fogszabályzó, kb. egy hónapja már nem veszi ki alvás közben, azaz nem szopja az ujját.:)
2014. szept. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!